За кърменето на поискване

  • 1 159
  • 22
Имам един въпрос към по-опитните кърмачки. Бебето суче като змей и наддава по 300гр на седмица за ужас на педиатърката. Тва пробно кърмене не го шашна хич - 70гр изсука лакомията и педиатърката го свали от гърдата далеч по-рано отколкото аз (оставям си го да си прави там колкото и каквото иска). ОБАЧЕ! той не се буди за хранене, виждам се в чудо и нахално го будя, на всеки 3ч, не смея да го оставям повече време гладен. Може и над 4-5 часа да си спи. Според вас кога ще почне да се буди сам и да си определя той режима, както аз искам (да го кърмя на поискване).
Виж целия пост
# 1
Още малко Grinning Седмица-две, а даже, ако си от спокойната порода майки - и по-скоро може, щом наддава така добре. Друг вариант е да пробваш да го будиш, но по-нарядко - на 4 часа, да речем, и да следиш дали такъв режим му е добре (акане - пишкане - наддаване). Ако се чувства добре така - ок, ако иска по-начесто - пак ок.
Брей, викам си, роди тази жена, а никаква я няма нийде Grinning
Ха честит ти Иван-Асен Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Гери винаги е хапвала толкова, колкото и когато пожелае и наддаваше здраво - и на мен ми се караха Simple Smile, но детето само си изгради режима Peace
Виж целия пост
# 3
 ooooh! Не мога да го оставя гладно горкото змейче, то по 6 часа сън откарва оставено да спи. Значи като го накърмя в 9 и си легне - буди се чак в 3 за нощно ядене. През деня по 4ри часови паузи. То кво стана - 5 кърменета на ден.
Виж целия пост
# 4
Така както си спеше, го нагласявах и кърмех в полусънено състояние (легнало). Така процедирах с моя синковец. Днес е обратно, той се буди и се примъква до мен и суче, а аз спя  Mr. Green
Виж целия пост
# 5
а няма ли ако е гладен сам да си се събуди?!

аз моя го оставям да си поспива 4-5 часа ако пожелае...а той понякога си пожелава и по няколко хранения едно след друго - и тях не му ги отказвам Wink

малки сме още, но си знам че сам ще си направи режима, който е най-удачен за него... за щастие засега нямаме проблеми с кърмата Simple Smile

живи и здрави!!!
Виж целия пост
# 6
И моя ядеше като змей в началото  и първия месец и наддаде 2 кг. Само спеше и ядеше.Малък е още, ще си направите режима.
Да ти е жив и здрав Hug
Виж целия пост
# 7
           Леле как ви се радвам  Simple Smile
Аз ако можех да накарам моите мъници да хапнат и да поспят и двете заедно поне два часа, а не да се будят през час и нещо щях да съм много доволна  Grinning
     Малко песимистично съм настроена тази сутрин, но така ми се спи. Вчера тъкмо се зарадвах, че най-накрая и те само хапват и спят през деня и през ноща ми го върнаха тъпкано Wink Май предпочитам през деня да будуват, а не през ноща.
     Много поздрави на всички мъници и все така успешно да се справяте с кърменето  Grinning
Виж целия пост
# 8
Бебчо си е супер. Няма смисъл да го будиш насила. Той като е гладен сам ще се събуди. Казвам го от личен опит Wink
Моята Деничка първите няколко месеца спеше по цяла нощ (от новородена). А сега почти не спя. На всеки час-два и иска да суче. Отдавам го на растящите зъбки и съм сигурна, че когато зъбната еуфория премине ще започнем да спим пак нормално...
Така, че наслаждавай се на тези безценни мигове, сега ти е момента Wink Grinning
Успех Grinning
Виж целия пост
# 9
остави детето да спи и да яде както то желае, нали е "на поискване" Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Жал ми е бе хора, за горките си цици ми е жал, колкото е по-гладен толкова по-яко ръфа.
Виж целия пост
# 11
ми той сам ще ти покаже. Аз спрях да будя по едно време, всичко се дойде на място след няколко дни Wink
Виж целия пост
# 12
Дете не се буди да яде-особенно ако си наддава достатъчно-бъди сигурна,че като огладнее ще се събуди и ще си покаже,че е гладен.....За паузите,не се притеснявай,както и за броя на кърменията...важното е,че е спокоен и доволен....А режима посттепенно ще си го изградите.
Виж целия пост
# 13
Дете не се буди да яде-особенно ако си наддава достатъчно-бъди сигурна,че като огладнее ще се събуди и ще си покаже,че е гладен.....За паузите,не се притеснявай,както и за броя на кърменията...важното е,че е спокоен и доволен....А режима посттепенно ще си го изградите.
И аз се присъединявам към мнението на Кабранска Simple Smile
Иванна в началото беше по същия начин, като вас, но аз не съм я будила и сама започна да се буди и да си търси ядене... нощем не се будеше, като яде в 21:00 часа и се будеше чак в 6:00 часа  Laughing Сега вече яде през 2 часа и половина и се буди поне веднъж нощем, за да си папка...
Да ви е жив и здрав бебока и много да ви радва и слуша... Пожелавам ви много щтастили моменти   bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 14
Синът ми в първите месеци, през деня ядеше на 4 часа, а вечер спеше по 6. Педиатърът ми каза, че кърмено бебе умряло от глад няма. Като огладнее ще се събуди, но за всеки случай през деня да не го оставям да спи повече от 5 часа, за да може да спи през вечерта. Бебето само си решава кога и колко да хапва. А че хапваме е видно - само плашим доки на консултация  smile3521
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия