Луксация

  • 796
  • 3
 Здравейте! Бременна съм в 3-ти месец. Имала сам двустранна луксация на тазобедрените стави , която е била излекувана още преди да навърша 1 годинка с помоща на колани. Не съм имала оплаквания досега. Искам да попитам има ли риск да родя по нормален начин или е задължително секциото. С какви специалисти трябва да проведа консултация. Моля ви ако някои е имал такъв проблем да сподели опита си. Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Здрасти

И аз съм с подобна "екстра", само, че не съм се оправила и до този момент съм оперирана сума ти пъти. Въпреки това искаха да раждам нормално. Аз обаче си настоях за секцио.  При теб не се налага секцио, но се консултирай с ортопед. Гинеколозите ще държат на естественото раждане. Ортопеда ще каже кое е най-добре за теб. Успех!
Виж целия пост
# 2
Жената, с която раждахме заедно, е била с луксация като малка. Роди нормално. Това от лични наблюдения, но по- добре да се посъветваш с ортопед  Peace
Виж целия пост
# 3
Имам луксация на едната става - лявата, късно открита (на 10 г.) и лекувана с операция.

Двете си деца родих нормално, без външни шевове и без проблеми, свързани с крака.
Първото беше 2,900 кг и 48 см, бях на 23 год, второто - 3,850 кг и 53 см - бях на 33 год.
Пиша си и годините, защото има значение и възрастта.
Според моята лекарка не е разумно да се сложи епидурална, защото така не си усещаш краката и може да направиш неразумно движение, в противен случай би те заболяло.
Така или иначе бебета не минават през ставата.
Другото нещо е - след раждането да си лежиш и да не хукнеш още 1-2 часа след това да се виждаш с роднини. Добре е да си лежиш поне 6-8 ч. след раждането - това е за събиране на тазовите кости.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия