Омагьосан кръг диети-преяждане!

  • 2 885
  • 17
Как да изляза от него? Или гладувам или ям като невидяла. Не ми се търси лекар пък и кой ли ще ми набие в празната глава че ще си докарам сериозни проблеми след като аз не мога? Как се мотивирате и се самоконтролирате?
Виж целия пост
# 1
Престани да мислиш за това и нещата ще се наредят........вероятно мисълта за храната ти е станала фикс- идея и затова
Виж целия пост
# 2
Simple SmileЕдинственото което направих за да си нормализирам килограмите е като спрях хляба на цяло.От всичко друго си хапвам Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Simple SmileЕдинственото което направих за да си нормализирам килограмите е като спрях хляба на цяло.

А на филии го хапваш още, така ли?  Laughing Шегичка  Wink
Виж целия пост
# 4
И а съм в същото положение, от години съм така. Всяка година теглото ми варира с по 6-8кг .  От това си докарах страшни проблеми/хормонални, увиснала съм на всякъде/. На последък по-скоро си хапвам. Реших, че няма да гладувам, защото от гладуването пак съм дебела, но се тормозя и си докарвам много здравословни проблеми. Сега поне спрях да пълнея, но и не отслабвам. Вече не съм толкова настървена към храната. Спрях да преяждам толкова често/тоест непрекъснато/. Следващата ми стъпка е да почна съвсем малко да се ограничавам. Пия чайчета за отслабване и почнах да правя по малко упражнения/здравословното ми положение не позволява здрави тренировки/. Това е което правя аз. Моля се да се преборя с този омагьосан кръг. Моля се и за теб. Успех Praynig
Виж целия пост
# 5
След като диетите ти винаги са следвани от преяждане, то може би няма абсолютно никакъв смисъл да се мъчиш да си на диета, а после и допълнително да се тормозиш заради преяждането... А и така силно рискуваш да се разболееш от булимия. Най-добре спри диетите и се опитай да си съставиш здравословен хранителен режим, с по-разнообразно и леко меню, и с по-малко калорични храни (но не ги изключвай напълно, особено ако са ти любими!). Вкъщи никога не се запасявай с големи количества храна (особено тестени, шоколад и т.н.), за да не са ти постоянно пред очите и за да избегнеш изкушението да си хапваш по много наведнъж. И се опитай да ангажираш мислите си с нещо друго, в моменти когато мисли за храна/диети/тегло започнат да те обсебват (ако не си на работа, ходи по-често на разходки в такива моменти или, ако трябва, дори си намери някакво хоби или пък започни да спортуваш нещо /ново/ и т.н.). А когато се храниш, яж на по-чести интервали през деня, но и по-бавно (за да се заситиш преди да си преяла) и се опитай никога да не си сипваш допълнително. Когато успееш да се нахраниш, без да си преяла - възнагради се с нещо, дори дребничко да е, напр. купи си нещо, което отдавна си искала  Wink
Виж целия пост
# 6
И аз не разбирам-хем се мъчите с диети-хем после пак страдате от бързо натрупаните килограми.
Мой съвет е да си смените изцяло хранителния режим-аз винаги така отслабвам.Никакво пържено,газирано,сладко,тестено/освен бонус по малко и рядко/.Организма ще свикне,ще му е леко,ще е сит стомаха и ще се избави от токсините.
Виж целия пост
# 7
Опитай с разделно хранене и леки упражнения, ускорява се метаболизма ,не гладуваш ,а отслабваш .  Grinning
Виж целия пост
# 8
Намери си занимание, което да те отвлича от храната.
Постепенно (това е много важно) започни да променяш храната, която приготвяш. Навсякъде пише за принципите на здравословното готвене. Освен за теб, ще е добре и за семейството ти да яде такава храна.
Постепенно намалявай порциите си и калоричността на храната.
Постепенното е много важно, защото промяната става незабележимо (не те стресира и напряга) и добрите резултати остават завинаги. Сигурно вече знаеш, че за една седмица нищо не можеш да промениш или по-зле - нещата отиват на по-лошо.
Успех.
  bouquet
П.П. Ако намериш време за някакъв спорт или поне за дълга разходка, това ще ти се отрази прекрасно.  Hug
Виж целия пост
# 9
Здравословното хранене трябва да стане постоянен начин на хранене. Не прилагай диети, а се храни рационално- малко въглехидрати  и мазнини и повече белтъчини, плодове и зеленчуци.
Виж целия пост
# 10
И аз имам такива периоди на 'вълчи' апетит от време на време ooooh! Последния път четенето на книгата на Лидия Ковачева много ми помогна да осъзная каква вреда на организма си нанасям така,пробвай и ти да я четеш..може да те мотивира  Wink
Виж целия пост
# 11
Simple SmileЕдинственото което направих за да си нормализирам килограмите е като спрях хляба на цяло.

А на филии го хапваш още, така ли?  Laughing Шегичка  Wink

 newsm62 Аз съм на НВД, много съм доволна, хем си хапваш, хем сваляш (бавно но сигурно). Иначе преди и аз бях като теб, от пълният глад към преяждането.
Виж целия пост
# 12
От утре ще се мъча да променям хранителния си режим, а днес съм на рожден ден и не ми се мисли как ще преям въпреки че си повтарям че ще се сдържам цял ден.Влизам във всякакви сайтове за здравословно хранене за да се мотивирам ама засега не ми е влязло много в главата.Стискайте палци да успея че хич не ми се ще да давам лош пример на малката
Виж целия пост
# 13
 newsm18
Виж целия пост
# 14
Тъй като лакомията ме мъчи, моето ново мото е: По- добре дебела и здрава, отколкото слаба и болна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия