Възможно ли е? Питане за ДВД плеър...

  • 2 891
  • 17

 Питането ми е за ДВД плеър. Възможно ли е да се "разкодира", така, че да не е райониран (като сложа диск вътре и ми казва, че дискът е с   грешен район или нещо подобно) и да чете всичко, включително и записани ДВД-та?

Мислите ли, че е възможна подобна намеса в четеца на двд-то?  newsm78 (дано задавам правилно въпросът, че не съм много наясно с техниката и може да не съм била достатъчно конкретна в питането си  Thinking)
Виж целия пост
# 1
Може.ама най-добре в 4итав сервиз,защото в пове4ето слу4аи е софтуерно това, което се прави.А дисковете които се записват на компютър са без региони.
Виж целия пост
# 2
Да, записаните на компютъра са без. Купените, обаче ми ги не ще, казва, че не били правилният район  #Cussing out

Обаче едното купено върви...Що за идиотия е това?!  Rolling Eyes

Значи може..поне това е светъл лъч някакъв..Много се бях ядосала и бях готова да го мятам тъпото ДВД  #2gunfire
Виж целия пост
# 3
Да не ви е донесен от USA? Щото ние имахме подобен проблем. След много опити да го разкодират, в крайна сметка нищо не стана и сега си стои в кутията прибран.
Виж целия пост
# 4
Да не ви е донесен от USA? Щото ние имахме подобен проблем. След много опити да го разкодират, в крайна сметка нищо не стана и сега си стои в кутията прибран.

Аха. От там е  Crazy

А кой ви го разкодира? То може би не всеки го може това...Иначе логически не виждам пречка да не може  Thinking
Виж целия пост
# 5
Да не ви е донесен от USA? Щото ние имахме подобен проблем. След много опити да го разкодират, в крайна сметка нищо не стана и сега си стои в кутията прибран.

Аха. От там е  Crazy

А кой ви го разкодира? То може би не всеки го може това...Иначе логически не виждам пречка да не може  Thinking

Ами никой  Sad. Казаха ни, че не може да се разкодира, но това беше преди година. Ние се отказахме, прибрахме го в кутията и си купихме ново от БГ. Иначе, то не бяха сервизи за техника, за компютри... нищо!
Виж целия пост
# 6
Ние си го харесахме това, защото е доста малко и компактно и може да се носи насам-натам....Иначе и тук има хубави и евтини ДВД-та, да....

Все се надявам, че някой ще може да го оправи този проблем.....
Виж целия пост
# 7
Така нареченото разкодиране е всъщност презаписване на драйверите на процесора. И се прави качествено не софтуерно, а хардуерно - с кабел, с флаш четец и т.н. Аз веднъж лично с моите ръчички омаскарих един ЕЛИТ, койно на всичкото отгоре има правила и инструкция за ъпдейт на Фърмуера. И предвид това, че не само, че не става лесно, а и че се прави само от специалист (който преди товазаписва за сигурност фърмуера, после си прави опитите и ако не стане, поне ти връща старото състояние) в правилния сервиз .... бих те отчаяла, но не го прави този опит.

В БИЛА продават ЕЛИТ с ДИВ-Х и субтитри на български, няма зонова защита и чете всичко  Crazy- цената 60 лева. ЕТО ГО
В сервиз за успешна или неуспешна смяна на фърмуера ще ти вземат МИНИМУМ 20-30 лв. А и не споделяш има ли ДИВ-Х екстрите ( но и да ги има, вероятно българските субтитри няма да може да разчита).

ТА .... кратко и ясно, прежали някой лев и се сдобий с безпроблемнна машинка   bouquet
Виж целия пост
# 8
Мерси за отговорите.

Точно Елит никога не бих си купила  Stop АКо ще и две за лев да ми дават. Още помня една злощастна кана..............................
Виж целия пост
# 9





На едната картинка ДВД плейърът е ЕЛИТ, на другата - невероятен SUNSTECH (това е наистина суперкачествен продукт). Сигурно има още няколко така изглеждащи плейъра с различна табелка отпред.
Изглеждат еднакво?  newsm78
Просто защото в кутията на ЕЛИТ има нещо много добро. В света има 2 основни производители на процесори за ДВД - Медиатек и Зоран Вадис и тези процесори се слагат във всички известни марки, които ще се сетиш. Нито ЛГ, нито Самсунг, нито Сони, нито ПАнасоник или който и да е не слага свой процесор, а слагат един от двата.

Въпросното ЕЛИТ ДВД е с : "SANYO лоудър и оптика,
Zoran Vaddis 776 процесор",
а освен това поддържа "UPDATE в домашни условия на вашата DivX цифрова система за Дoмашно кино.
Тук ще намерите последните налични ъпдейти за PV-374X, както и инструкции за тяхното прилагане."

Та в този ред на мисли  Hug, абсолютно съм сигурна, че въпросното ДВД, което е само с емблема на ЕЛИТ и няма 1 чарк вътре, произведен от въпросната фирма (а спокойно може да е на Филипс, на ЛГ, на Самсунг) е доста прилична техника, за разлика от каната, която със сигурност е производство "неизвестно".
(така между другото с очите си съм виждала "старохетн" ЛГ телевизор с кинескоп Тошиба и платка Вестел Tired, както и тв ВЕКО с кинескоп и електроника изцяло на Самсунг)
Както и да е, не правя реклама на ЕЛИТ, споделям си моя опит. Считам, че ти дадох пример и че няма да сбъркаш при такъв избор.
Останалото е в твои ръце. Blush
Виж целия пост
# 10
Lioness - много си права са всичко.  Peace
И сега много сериозно ме замисли, дали да си взема ДВД Елитче?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Възможно е  Laughing На нас старият ни плеър редовно блокираше от някои дискове (от видеотеката Twisted Evil) Ако ти изписва "Грешен Регион" ще ти напиша комбинацията, дано да е валидна за по-новите плеъри. Само изчакай да се сетя къде съм я забутала  newsm78
ЕDIT:
Ако няма вратичка, която се отваря - незнам, подчертано е само при отворена вратичка!
1. Отваря се вратичката
2. Избира се SETUP
3. Въвежда се 23010
4. Натиска се бутон STEP
5. После бутон SHUFFLE
6. Бутон NEXT

В случай че не се получи, прати ми едно ЛС с точна марка и модел, че имам нещо на ум.
Виж целия пост
# 12
Извинявам се за повторния пост, но нещо не ми приема втората редакция...
Ето ти един линк, http://www.videohelp.com/dvdhacks
Пишеш марката и модела и ако имаш късмет - воала  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Имахме Самсунг ДВД купено преди 4-5 години за 350 лв.,преди половин година спря да работи и преценихме, че вместо да се дават пари за ремонти по-добре да се купи ново.След многоброини консултации и събиране на мнения се спряхме на това http://www.elite.bg/asp/view_prod.asp?article_id=PV-400USB&Lang=BG
и съм напълно съгласна с мнението на Lioness.Използваме го вече около 6 месеца и нямаме проблем.Най-сме доволни от USB порта.  bouquet
Виж целия пост
# 14
Извинявам се за повторния пост, но нещо не ми приема втората редакция...
Ето ти един линк, http://www.videohelp.com/dvdhacks
Пишеш марката и модела и ако имаш късмет - воала  Mr. Green


Брей, брей, брей...Може и да стане! НАмерих каквото трябва, ще пробвам и ще кажа после какво е станало! Това е супер! Много, много благодаря!!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия