За Света София и бебетата?

  • 1 065
  • 15
Здравейте,
предстои ми раждане в Св.София и наскоро разбрах, че ако не си в стая на втория етаж не ти дават да си вземеш бебчето при теб в стаята ами ходиш да го кърмиш. Аз си мислех да плащам ВИП, за да бъдем с беба на спокойсвие само двете, но сега започнах да се чудя ако това е вярно, за какво да взимам ВИП-а newsm78
Може ли някоя раждала там мама да ми каже как стоят нещата с бебчетата, вип-овете и етажите?
поздрави  bouquet
Виж целия пост
# 1
амииии ако не си ВИП, бебето си е с теб денонощно
ако си ВИП, си стоиш самичка в стаята и ти го водят само за да кърмиш
според мен след едно такова изпитание като раждането жената е твърде уморена и има нужда най-вече от почивка и сън
няколко часа с бебчо на ден ще са напълно достатъчно повреме на възстановяването ти в болницата
не се тревожи, след това вече ще сте неразделни и само един за друг Grinning
Виж целия пост
# 2
здравей,аз раждах в св.софия преди 6 месеца,супер съм доволна ,а за вип стаите-ако искаш детето може да стои постоянно при теб,ако искаш ти го взимат-много е удобно Winkлично аз го давах за през ноща да се наспивам ,а през деня си беше при мен(не че знаех какво да го правя въпреки че бях изчела сума ти книги по въпроса и се чувствах много веща Laughing)Леко раждане ти желая.
Виж целия пост
# 3
и в обикновените стаи на втория етаж, както и във ВИП стаите (има такива на 2рия и на 5ия етаж) бебето може да бъде при теб постоянно.
има случай, в който ще трябва да ходиш при бебето само за кърмене - ако поради заетост на всички останали стаи - ВИП и неВИП, те настанят на етаж, който не е към Родилното отделение. това се случи при мен веднага след раждането, защото в този ден бяха родили почти 20 жени. на другия ден се освободиха места и ме преместиха във ВИП стая.
Виж целия пост
# 4
ако си ВИП, си стоиш самичка в стаята и ти го водят само за да кърмиш
според мен след едно такова изпитание като раждането жената е твърде уморена и има нужда най-вече от почивка и сън
няколко часа с бебчо на ден ще са напълно достатъчно повреме на възстановяването ти в болницата
не се тревожи, след това вече ще сте неразделни и само един за друг Grinning

Аз съм на противоположното мнение. Каква работа има бебето при 4ужди хора, и то веднага след като е излязло от топлото корем4е на мама?!  Shocked Не съм си давала бебето да го носят никъде. Даже го взех да спи в моето легло, а татито помоли да остане и спи с нас и му уредиха походно легло. Сърце не ни даваше да се "възползваме" от подобна услуга - да оставя бебето "на гардероб", за да се наспя!  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
амииии ако не си ВИП, бебето си е с теб денонощно
ако си ВИП, си стоиш самичка в стаята и ти го водят само за да кърмиш
имам абсолютно различен опит. преди година майките в обикновени стаи виждаха децата си само в часовете за кърмене - не знам по чие решение - тяхно или на детско отделение. в същото време петра си беше нон-соп с мен. бях в единичен вип на 2-я етаж. не знам каква връзка имат етажите в случая.ако си вип - детето ти може да е с теб. таткото - също. ако си обикновена стая, вероятно трябва да спазваш някои наложени ограничения.
Виж целия пост
# 6
Във ВИП стаите и на втория и на петия етаж, бебета стоят при майките.

По желание на майката, тя може да го остави в неонатологичното отделение на съответния етаж от 00 до 06 часа сутринта.

Това е положението в Света София  Peace
Виж целия пост
# 7
здравей мила. Аз родих в Св.София на 19.08.06 г. тъй че надявам се ще ти бъда полезна. Не искам да рекламирам наемането на ВИП стая, но определено за мен беше най-добрия избор.Бебчето си е през целия ден при теб, а вечер към 23-24h го вземат, за да можеш да си проспиш и починеш през нощта и сутринта към 6,30-7 h отново ги донасят да се гушкате. Вземат ги 2 пъти през деня за тоалет, и на вивизатиця и за теб, и за бебето  минават на място, а не ходиш ти да търсиш информация.
На втория етаж, където е родилното отделение, бебчетата стоят при мамите, ако всичко е наред, 24h в денонощието.
Стискам палци всичко да мине леко и неусетно!
Успех!
И да пишеш как сте с рожбата...
Виж целия пост
# 8
Аз бях във двойна вип стая на 5ти етаж. Много съм доволна. Бебето си беше постоянно с мен, но ако аз пожелаех можех да го оставям и в детското отделение. Аз лично те съветвам бебето да си е с теб, а не да плаче самичко и да го хранят с адапте. Освен това двойната виш стая също е добър вариант - двойно по-евтино е от единичната стая, освен това не си съвсем самичка, а има още една майка, да си говорите и обменяте опит - аз случих на пркрасен човек и до сега общуваме  Wink  (Малко офф: Поздрави на Реза, ако чете).
В обикновена стая несъм била, но до колкото знам, повечето обикновени стаи са с три легла и там майките са заедно с бебетата, но когато отделението се напълни настаняват в стаи с по 7-8 легла и при тях няма опция бебето да е с майката - все пак толкова много хора в една стая не е желателно. Успешно раждане!
Виж целия пост
# 9
(Малко офф: Поздрави на Реза, ако чете).

 Heart Eyes         
Много офф: Мисля върху онази ти идея  newsm78
 Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 10
Когато аз раждах нямаше свободни места и трябваше да прекарам два дни в стая срещу родилното отделение. Първо, че постоянно се чуваха  стоновете на родилки, второ, че стаята беше много малка и бебетата не можеха да стоят при нас. Но все пак ако някога раждам пак, бих избрала същата болница. Плюсовете са много повече от минусите. Желая ти леко раждане.
Виж целия пост
# 11
може ли да ми кажете колко струва вип стая на вечер
Виж целия пост
# 12
Аз бях във вип на петия етаж и бебка беше непрекъснато с мен през деня.Вечер я вземаха в 24 и сутрин към 6 се гушехме отново.Много съм доволна от стаята и обслужването Joy,има климатик,тв.,хладилник и гости нонстоп ,което си е малко изморително.Цената на единичен вип е 75лв. на вечер,а на двоен 30 мисля newsm78.Според мен единичния е за предпочитане,защото може да нямаш късмет да попаднеш на свестен "съквартирант",а и ще ти дойде и малко в повечко да изтърпяваш и нечий други гости #Crazy.Поздрави и късмет  bouquet!
Виж целия пост
# 13
Аз съм супер доволна от Св. София. Исках вип стая но нямаше свободни и бях в стая с три легла на 2 етаж- беба ми я дадоха 10 часа след раждането и си беше при мен постояннно. Не съжалявам, че не бях във вип- можеш да си говориш и да обменяш опит с други мами и не си все сама, а и условията във вип не са по- различни от др. стаи
Виж целия пост
# 14
благодаря ви момичета за отговорите, аз съм решила да съм еденичен ВИП, защотото таткото иска да сме си самички и заедно без да се съобразяваме с други мами и техните роднини. Единствено се притеснявах дали носят бебетата ако не си на 2-рия, а на 5-тия етаж, но от вас разбрах че няма значение дали си 2-ри или 5-ти. Дано има свободни стаи, че напоследък е много пълно Praynig
благодаря на всички  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия