Възпалени уши ли са?

  • 2 277
  • 10
Просто нямам време да търся, че беба се цепи яко.....1 седмица сме с хрема и капем Вибросил, и тъкмо се пооправихме и тази нощ не съм мигнала пищене,носене на ръце и днес през деня също дори неиска да суче, между другото 2 зъбчета са пред пробив..а едното уше постоянно с пръсчето бърка, но като я натисна не реагира.
Май стана объркано надявам се на отговор

ПП: Джи Пи-то изписа по телефона капки Отипакс
Виж целия пост
# 1
Това лекуване по телефона хич не ми вдъхва доверие...Най-добре е да вземеш направление за УНГ. А иначе при възпалени ушички при децата добре действа мас от пъдпъдък, казвали са ми го много хора.
Виж целия пост
# 2
Възможно е да са възпалени уши. Доста често растежа на зъбките "удря" в ушичките. А за външния натиск, за който е известно, че децата с болни уши трябва да реагират- вече не вярвам. Дъщеря ми се оказа с доста сериозно възпаление, лежахме в болницата, правиха й парацентеза, а преди това изобщо не показа, че я болят уши- единствено Т...

За разни бабини рецепти, като мас от не знам си какво- не рискувай! УНГ ще ти каже какво можеш и какво- не да слагаш в ушичките!
Виж целия пост
# 3
Температура има ли?
Виж целия пост
# 4
Niama ili ako ima e okolo 37,1-2
Виж целия пост
# 5
Възможно е да са възпалени уши. Доста често растежа на зъбките "удря" в ушичките. А за външния натиск, за който е известно, че децата с болни уши трябва да реагират- вече не вярвам. Дъщеря ми се оказа с доста сериозно възпаление, лежахме в болницата, правиха й парацентеза, а преди това изобщо не показа, че я болят уши- единствено Т...

За разни бабини рецепти, като мас от не знам си какво- не рискувай! УНГ ще ти каже какво можеш и какво- не да слагаш в ушичките!
Напълно съм съгласна. Направете консултация с УНГ. Уши не се лекуват с Отипакс. Капките само облекчават състоянието, но не лекуват инфекцията. Колкото по-рано започнете адекватно изследване, толкова по-сигурно ще избегнете евентуални усложнения
Виж целия пост
# 6
И аз да кажа за посещение при УНГ. Последната седмица Маги беше с 38-39.7 температура. 8 дни!!!! Направо бях подивяла от тревога. Само хрема и от време на време се оплакваше, че я боли уше. Пипах, натисках - нищо! Не реагираше. Е, на 7 ден с Т и след три посещения при личната, отидохме при УНГ и резултата беше възпалени уши и червено гърло. Даде антибиотик и отипакс и Олинт за носа. Т падна след втория прием на АБ. Голям противник съм на АБ, но след този случай май ще преосмисля виждането си.
Виж целия пост
# 7
Забранено е изписването на каквито и да са било капки за уши при деца.
Гледането на уши е неотменима част от педиатричното изследване.
Виж целия пост
# 8
Бърди, хвала!С интерес и уважение чета мненията ти. Благодаря, че намираш време и за нас!
Май съм изпуснала темата с капките за уши. Моля сподели съвсем накратко, какви са съображенията за слагането на капки в ушите и защо, аджеба в аптеката е пълно и УНГ ни го изписа.
/изписаха ни Цефзил. Детето видимо се подобри след втория прием. УНГ каза да се пие минимум 5 дни, но като гледам шишето ще ни стигнеза мах 4. Да купя ли още едно и да продължим? Благодаря предварително!/
Виж целия пост
# 9
Смята се че капките за уши не лекуват и подпомагат за образуване на сраствания в средното ухо. От много години капките за уши са абсолютно забранени в педиатрията!!

Минималната продължителност на АБ лечение за остър среден отит е 8-9 дена. За само 5 дена лечение и реч не може да става!!!!
Виж целия пост
# 10
Бъди, благодаря! Значи отивам за още 1 опаковка.
 Flutter
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия