НЕПРЕМЕННО ЛИ АДАПТИРАНО МЛЯКО?

  • 625
  • 7
Здравейте момичета,
Ние сме на 8,5 месеца и още се кърмим. Кърмя сутрин в 6ч., на обяд е на пюре, кърма в 17ч. и кърма в 21ч. От 2-3 вечера се събужда нощем и не става само с вода, а иска да суче. И не просто се успокоява с цицето, ами си суче здраво, което ме навежда на мисълта, че е гладен и на мен не ми стига кърмата. Явно трябва да дохранвам в 21ч. С адаптирано мляко ми е ясно, но той е големичък, а сме и 10.5 кг. - не може ли нещо друго да давам. Дайте ми съвет!
Весело посрещане на Новата Година и нека тя бъде спорна и щастлива за всички ни!
Виж целия пост
# 1
Ами с кисело. Гергана след 6- ия месец отказа всякакви видове млека и мина на кисело. Пробвай, той е голям вече.
Виж целия пост
# 2
Нощното събуждане може да се дължи на много неща - зъби най-вече, като гледам възрастта. Ако не ти тежи, моят съвет е да си го кърмиш спокойно нощем. Няма да му навреди на стомахчето, а напротив - ще заспива по-лесно. Дъщеря ми започна да се буди на 4 месеца през нощта от зъби, и аз си реших проблема с кърмене. Тъй като зъбки никнат до около 2 години, сукането ги успокоява много и им помага да преодолеят по-лесно болката. А и заспиват много бързичко.
Прегледай стари теми за нощното будене, и ще видиш, че не си сама Wink
Весела нова година!
Виж целия пост
# 3
Boo, определено имаш право, защото за 1 месец ни изникнаха 5 зъба и 6-тия ще излезе всеки момент. Наистина това будене започна след 6-тия месец. Не искам да го отбивам и май наистина ще се въоръжа с търпение и ще продължа борбата.
Виж целия пост
# 4
Ами давай му и след обяд пюре, за да се засища, а за даването на цица за успокоение в новия брой на бебешори пише, че приучвало детето да получава храна за успокоение и награда - все едно "на ти бонбонче да слушкаш". Но ако на теб ти е по-добре така.....иначе може да пробваш с кисело мляко, или сутрин попарка вече сте на 8 месеца, нормално да му трябва по-силна храна.
Виж целия пост
# 5
A kаша недаваш ли?Аз давам  6 ч.следобяд каша и 9 мляко.Става сутрин 9 за мляко.Кашата доста ги засища Grinning
Виж целия пост
# 6
Смятам,че нямаш причина за притеснение,просто се води по бебчо.Наистина от кърменето много се успокояват бебоците по време на периода на зъбоникненето.А и щом го кърмиш нощем,дори кърмата да му е недостатъчна,ще се увеличи от нощното кърмене.Но смятам,че всичко при вас е ОК . Grinning
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви момичета, че дори в тези празнични дни отделихте време за да ми дадете съвет. Искренно се надявам и през новата година да си помагаме в трудни моменти и да сме заедно и в проблемите и в радостите покрай нашите МЪНИЧКОВЦИ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия