Махане на памперс през нощта

  • 6 190
  • 20
Детето ми е на 2 год. и се чудя време ли е вече да му махам памперса докато спи.Сутринта винаги е пълен.Слетобед като спи пак пишка.Моля ви кажете ми как да го отуча от памперса на пълно.През деня го оставям без памперс.
Виж целия пост
# 1
Може би още не е готово за махане на памперса по време на сън. Ако искаш се опитай да махнеш първо за следобедния сън, като го молиш да се изпишква преди това. Махнах на моя дребосък изцяло дневният памперс преди половин година и още понякога се напишква. За махане на нощния още не мога да мисля.
Виж целия пост
# 2
Щом е пълен как смяташ да се справи детето. Все пак идва зима. Нали не искаш да опишка всичко и да спи мокър.
Доказано е, че децата започват да контролират мускулите за изхождането, когато започнат самостоятелно да качват и слизат стълби.
Точно в момента, когато моят син започна да се качва сам по стълбите забелязах, че започва да се събужда сух след следобеден и нощен сън. Тогава махнах дневния памперс, сетне следобедния и не след дълго нощния и то след като няколко пъти се напишкваше в памперса , но се събуждаше и искаше да го преобуя, защото не му беше комфортно. Всичко стана леко, поетапно и без излишен драматизъм. Следвай детето си. Само ще си покаже.
Виж целия пост
# 3
Просто детето не е още готово.
Аз съм на принципа, че, ако е готово, ще си покаже/каже.
Моите дъщери си махнаха сами памперсите. Първо започнахме с дневния - 1 ден след 2-рия рожден ден решиха, че са "каки" и  не искат пампа, но за сън сами си ги носеха и ме караха да им слагам. Преди около 2 седмици махнаха и следобедния - казаха, че е "гаднооо". Сега нощният често е напълно сух, но понякога не ги чувам, спят дълбоко или просто не успяват да разберат какво става в съня си. От 2-3 дни сутрин памперсите са напълно сухи, но ги питах искат ли без и да стават да пишкат. Засега отговорът е "не", но вярвам, че скоро ще се разделят и с нощния памперс.
Та, най-добре изчакай, а междувременно напомняй, говори, питай и т.н.
Виж целия пост
# 4
И аз в момента махам памперса - за сега само през деня. Бавачката настоява да махна и нощния, но аз не съм сигурна, че е готово детето. Вчера го е сложила да спи след обяд без памперс и не се е напишкал, но през нощта му слагам. С големия процедирах така - махнахме дневния, постепенно и следобедния памперс, но нощния чак след 5-6 месеца, т.е. към 2г. иполовина - просто всяка сутрин си му беше сух памперса. Аз мисля, че детето само ще си покаже кога е готово. Някои ги будят през нощта да пишкат -  аз не бих го направила.
Виж целия пост
# 5
Наистина, както са казали мамите по-горе - детето само си показва. Щом нощният памперс е пълен - детето не е още готово да го махнете. Аз махнах нощният пампер, когато около 10 дни последователно се събуждаше сух. След това е имало 2-3 фала, но той се събужда и го сменям. Иначе понякога нощем става да пишка, защото пие много течности вечер.
Виж целия пост
# 6
Присъединявам се към по горните мнения. Всяко дете си е различно, а за напишкването не може да се каже кога точно детето ще започне да си казва. При моя син интересното беше че нощния памперс му го свалих преди дневния, т.е от 1г и 3 месецна възраст някъде той се събуждаше сух и аз прецених че не е необходимо излишно да го стягам с памперс. И така през деня си бяхме със ,а през ноща - без памперс. Иначе според мен най подходящия период за отучване е лятото - тогава е топло и даже и да направи "белята", дрешките бързо съхнат. С моя син така си играехме - ходихме да поливаме цветята,тревата и даже и мравките , та да пораснат. Laughing Под формата на игра малкия с нетърпение очакваше следващото "поливане".
А иначе аз познавам и деца които на пет годинки не могат да приценят като им се ходи до тоалетна дали е по голяма или по малка нужда newsm78
Виж целия пост
# 7
Детето още не е готово за махане на памперса по време на сън. Първо  се опитай да махнеш памперса за следобедния сън, като  преди лягане го изпишкваш.
Като  се събужди няколко дни  сух, пробвай през ноща.
Ние махнахме памперс  през ноща преди 1 година, но до преди няколко месеца Алекс се е на пикавала.
Виж целия пост
# 8
Също така според мен може и да ограничиш количеството на приемани течности точно преди лягане
Виж целия пост
# 9
Simple Smile))
Виж целия пост
# 10
При нас се получи много странно - изпуснах момента ли, що ли Rolling Eyes
Веднага след като махнахме дневния памперс /преди 2 месеца/, Ники престана да пишка и докато спи. Аз не му слагах за следобедния съм - фалове никакви не сме имали - но за нощния продължавах да слагам, за всеки случай. Беше сух всяка божа сутрин!
Но напоследък започна пак да  пишка нощем, и то доста. От яслата дори ми казаха, че по време на следобедния съм вече два пъти се напишква и дори веднъж се е наакал Shocked
Не знам що тъй стана Confused
Виж целия пост
# 11
Искам да ти кажа, че аз имам същия проблем. Вече три месеца през деня е без памперс , но след обед като спи и през нощта му слагам, защото винаги си събужда с пълен памперс. Другия проблем е и ,че все още ака само в памперса, затова просто му го слагам докато спи. Когато видя, че е готов за без памперс, ще му го махна.
Всяко дете е различно. Дъщеря ми точно обратното, от много малка около годинка сутрин се събуждаше със сух памперс и на  1 и половина и махнах нощния памперс, на 2 години и няколко месеца махнах пампреса през деня и тя запачна да си казва, че има пиш и  ...
Виж целия пост
# 12
Ами Таня е на 3г и още си е с памперс и вечер и на обяд - той си е пълен, как да го махна? Нека спи спокойно детето.  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
При нас се получи много странно - изпуснах момента ли, що ли Rolling Eyes
Веднага след като махнахме дневния памперс /преди 2 месеца/, Ники престана да пишка и докато спи. Аз не му слагах за следобедния съм - фалове никакви не сме имали - но за нощния продължавах да слагам, за всеки случай. Беше сух всяка божа сутрин!
Но напоследък започна пак да  пишка нощем, и то доста. От яслата дори ми казаха, че по време на следобедния съм вече два пъти се напишква и дори веднъж се е наакал Shocked
Не знам що тъй стана Confused
Белинда,
като че ли и при мен се получи така. Дълъг период след като махнахме дневния памперс дъщеря ми не се напишкваше и през нощта...сега пак започна newsm78....дали защото стана по-студено...не знам....май и аз изпуснах момента.
Но имам надежда - тази нощ ме събуди и поиска да пишка в гърнето Laughing....на сутринта памперса беше сух.
Виж целия пост
# 14
И при двете ми деца стана така - махнах нощния памперс, след като в продължение на 1 месец сутринта памперсът беше сух. И двамата бяха на възраст около 2,6 г. Просто детето трябва да започне да се стиска. Ако се махне преждевременно, детето пак ще пишка нощем и резултатът ще бъде среднощни наводнения в леглото. При всяко дете този момент е строго индивидуален. Доколкото знам до 5 годишна възраст няма място за притеснение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия