Инфанрикс или Пентаксим?

  • 2 171
  • 6
Здравейте,всички Hug!
Дойде ни време за първата ваксина ДТК,а още не съм решила ,коя да купя newsm78.Педиатърката ми препоръчва Инфанрикс,защото не натоварвала имунната система на дечковците,а след първата година да бием тази срещу менингит.Но чувам от много майки да действам направо с петвалентната newsm78.Давайте съвети Praynig,за и против,че на 12.10,ще трябва най-сетне да съм се намъдрувала.Целувки от нас  bouquet!
Виж целия пост
# 1
Пентаксим. Вече му биха и трите дози и ги понесе чудесно  Wink
Виж целия пост
# 2
Аз лично се спрях на пентаксима, след като изчетох де-каквото има по въпроса. Миналата седмица ни биха втората. Понася ги идеално, без никакви странични реакции, освен леко зачервяване около убождането.
Виж целия пост
# 3
НИЕ ВЕЧЕ СИ СЛОЖИХМЕ И ВТОРА ПЕНТАКСИМ СЕГА НИ Е ВРЕМЕ И ЗА ТРЕТАТА НО СМЕ МАЛКО ХРЕМАВИ И ЗАТОВА ЩЕ Я ОТЛОЖИМ.И АЗ КАТО ТЕБ СЕ ЧУДИХ КОЯ ДА МУ СЛОЖИМ И НАКРАЯ МЕ ПОСАВЕТВАХА ДА СЛОЖИМ ПЕНТАКСИМ ЦЯЛ СВЯТ РАБОТИ С ТАЗИ ВАКСИНА НО НИЕ БЪЛГАРИТЕ НАЛ ЗДРАВНАТА КАСА НЕМОЖЕ ДА Я ПОЕМЕ И ЗАТОВА НЕ Я ПРЕДЛАГАТ ПОВЕЧЕТО ЛЕКАРИ . ИНАЧЕ ДОБР Я ПОНЕСЕ ДЕТЕТО НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ В НЕЯ НЯМА НИЩО ЖИВО И НЯМА КАКВО ДА МУ СТАНЕ НА ДЕТЕНЦЕТО .
Виж целия пост
# 4
Чудя се за Пентаксима,щото се носят разни слухове afwitch. Казаха,че в Англия била забранена,защото два от елементите взаимно се изключвали,но кои и дали е вярна информацията Thinking...
Виж целия пост
# 5
Ние вече бихме първата ваксина - Пентаксим. Не знам за какво са я забранили в Англия, но Калоян я понесе много много добре. Нито температура вдигна, нито дори крачето му беше зачервено. А и не бих рискувала да му давам полиомиелитната ваксина на капки, както я плаща ЗК.
Виж целия пост
# 6
Аз също избрах Петкасим. Използва се по цял свят и наиситна не дава странични ефекти. От 2008 г. ще се поема от Здравната каса. За съжаление трудно се намира и трябва да я поръчваш в Търговска лига. Ние взехме трите наведнъж и ги съхраняваме в хладилника.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия