Спешно -Тантум верде спреи при дете на 1 год??????

  • 3 429
  • 7
Тантум верде спреи при дете на 1 год ..изписаха ни го, а сега виждам в листовката пише че не се препоръчва при деца до 5 години
Какво може да причини ментола
Виж целия пост
# 1
може да го даваш, з-то това е нестероидно противовъзпалително, което няма системна резорбция- разбирай го, че остава сама във възпалените тъкани, не прониква в кръвообращението.

Само не знам как ще го пръскаш Confused
Виж целия пост
# 2
Пръсках го успешно на синът ми , който е все още под година , даже му беше приятно. Дали има резулат незнам, защото го давах с още два други сиропа, но няма проблеми да му го даваш.
Виж целия пост
# 3
Синът ми беше на 8 месеца и ни изписаха Хексорал-напълно замества Тантум верде.Дори е по-приятен от последния.Имаше ефект.Когато навърши една година,отново имахме червено гърло,причинено от хрема.Естествено,Хексоралът помогна,но течността,а не спреят.
Виж целия пост
# 4
Може , спрея е дозиращ - т.е с едно пръскане ще излезе точно определената доза!
Виж целия пост
# 5
Синът ми направи ангина на 1год. и 6 месеца,която излекувахме само с Тантум Верде и Панадол за температурата.Не се притеснявай,можеш спокойно да го използваш.
Виж целия пост
# 6
Синът ми беше на 8 месеца и ни изписаха Хексорал-напълно замества Тантум верде.Дори е по-приятен от последния.Имаше ефект.Когато навърши една година,отново имахме червено гърло,причинено от хрема.Естествено,Хексоралът помогна,но течността,а не спреят.

двете на съ взаимно заменяеми. Хексоралът е локален антисептик, помага при бактериални инфекции повече, Тантумът е НСПВС- като панадола, пхримерноу помага повече при вирусни възпаления.
Виж целия пост
# 7
на опаковката на Тантум Верда пише,че за деца под 6 год възраст се прави по 1 впръскване на 4 кг телесно тегло за денонощие, но не повече от 4 впръсквания 2 до 6 пъти на ден.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия