инфо за бебешките шишета и кошари

  • 703
  • 7
здравейте,млади мами!остават ми около 40 дена до термина и гледам да се информирам за всичко.кажете ми моля,като се купуват шишета и нещата към тях от една марка ли трябва да бъдат?защото съм се спряла на шишетата на др.браун.мога ли да купя стерилизатор да кажем на авент?каква трябва да е вместимостта на шишетата за новородени?помпата за кърма зависи ли от шишетата по някакъв начин,смисъл за шишето ли се закрепя или си е с отделно?сигурно съм смешна,но няма кого да питам за тези подробности.олекотените кошари(за игра и спане),които масово се предлагат по магазините сега,удобни ли са за бебетата или кошарите и люлките от дърво са за предпочитане?гледах списъка с необходими неща за бебето и разбрах,че за доста от тях не знам почти нищо и имам много въпроси.явно съм доста невежа в тази област засега.затова разчитам на вас.благодаря предварително
Виж целия пост
# 1
За шишетата, както виждаш от лентичката беба е на 5 месеца, още не съм купувала, само се кърмим, така че не мога да помогна.За помпата за кърма, аз си взех на Калпол/Соня не искаше да суче оъ едната гърда в началото но бързо свикна/ ползвах я половин месец, към нея има и шише и биберон, а към помпата има и приставка за шише с по-широко гърло.Ние си взехме кошара на две нива на мен мие удобна, бебчо не може да си каже как се чувства, но си спи спокойно в нея.Не с притеснявай за това купи което на теб ти харесва, аз предпочетох кошарата, защото мамите казват че бебетата когато започнат да се въртят и да стават се удрят в дървените легала, а все пак кошарката е от плат Wink
Виж целия пост
# 2
За шишетата: Аз ползвах на Авент, но за кратко, че малката не искаше да пие от тях. После ги смених с Камера. А ползвах стерилизатор на Авент. За новородени мисля, че са подходящи до 25о мл.
 За помпа - не мога да ти помогна. Големия го кърмих 9 мес, малката 3-4, но никога не съм се цедила. Според мен трябва да изчакаш с купуването й.
Преносимите кошари са удобни. Моята е на Бертони /едната/. Доволна съм. До 6 месеца спа на горното ниво, после я свалих долу. Но големият спи в дървена кошара. От нея също съм доволна. Даже май повече от преносимата newsm78.
Ще се радвам да съм ти полезна  bouquet. Не се притесняваш да питаш, ако нещо те интересува. Лека бременност и раждане ти желая.
Виж целия пост
# 3
благодаря ви за отговорите.благодарение на такива като вас,майки с опит,ще правя доста по-малко грешки в предстоящото ми май4инство.
Виж целия пост
# 4
Пак заповядай newsm10.
Виж целия пост
# 5
Здравей,
Помпа за кърма ползвах Авент - тя върви с 2 шишета по 125 мл. Аз обаче ползвах шишета на д-р Браун. Ако не ти се дават излишни пари си купи големи - те събират и малко и много. Стерилизатор не съм купувала - стерилизирам всичко в МВ в йенската тенджера.
Кошарата ми е дървена с люлеещ се кош, много ми е удобна . Има плот за повиване, а после се махат плота и люлеещия се кош и става детско легло.
Желая ти леко раждане и дано съм ти била полезна.
Виж целия пост
# 6
Шишета- AVENT (лесно се мият, доволна съм).
За стерилизация- йенска тенджера Wink .
Легло- дървено (не сме имали преносимо, така че сравнение не мога да направя).
А за помпата- имам на AVENT и съм доволна, но днес една мама ми каза, че на Bertoni имало аналогична, която, обаче, е няколко пъти по- евтина. Peace

Леко раждане Hug
Виж целия пост
# 7
За шишетата мога да ти кажа,че съм със същите дето си си избрала и съм много доволна от тях.Още в началото си взех 2 по 250мл.За стерилизатора няма нужда да е от същата като шишетата марка.Ползвам на Чико.Побира ми 2-те шишета и още едно пак голямо.Помпа ползвах много малко и не мога да ти дам съвет коя е добра.Моята беше тип спринцовка и не ми допадна.Иначе и дори и да кърмиш до време пак ще ти влязат в употреба шишетата.Купи си за всеки случай поне едно.
За леглото,ами всеки ще ти каже за това което има.Аз имам дървено и ако на теб няма да ти се налага да пътуваш или оставяш детето на друг мисля,че е по-добре дървено.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия