Шоколада при децата?

  • 2 715
  • 52
 FlutterИнтересно ми е да разбера, давате ли шоколадови изделия на детето си. Аз лично давам много, ама много рядко, защото смятам че шоколада не е храна и че е доста вреден за детския организъм. Бързо насища и после детето не иска да се храни. Предпочитам да давам различни плодове и то поне 1 час преди хранене. Същото важи и за пуканките, чипсовете и другите така наречени "храни". Не че изобщо не давам /все пак и той е дете и се събира с други деца/, но гледам да го огранича.
Е пишете какво е вашето мнение? Hug Party
Виж целия пост
# 1
Сложи опция "когато поиска".
Виж целия пост
# 2
Не давам. Против съм даването на шоколад и захар на децата. Убедена съм, че когато стане малко по-голяма, ще иска сама и аз няма да се правя на цербер и да й забранявам, но сега, когато мога да го избегна, го правя. Освен това, в яслата ядат разни меденки, вафли и тем подобни, също като ни идват гости ни носят разни такива неща. Навън яде достатъчно боклуци, че и в къщи аз лично да й бутам в устата такива неща. Правя кремчетата с фруктоза, яде плодове на поразия, така че предпочитам здравословния начин на хранене.
Виж целия пост
# 3
Малкия ми син (1г 6м.) не знае все още какво е това шоколад и съм на мнение,че колкото по-късно опита шоколад и разните там "Зрънчовци",толкова по-добре.
Големия е на 6 год. и му давам от време на време когато поиска,но не вечер или преди ядене.
Виж целия пост
# 4
Шоколад много рядко давам, а и в къщи рядко се купува! Прави ми впечатление, че в училище си купува разни зрънчовци и чипсове, което не мога да избегна, но шоколадови неща - не! Иначе честичко ме пита за нещо сладичко  Laughing и ако съм направила кекс или бисквитки му давам, но по - често яде плодове  Peace!
Виж целия пост
# 5
Все още не давам,но защото е малък и мога да контролирам храната му.Иначе кой знае по колко вафли ще изяжда тайно
Виж целия пост
# 6
Дадах му парче шоколадова торта на вторият му рожден ден.Преди това не съм давала, а и близката година пак няма да му дам шоколад.
Виж целия пост
# 7
Когато поиска.
Виж целия пост
# 8
Браво, момичета Hug
Успокоих се, че не само аз се стремя да ограничавам детето си от такива "екстри" като шоколади, чипсове и т.н. Малко гадничко се чувствах, понеже като бях дете никога не са ме ограничавали от такива неща, но пък и по наше време "боклучавите" храни изобщо не бяха основната ни храна, както сега. Дъщеря ми е вече на 10, но не й се разрешава да яде бисквити или вафли, ако не е яла плодове, които са задължителни всеки ден. Зрънчота и газирани много рядко консумира - да речем веднъж месечно, също и пържено (предимно пържени картофи или шницел). Общо взето наблягаме на здравословното и възможно по-натуралното.
Виж целия пост
# 9
До 2год. и 1/2 не му давахме изобщо. Сега, когато вече е на 6, давам когато поиска, но за разлика от мен   Confused, май не му е голям фен. Иначе, по отношение на така вменяваната му вина за "нанасяне на щети по зъбките", мисля си, че горкият шоколад не е причина, особено ако след хапването му "поиграе" четката за зъби.
Виж целия пост
# 10
Предпочитам да й дам 1-2-3 парченца шоколад, отколкото вафла, зрънчовци, мечовци и т.н.. Напоследък мрънка за бонбони. Ужас, ама с едно нюню бонбонче минава на ден.
Гледам да давам такива нещо изключително рядко, когато тя поиса и ме врънка дори. Не се е случвало сама да й предлагам, не одобрявам такива храни.
За голяма жалост, Мая много рядко консумира плодове и се опитвам да й внуша, че ако яде достатъчно плодове, ще я наградя и с шоколадец. Така ще го преживея...  Crazy
Виж целия пост
# 11
Опита шоколад, след като навърши годинка. Давам доста рядко, месечно по около 2-3 блокчета. Нищо лошо и кой знае колко вредно не намирам в това.
Виж целия пост
# 12
Аз по принцип изобщо не обичам сладко-дори на празници пропускам десерта,но когато забременях разбрах хората които се превъзнасят по сладкиши и изобщо-не можех без.Като родих пак никакъв интерес,но детето опулва очи даже при вида на лукче..
Само се моля да не и окапят зъбите...
Виж целия пост
# 13
Никога не съм давала;
не смятам и скоро да дам;
за мое най-голямо щастие не си пада по сладкото;
обича плодове всякакви, което е доста добре, дано и занапред да е така Praynig
Виж целия пост
# 14
Никога не съм давала шоколад.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия