Как се смятат кв. м за изолация?

  • 4 877
  • 5
Ще правим топлоизолаци на жилището и на няколко места прочетох, че от квадратурата на стената общата не се вади квадратурата на прозорците. На две от  стените има само един прозорец, но на другите две повече от половината грубо сметнато са вратопрозорци и не мисля, че ще ми е много изгодно да платя пари за материал, който няма да се сложи, за работа донякъде съм сколонна, но пак не е особено ...честно да го наречем.
при това положение ако си закупим материалите може и да не се съгласят, защото ако така се смята без да се вади квадратурата на прозорците според мен са си на далавера, от този матераил, който не слагат.
Виж целия пост
# 1
Абе там при вас няма ли майстори който само да работят, а вие да си купите материалите?
Нали знаеш, че моя татко с това се занимава и той когато се уговаря с клиентите, първо изясняват кой ще купува материалите. Веднъж една женица дойде да попита нещо и той именно това и обясни, че без значение дали ще избере него за изолацията е най - добре тя да си купи материалите, че иначе някои предприемачи те набутват със лош материал, който взимат на по-ниска цена и продават на по-висока.

Вие говорили ли сте с майстори вече?
Виж целия пост
# 2
Не сме още, другата седмица, за да ги заведем направо да го видят.
Виж целия пост
# 3
Квадратурата за закупуване на материали за топлоизолация се изчислява по следният начин:
1. Топлоизолация - квадратурата на стената се умножава по 1,1 или 10%, същото важи и за армировъчната мрежа /това е реаланият преразход на маятериала/
2. Разходната норма на лепилото за топлоизолация е около 5кг/м2, същото важи и за шпакловъчната смес.
3. Квадратурата на прозорците се вади като материал, но се заплаща като труд. Около тях се прави т.нар. "обръщане", което включва алуминиеви /най-добре/ или PVC ъгли с армировъчна мрежеичка и гипс иули гипсова смес за попълване и шпакловане.
Успех
Виж целия пост
# 4
В строителната фирма, в която работех до преди 1 месец, топлоизолацията се изчисляваше така. Площта на прозорците в кв.м. се вадеше от останалата част, т.е. не се смяташе, а обръщанията около вратите и прозорците се заплащаха на линеен метър, като цената беше горе-долу на половината от цената на кв.м., т.е. ако квадратният метър е примерно 32 лв./м2, обръщанията се заплащаха по 16 лв./мл труд и материали (цената е примерна). Ако не съм го обяснила достатъчно ясно, ще пробвам пак. Това е най-точният начин да се смята и най-коректния спрямо клиента.
Виж целия пост
# 5
eеееееех, как не си тук в Сф., та да ти препочам читави ма'стори  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия