как преспивате децата си?

  • 2 385
  • 30
Помогнете ми!От 5 дни насам моите деца ме побъркват като стане време за сън.Като легнем и се започват едни номера-"искам баба","искам дядо","искам....",и какво ли още не-"да пишкам,да пия вода"и още 1000 подобни.Като стане време за лягане ми се изправя косата и не мога да намеря решение.Преспиваме се по 2 часа.
Виж целия пост
# 1
Моите близнаци са на 11 месеца вече и никога до сега не съм ги преспивала по какъвто и да е начин. Когато дойде време за спане просто ги слагам по леглата и излизам от стаята , те сами си заспиват. Така съм ги свикнала от мънички и сега ми е много лесно ,защото си почивам и аз!
Виж целия пост
# 2
Изцяло като мега-мама.
Изкъпвам ги, нахранвам ги, целувки и - по леглата. Сега, като порастнаха малко вече искат да им слагам определени играчки, които те си мислят, че преспиват. Имат си котета, които слагаме да спят и завиваме с одеалцата. Много извънредно мъжът ми остава понякога при тях за по 10-15 мин., ако нещо са разстроени, болни или кисели. Така че, при вас може да е някакво моментно състояние. Опитай се да ги "излъжеш" нещо, напр. че отиваш да спиш в твоята стая, или да търсиш някое котенце, ти си познаваш децата и можеш да измислиш нещо най-добре....
Освен това те спят сами в тяхната си стая и не се будят по цяла нощ.
Отне ни известно време, както и доста нерви, да им наложим да заспват сами, но мисля, че постъпихме правилно. Обучението ни в това отношение започна още когато бяха на 3-4 мес., на на 5 мес. ги оставихме сами и за цялата нощ.
Не мога да си представя, ако сега трябваше да ги уча....мисля, че нямаше да успея.
Виж целия пост
# 3
за сега сами ,мойте мишки гледат сити още от 10м,отначало не обращаха внимание,но сега имат 20 любими песни,изтеглих и записах на едно сд пускам на двд-то(всички тия процедури заради една реклама на водка от която се плашат) и след 30мин  са заспали,после пускам радио,от малки спят на музика Simple Smile
Виж целия пост
# 4
И аз никога не съм приспивала (само, ако им е било лошо). Просто ги изкъпваме с баща им, обличаме им пижамите, целувки, прегръдки и по леглата. Ако прекалено много буйстват, първо проверявам дали наистина имат "пиш" или им се пие вода, обяснявам, че баба и дядо са отишли да спят, а тати учи и не може при него, а в краен случай лягам на дивана в тяхната стая и се правя на заспала (тъкмо тогава и аз си почивам, защото наистина млъкват и си лягат  Sunglasses). От известно време отпадна като необходимост, защото си прескачат от едното легло в другото, лягат заедно и се гушкат, докато заспят (много са сладки Heart Eyes).
Виж целия пост
# 5
И аз май трябва да взема мерки в това отношение, защото с Вики още се приспиваме. Малките на село ги научих като друсам леглото да заспиват, ама тук на ръце ги приспиваме. Не знам какво стана?! Thinking
Виж целия пост
# 6
Баткото е на три години и половина той си заспива сам Peaceот което съм  много доволна Hug
Малкият е на годинка ,него го гушвам до мен в леглото и така за десет минутки заспива. Simple Smile
Но по някога ми е трудно хватката :Кой е изморен повече че да го сложа пръв да заспи ? newsm78 и тогава става сложното ,мъжО ми помага ама като е наряд се налага сама да се оправям. smile3540 newsm07 по някога направо се хващам за косите newsm77.
Виж целия пост
# 7
Аз също не съм приспивала децата, освен в случаите, когато са били болни. При нас спалния чувал е знак за сън, сложа ли ги в тях те си знаят, че е време за сън. Но лятото в чудо се бях видяла покрай жегите, опитах няколлко пъти да ги сложа да заспиват само по памперс, но те си играят и жега не жега пак с чувалите само мир да има.
Успех и дано това да е временно.
Виж целия пост
# 8
като азаф не приспивам  Naughty
Виж целия пост
# 9
Трябва да си по категорична с тях - какво е това приспиване 2 часа. Просто им кажи, че е време да лягат, сложи ги в леглата, загаси лампата, легни при тях, ако така са свикнали, но не отговаряй на никакви искания.
Аз лично се старая винаги така да ги уморя през деня, че да сьм сигурна, че когато дойде време за сьн ще заспят бьрзо.
Виж целия пост
# 10
   Явно ще трябва още от сега да се замислям за това как ще ги приспивам като пораснат. Засега единствения начин да ги приспя и е на гърда и ако само така си останем незнам какво ще правя........
Виж целия пост
# 11
В количката и после ги пренасям по леглата.  #Crazy Иначе голям рев настава. Завиждам на тези мами , дето могат да си ги сложат в леглата и....готово. А аз се замайвам от бутане:sick:
Виж целия пост
# 12
може би да се поправи заглавието, прИспивам е правилното в случая, бърка ми в очите  Embarassed
Аз съм от неприсипиващите- като Роня
Виж целия пост
# 13
Здравейте и от нас Hug
Дъщеря ми никога не се е налагало да я приспивам. Като я сложа в леглото мрънка минута-две и после заспива, НО синът ми не мога така. Оставях го да реве - той не спира, реве като луд, почервенява, дере се и ме хваща страх. И все още на ръце го приспивам - не знам какво да правя Sad.
Ronya, при вас какво помогна? Изобщо ако някой е имал такъв проблем дайте съвет....  bouquet
Иначе от месец вече спят сами, с това проблеми няма.....Ама заспиването на сина ми е просто....ръцете вече направо ми окапаха, на моменти изобщо се чудя още колко ще издържа.....
  bouquet
Виж целия пост
# 14
Бижу, както писах, започнахме да ги учим да заспиват сами когато бяха на около 3 месеца. Никога не сме ги друскали на ръце, или люляли. Решихме да повтаряме по едно и също време всички вечерни ритуали, за да може децата да свикнат, че след тях е времето за спане. Може да звучи жестоко, но ги оставяхме в леглата и те ревяха здраво. Но ние с мъжът ми не влизахме в стаята. Бяхме си решили, че ще ги оставяме да се дерат не повече от 15 мин. Обикновено те не успяваха да надвишат това време, което много помогна. След няколко дни, децата "осъзнаха", че и да се дерат и да не се дерат - няма кой да помогне и зпочнаха тихо и кротко да си заспиват.
Ако пък ревяха много - мъжът ми оставаше в стаята при тях - на тъмно, тихо и само им е държал ръчичките или е стоял до леглото, правейки се на заспал. Това успокояваше също и имаше ефект.
Мина време след като ги научихме и се зачетох в д-р Спок. Оказа се, че той препоръчва подобен метод - оставяш децата и НЕ влизаш в стаята известно време. Защото започнеш ли да влизаш - работата е обречена на провал.
Честно казано, много ми беше гаден този момент, чувствах се ужасно, но сега всякак вечер се поздравявам за успеха, защото от 21 ч. до 23,30 ч. имам моето си малко време спокойствие. Но най-вече защото децата са много спокойни, даже понякога им се доспива и по-рано и ме водят да ги слагам да си спят. С една дума - обичат си леглата, даже забелязвам, че с голям кеф слагаме пижамите, нареждаме играчките, които спят с тях и така....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия