Самостоятелно хранене,кога?

  • 506
  • 8
Искам да попитам кога започнаха да се хранят дечицата ви сами?
Моя син е на 1,6 г. и още не умее сам да се храни.
Виж целия пост
# 1
Когато започне да иска сам,оставяй го-дай му една лъжица да се опитва,а ти до храни с друга.А кога точно-до дете си е,важното е само да не изпуснеш момента.Колкото и да омазва,дай му възможност да се учи Hug
Виж целия пост
# 2
Щерката на приятелка на 1г. и 10мес. се храни сама с лъжица. Но мнооого, мнооооооого бавно! Tired
Виж целия пост
# 3
Искам да попитам кога започнаха да се хранят дечицата ви сами?
Моя син е на 1,6 г. и още не умее сам да се храни.

ООО, скъпа и ние сме с този проблем  Blush. Педито каза да слагам по малко храна в купичката и да го оставям сам да яде, ама той мноооого рядко посяга - пищи и крещи - иска аз да го храня.

Незнам кога ще се научи  Thinking Tired
Виж целия пост
# 4
Моят дечко от една седмица се храни самичък, на 1г4м е.
Пробвай с различни лъжички, които да хваща удобно, удобно столче...също и консистенцията на храната да е подходяща, не много рядка или гъста.
Храни се чисто, изяжда си всичко...абе много е доволен и вече не ми дава аз да го храня.

Мисля, че всяко детенце има момент, в който проявява интерес към това да се храни самичко. Важното е да не го изпуснеш...Аз поради липса на столче за хранене за малко да го изпусна, но купих и сега всичко е ОК. Иначе отдавна напира да хапва сам. Също има значение дали детето е лакомо...ако е злоядо, мисля, че ще е по-трудно.

Успех!
Виж целия пост
# 5
Моят син се храни сам от 2 месеца/на 1г и 4м/.Той сам прояви желание.Първо ядеше киселото мляко с лъжица.Постепено вкл.и други храни.Трябва да ви кажа,че се справя доста успешно.Но ако остане храна не му я додавам.Колкото е изял,толкова.Ние започнахме да използваме кривите лъжичка и виличка на Чико,а сега сме с обикновена метална лъжичка.
Виж целия пост
# 6
Моя син започна горе-долу на вашата възраст,сложих го на столчето ,залепих купата и така... eat,но преди това вече се опитваше да ми докопа лъжицата.Освен това прекарахме доста време с братовчедка му,която е  на 2 г и се хранеше сама и не знам от нея ли видя ,но като се върнахме вече не искаше да го храня аз ,пищи,плаче.

Не мога да кажа,че се справя перфектно,но с някои храни доста добре,други с ръце,маже насам-натам,хвърля ,но общо взето сам се справя .

Ако има кой да му даде пример ,може пък да пожелае да се храни сам  Wink
Виж целия пост
# 7
Моят син е на 2г и още не се храни сам. Яде сам само храни, който могат да се ядат с ръка.
Виж целия пост
# 8
Искам да попитам кога започнаха да се хранят дечицата ви сами?
Моя син е на 1,6 г. и още не умее сам да се храни.
Гери от годинка опитва, но няма да ти казвам какво става ooooh! Mr. Green Сега не иска  да се храни, ако не се храни самата тя и се лъжем - тя дава на мен, а аз на нея. Има време, не бързай Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия