Кога ще проходи?

  • 1 039
  • 23
Петър е на почти годинка,а още няма намерение да ходи.Иначе се изправя сам,като се държи на масичата в хола и я обикаля,но щом го хвана за ръчичките и го накарам да ходим заедно тий сяда.Иначе е едричък-12,5кг.и 80 см.,дали на това се дължи всичко,че му тежи дупето де?Ама се притеснявам малко да ви кажа. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Когато е готово бебето ще проходи. До 16-ия месец няма повод за притеснение.
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай - просто детето е по-мързеливо. Ще проходи когато се почувства готов. Сина ми проходи на 11 месеца и половина, а сина на една приятелка - на година и три месеца. newsm10
Виж целия пост
# 3
ще проходи няма накъде Laughing
това няма никакво значение. щом се изправя и си обикаля около масички и шкафове на път е
може да го е страх.... вероятно и дупето му тежи .... всичко си е индивидуално
Виж целия пост
# 4
Щом прави опити - остави го сам да се почуства готов и не го насилвай. За какво се притесняваш  newsm78 - детето още е малко. А после ще има да тичаш след него .... Grinning
Виж целия пост
# 5
засега нямаш никакви основания за притеснения. Може и от килограмите да е, а може и просто детенцето да не е още психически готово. Но това няма никакво значение. Няма защо да бързате. Щом се опитва, само ще си реши кога да се пусне.
Виж целия пост
# 6
Ще проходи,не се притеснявай Simple SmileПри всяко детенце е различно,чувала съм,че момченцата са по-мързеливи и плахи,момиченцата по-смели и по-бързо прохождат,но...индивидуално е ...Имай търпение и се наслаждавай на последните ти по-спокойни дни,че после като хукнете и двамата... Wink
Виж целия пост
# 7
не се тревожи ,и аз така се притеснявах за дъщеря ми,тя не пълзеше,не можеше да се надигне сама в кошарката,проходи на 1г. и 3 м.,ела да я видиш сега не се спира на едно място
Виж целия пост
# 8
За нормално прохождане се води от 10 до 18 месеца, ти за къде бързаш  Grinning
Като ходихме на ортопед, каза, че е по-добре да проходи по-късно в тези граници Simple Smile
София го направи на 1 година, 2 месеца и 2 седмици  Peace
Виж целия пост
# 9
И аз като бях изчела тук за една купчина бебета проходили на 8, 9, 10 месеца и като дори с очите си видях такива случаи много се бях шашнала за моя. Това беше стимула ми да му тегля яки тренировки. И проходи на 12м и половина. Сега вече тича и любимата му игра е гоненка около масата с мама, тати и кой му падне - тича към масата и я обикаля с надеждата да го гониш и се хили като дивак.  Ама се почна с тренировките като беше на 9 месеца и тогава не можеше дори да лази - бе нищо не можеше. Но като гледам ти наистина нямаш никакъв повод за притеснение.
Виж целия пост
# 10
Не се притеснявай наистина, колкото по-късно толкова по-стабилно !!! Синът ми се изправи на 7 месеца в кошарата, на 9 месеца си обикаляше стаята държеейки се по мебелите и аз си мислех че на 10 месеца вече ще е проходил, но не той си реши сам като направи точно годинката и да чукна на дърво си е доста стабилен и ходи съвсем самостоятелно а аз само тичам след него да му гледам белите  Heart Eyes ! За информация само - ако детето е лазило преди да проходи се научава по-бързо да се предпазва като пада, това го видях с очите с при синът ми !
Виж целия пост
# 11
Когато е готово бебето ще проходи. До 16-ия месец няма повод за притеснение.
Точно така.На мен ми го каза ортопед.
Виж целия пост
# 12
Когато се почувства готово.
Виж целия пост
# 13
[color=tМного правилно-когато му дойде времето-всеки се развива индивидуално, но по-късно по-добре-така съветват ортопедите newsm30А когато проходят е по-зле за майките-очите на четири и тогава се свалят наднормените килограми newsm63[/color]
Виж целия пост
# 14
Спокойно, детето се развива нормално. Колкото по - късно проходи, толкова по - добре за костната система. След година и 2 месеца е най - подходящата възраст за това.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия