Овърдрафт или потребителски кредит? Помогнете - спешно!

  • 11 913
  • 30
Трябва ни неголяма сума пари - до 2000 лЪвЪ.
Имаме възможност за овърдрафт или потребителски кредит от банка Биохим (там е фирмата на мъжът ми).

Кое е по-добро?  newsm78

По възможност - бързи отговори, че до утре трябва да решим  Grinning
Благодаря.

Прекратявам питането Simple Smile
Казах на мъжа ми да влезне да прочете мненията по темата, а той каза 'Няма значение, тъй или иначе пускаме за потребителски кредит'.
   33uu

Виж целия пост
# 1
Аз съм за потребителски кредит.
Виж целия пост
# 2
овърдрафт Wink
Виж целия пост
# 3
овърдрафт
Виж целия пост
# 4
овърдрафт Peace
Виж целия пост
# 5
И аз съм за потребителският кредит. Ние сме с такъв. Кофти е изплащането, но за нас това е вариантът да се купуват неща за по-крупни суми  Peace

В същност нямам идея какви са точно предимствата на оувърдрафта, така че не мога да направя сравнение. Казвам какво правим ние. А такъв(голям) оувърдрафт не сме теглили до сега.
Виж целия пост
# 6
До 2,000 лв говорим Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Ако можете да си позволите да изплатите за 1 година цялата сума - значи овърдрафт. Предимството е, че няма погасителни вноски, но пък си е голямо изкушение да можеш да теглиш сумата многократно. Лично аз предпочитам кредит, защото ми е по-удобно.

Лихвите еднакви ли са?
Виж целия пост
# 8
От къде е картата?
Иначе овърдрафт, по-ниски са лихвите по него, в сравнение с кредита.
Виж целия пост
# 9

Именно.....2 000 за мен си е крупна сума  Wink (Е, нашият кредит е за доста повече, но това ни беше възможността тогава. Пък и банките с готовност раздават пари в днешно време. Що не, след като ще ти съдерат кожите после докато си ги съберат с лихвите барабар.... #Cussing out)
Виж целия пост
# 10
Лихвите еднакви ли са?
Зависи от банката и договора.
По принцип на овърдрафта лихвата е по-малка.

Виж целия пост
# 11
Потребителски кредит Peace
Връщаш си го на вноски и не го усещаш, докато овърдрафта трябва да го върнеш наведнъж, след изтичане на договорения срок.
Виж целия пост
# 12
Имам приятелка кредитен инспектор и самата тя предпочете кредит пред овърдрафт, заради връщането...

Не беше свързано с лихвите, а с това кое как го връщаш и изкушението при овърдратфта.
Виж целия пост
# 13
На овърдрафта лихвата е по-малка, но изкушението да теглиш постоянно е много голямо. Моето мнение е кредит, по възможност за малък период, че да са по-малки лихвите.
Виж целия пост
# 14
Което в крайна сметка ти излиза по-изгодно Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия