Филм за Хърватска

  • 488
  • 4
Вчера хванах накрая един филм за Хърватска. Между другото прави ми впечатление, че не съм засичала филм за БГ, след като стана ясно, че БГ ще влезе от 07, а за Хърватия вече няколко.  Shocked Като приемаха 10те, пропищяха всички канали с инфо за тях, с quiz-ove и какво ли не. Та в този филм за Хърватска дадоха една важна клечка (нещо по икономиката, не забелязах точно) и го питаха как намира че ето сега БГ и Румъния влизат в ЕС, а Хърватска, не. А той като започна "Ето аз и сега се изпотявам като чуя за БГ и Румъния ...".  #Cussing out Е, и после взе да замазва, че се радвал че 2те страни успяли и пр. че си изиграли добре картите. Ама всички знаели че хърватската икономика била по-добра и т.н. (ама да е жив и здрав големият брат Австрия, дето я подпира).

А филмът завърши, че видите ли в ЕС се гледали показатели като безработица, GDP и числа, по които Хърватия и така била добре. Ама колко жалко че била с толкова изразен европейски облик пък трябвало да остане извън границите на ЕС. Като че ли БГ има азиатски облик и няма принос в европейската култура. А това че първобитната им война през 90те год., когато не успяха като хората по мирен начин да се отделят, ни отряза от Европа и другите изт. евр. страни, това също е много европейски сигурно. Много ме ядоса този провокиращ извод накрая.  #2gunfire
Виж целия пост
# 1
Меги, я не се ядосвай на някакьв хьрватски "не 3нам какьв си" Hug Heart Eyes....просто ги е яд и си и3ливат 3лобата....
Виж целия пост
# 2
Ама не на този се ядосвам, а на идеята която остана след това заключение в края, внушена от създателите на филма. И къде са филмите за БГ? Нима знаят достатъчно, че няма нужда да покажат нищо за нас.
Виж целия пост
# 3
Тъй като живея в Хърватска,ще си позволя да коментирам.В ХЪрватска не само икономиката е по-добра,има още много неща.И те сигурно щяха да влезнат в ЕС с нас(ако не и преди нас),ако бяха хванали и предали по-рано прословутия ген.Готовина и още няколко като него.
А и все си мисля,че инициативата да се направи интересен и добър филм за страната,трябва да я подеме самата страна,кой ни е крив,че и за това не си даваме зор Tired
Виж целия пост
# 4
Мисля че точно от големите канали беше подхваната тази акция за представянето на предишните 10 страни, защото беше в подобен стил и даже "скачаше" от страна в страна. Въобще цели поредици имаше. Пък и хърватския филм като гледам, главно немски имена искочиха на края.
Влизането в ЕС е политически акт, така е. В БГ поне размирици нямаше. За икономиката и всичко останало на Хърватия не споря. Ама имам познати, които страшно се удивляват като ми разбират българския. За какъв си имат езика - диалект на австрийския ли, що ли. Да им кажеш че са на Балкана е обида. Ама пак не това ми беше мисълта, все ми е едно какви са, само защо беше това сравнение! Колкото Хърватия има принос в европейската култура, толкова и БГ. Не бих си позволила да противопоставям 2 европейски страни по този начин.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия