Искам да ви питам...

  • 3 969
  • 13
направиха ми изследвания и получих резултатите, но доктора ми е на работа чак в петък,а аз искам да разбера добри ли са.Все още не мога да повярвам че след толкова чакане най сетне съм бременна и се претеснявам.Някои разбира ли от тези неща и мислите ли че са добри резултатите?Ще ги копирам да ги видите:
 
07/10/06
 Петя Христова Тодорова ID
 655037
 Лекуващ лекар : Василев, Д-р Васил - АГ - б-ца 2 ОРБ МЦ Външен ID
  Фонд/Клиника 1  Фонд/Клиника 2
--------------------------------------------------------------------------------
  Диагностични пакети 
 
Забележка : * СЕДИМЕНТ: 10 - 12 ЛЕВКОЦИТИ, 5 - 6 ЕРИТРОЦИТИ, МАСОВО ЕПИТЕЛНИ КЛЕТКИ, КРИСТАЛИ ПИК. К - НА *
 Име на теста (изследването)
 Резултат
 Единици
 Референтни граници
 Съкратен-Бременност регистр. НЕГОТОВ
 Профил Виж по-долу
 СУЕ (РУЕ) 27
 mm/h М до 50 год.до 18,над 50 год.до 22;Ж до 50 год.до 25,над 50 год.до 30
 
 ***** ПКК - 22 показателя *
 ***** ********************
 
 WBC (левкоцити) 9.48
 x10^9/L 3.5 - 10.5
 
 LY% (лимфоцити - %) 26.6
 % 20-48(50 - 70за деца до 4г)
 
 MO% (моноцити - %) 7
 % 1.00-11.0
 
 EOS%(еозинофили - %) 1.21
 % 0-6
 
 BASO%(базофили - %) 0.654
 % 0-2
 
 GR% (гранулоцити - %) 64.5
 % 40 -70(20- 50 за деца до 4г)
 
 LY# (лимфоцити - бр.) 2.52
 x10^9/L 1.100 - 3.800 (1.300 - 7.400 за деца до 4г)
 
 MO# (моноцити - бр.) 0.663
 x10^9/L 0.070 - 0.80
 
 EOS#(еозинофили - бр) 0.115
 x10^9/L 0.000 - 0.500
 
 BASO#(базофили - бр) 0.062
 x10^9/L 0.000- 0.140
 
 GR# (гранулоцити - бр.) 6.12
 x10^9/L 2.100 - 6.400 (0.900 - 5.300 за деца до 4г)
 
 RBC (еритроцити - бр.) 4.16
 x10^12/L M(4.4 - 5.9) Ж(3.7 - 5.3)
 
 Hgb (хемоглобин) 122
 g/L М(135 - 180) Ж(120 - 160)
 
 Hct (хематокрит) 0.365
 L/L М(0.40-0.53) Ж(0.36-0.48)
 
 MCV (ср. обем на еритроцита) 87.6
 fL 82.0 - 96.0
 
 MCH (ср. Hbg съдърж. в еритр. ) 29.4
 pg 27.0 - 33.0
 
 MCHC (ср. Hgb конц. в еритр.) 335
 g/ L 300-360
 
 RDW (девиация на ерит. р-ие) 14.3
 % 11.5 - 14.5
 
 Plt (трoмбоцити) 249
 x10^9/L 130-360
 
 MPV (ср обем на тромбоцита) 8.08
 fL 7.5 - 11.0
 
 Pct (тр обем/ общ обем) 2.01
 ml/L 1.0 - 2.5
 
 PDW (ширина на тр р-ие) 16.8
  0.0 - 99.9
 
 ***** Биохимия пакет$
 ***** ***************
 
 Глюкоза 4.58
 mmol/l веноз. от 3.8 до 6.1, капилярна от 3.5 до 5.5
 
 ***** Урина - ОХИ *
 ***** ***************
 
 Урина-pH 6
  Урина - Относително тегло 1.020
   Урина - белтък Отрицателен
   Урина - глюкоза В норма
    Урина - еритроцити 10
 Ery/ul +
 Урина - левкоцити 75
 Leu/ul ++
Урина - билирубин Отрицателен
   Урина - уробилиноген 35
 umol/l +
 Урина - Нитрити Отрицателен
   Урина - кетони Отрицателен
    Урина - седимент виж забележка*
   
 ***** ***************
 Syphilis - RPR Отрицателен
  СПИН (HIV 1/2) Отрицателен
   ***** Кръвна група *
 ***** ***************
Кръвна група с-ма АВО A1
   Rh (Резус фактор) ( + ) Положителен
   Хематология 
 Забележка : Няма
 
 
 
Виж целия пост
# 1
Ами ти си почти в средата на бременността си, какво не можеш да повярваш Tired
Пусни запитването си в Бъдещи и настоящи майки, там ще ти отговорят.
Виж целия пост
# 2
Е, чак в средата не е - все пак 14-та седмица е съвсем в началото.
Желая ти лека бременност Hug
Виж целия пост
# 3
Забравих да ти пиша за изследванията. В това ,което си копирала се виждат и допустимите граници  - от -до.Ти никъде не ги превишаваш или не си под долната граница. ....ама нека да каже и някой, който разбира повече.
Виж целия пост
# 4
 Кръвните ти излседвания са добре ( малко са високи левкоцитите, но то е нормално като си бременна, хемоглобина също е супер за тази седмица в която си, витамини вземаш ли?), урината обаче задължително трябва да се повтори. Тези кристали, еритроцити и левкоцити не са добре. Имала ли си парене при уриниране? А някакви проблеми с бъбреците преди това? За всеки случай преди да се съгласяваш да пиеш каквито и да е лекарства - поискай повторна урина. ПОнякога стават грешки, може и нищо да няма.
ВЪв всеки случай увеличи водата, която пиеш през деня ( най-малко 2 литра) и ако имаш от къде - сок от пресни червени боровинки( може да се пият докато си бременна, не се притеснявай).


Виж целия пост
# 5
Кръвните ти излседвания са добре ( малко са високи левкоцитите, но то е нормално като си бременна, хемоглобина също е супер за тази седмица в която си, витамини вземаш ли?), урината обаче задължително трябва да се повтори. Тези кристали, еритроцити и левкоцити не са добре. Имала ли си парене при уриниране? А някакви проблеми с бъбреците преди това? За всеки случай преди да се съгласяваш да пиеш каквито и да е лекарства - поискай повторна урина. ПОнякога стават грешки, може и нищо да няма.
ВЪв всеки случай увеличи водата, която пиеш през деня ( най-малко 2 литра) и ако имаш от къде - сок от пресни червени боровинки( може да се пият докато си бременна, не се притеснявай).




Здравей.
Боляли са ме бъбреците някои път,но е било няколко пъти.Може ли да се дължи на нещо друго,болест или незнам и аз какво..... newsm78
Виж целия пост
# 6
14 седмица си е почти средата, какво начало... Laughingминал е първият триместър...
на мен резултатите ми се виждат ок.
Лека до края и безпроблемна... Hug
Виж целия пост
# 7
Аз като си правя изследвания, моят лекар казва, че е възможно да има отклонения от допустимите стойности, защото "Има чуждо тяло в теб" tooth , но все пак попитай лекаря си.
Виж целия пост
# 8
14 седмица си е почти средата, какво начало... Laughingминал е първият триместър...
на мен резултатите ми се виждат ок.
Лека до края и безпроблемна... Hug

абсолютно Sunglasses
урината не ми харесва- или е замърсена пробата от влагалищен секрет, но по-скоро има нещо друго- лек цистит, уретит или друго.
Виж се с лекаря си, не се безпокой за сега.
Виж целия пост
# 9
Перфектни са резултатите-само имаш малко течение(според мен д е)но масово епителни клетки това означава-поне така мисля
Лека бременност!!! Heart Eyes
Виж целия пост
# 10
Забравих да ти пиша за изследванията. В това ,което си копирала се виждат и допустимите граници  - от -до.Ти никъде не ги превишаваш или не си под долната граница. ....ама нека да каже и някой, който разбира повече.
Peace Леко бременеене   bouquet
Виж целия пост
# 11
На мен ми изглеждат наред.Успех.
Виж целия пост
# 12
Petq, ако може и аз да се възползвам от твоята тема  Embarassed PH-то на урината ми е 7. Докторът нищо не каза, но да ви питам и вас дали знаете такава стойност нормална ли е при бременност?

Мила Petq, а ти не се притеснявай толкова, виждаш, че в общи линии всички стойности са в референтните граници, малко по-оптимистично гледай на нещата  Sunglasses Пожелавам ти от сърце всичко да е наред!
Виж целия пост
# 13
14 седмица си е почти средата, какво начало... Laughingминал е първият триместър...
на мен резултатите ми се виждат ок.
Лека до края и безпроблемна... Hug

абсолютно Sunglasses
урината не ми харесва- или е замърсена пробата от влагалищен секрет, но по-скоро има нещо друго- лек цистит, уретит или друго.
Виж се с лекаря си, не се безпокой за сега.

По-точно не можех да го кажа Simple Smile Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия