polzwate li pomosht pri gledaneto na bebeta bliznaci

  • 13 829
  • 125
Interesno mi e dali se sprawiate sami s malkite bliznaci ili polzwate pomosht na rodnini ili detegledachka. Az sum maika na bliznaci i do skoro mi pomagaha babite, no mi se iska da zapochna da se sprawiam sama. Wsushnost trudnostite sa okolo hraneneto, prispiwaneto i izlizaneto nawun... Shte mi pomognete mnogo, ako spodelite swoia opit w towa otnoshenie. Ako polzwate detegledachka, pri kakwi uslowia ste se ugoworili- cena i t.n.
Ochakwam otgoworite wi!!!
Виж целия пост
# 1
Аз ги отгледах сама - вече са на почти 4 години!
Само в началото майка ми ми помагаше за къпането - 14 дена. Идваше вечер, къпеше ги за 15 мин. и си тръгваше!
До третия месец и баща им се включваше с нощното преваряване на бутилки.
Това е цалата помощ която съм получила при отглеждането!
Е, от време на време като се е налагало моя баща ги е заглеждал за по 10 мин., а след като навършиха 3г. съм ги оставяла с баща ми, след като заспят вечер за  да изляза с приятели на по бира Wink
Толкова!  Не е лесно, не е и невъзможно - щом още съм жива Laughing  и не съм полудяла  #Silly
Виж целия пост
# 2
аЗ Ги ГлЕДАХ  САМА. Като поотраснаха ги пращах  за понякой друг ден на нашите.И на мен зор ми беше най-вече яденето.Като бяха бебчета хранех единия с шишето ,а другия го завъртах на една страна и му подпирах млякото на една възглавница.Дано се сетиш какво се мъча да опиша.
В повечето случай сме били все сами по разходки.То затова единия си чупи ръката на 3 години.Да опазя единия ,да не падне другия пострада.
Тойте на колко са?
Сега вече имаме други дертове ,че сме ученици. Rolling Eyes  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
гледам ги сама от както са се родили-моите родители са далече,а татко им е все на работа,така че..... бързо-бързо се научих да се справям сама.да е жива и здрава майка ми,че през лятото като си вземе отпуската и ги взима за 20 дена,за да  се наспя и аз Laughing
не се оплаквам-който е родил деца да си ги гледа Wink  Grinning
вече съм на работа,те на ясла,не мога да си позволя бавачка-ежедневието ми е на педал,но щом дотък сме я докарали няма да се отказваме сега я  Mr. Green
Виж целия пост
# 4
гостът бях аз Embarassed  Embarassed  Embarassedсрам ме е,но съм нещо разсеяна и забравих да се логна  #Milti
Виж целия пост
# 5
I az wiarwam, che e wazmojno chowek da se sprawia sam s dwete bebeta, kakto mi otgoworihte. No wednaga se seshtam za konkretni situacii, w koito wse oshte ne znam kakwo bih naprawila. Naprimer izlizaneto nawun s kolichka- ne se pobira w asansiora i triabwa da se swali po stulbite...a bebetata w towa wreme? Imam i drugi podobni waprosi....Blagodaria wi za otziwite!
Виж целия пост
# 6
Цитат на: maika na bliznaci
Naprimer izlizaneto nawun s kolichka- ne se pobira w asansiora i triabwa da se swali po stulbite...a bebetata w towa wreme?


Много просто! Купуваш едно кенгуро и си готова.
 Laughing
Ако не е ясно как точно, ще обясня: едното дете в кенгурото, другото в едната ръка и количката в другата - сгъната!
Е, по-добре е ако някой услужлив съсед помогне, но иначе.... аз така процедирах.
Питай каквото се сетиш, надявам се да помогнеме с добри и полезни съвети  Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 7
Аз също се справям сама. Нашият тати пътува и го няма по 6 мес. Имам гледачка, която идва от 9 до 13ч, за да мога да свърша някоя и друга работа (пазаруване, сметки и т.н.). До една година ги гледах единствено аз. От март месец (бяха на 1г4м) започнах да ги оставям в маика ми за събота и неделя. Не се притесняваи на всичко му се намира колая. Аз моите ги храня заедно, слагам ги в столчета за хранене, купичките на масичката и единия другия и така докато си изядат яденето. Със спането нямаме проблем, защото като ги сложа в кошарите заспиват сами. Никога не съм ги приспивала, незнам колко сте големи, но не прави грешка да ги приспиваш, така отива до много късно. За излизането ги носех в столче за кола кошница. Количката седеше в колата. Това ми беше наи-трудно, особено от 8 до 11 месец (докато тати си дойде), тежаха ми ужасно. Когато проходиха беше по-леко бавно бавно стигахме до колата.
Сега когато са на 2г1м ситуацията е много по-лесна. Важно е да си позитивно настроена. Успех. Питай, ако имаш други въпроси.
Виж целия пост
# 8
И аз си ги гледкам сама . Татито влезе в родната казарма когато бяха на 2 месеца и когато се уволни го повишиха ( преместиха го в София ) а ние си останахме сами у Варната. Та всичко опира до режим , ритъм , организация . И без паника . Опитваш различни варианти докато попаднеш на най -рационалния . Аз живеех на 4-я етаж и количката не се побираше в асансьора освен сгъната. Когато се налагаше да излизам звънвах на съседката да ги наблюадава в кошарките докато смъкна количката заедно с необходимият багаж ( чанти одеала и т.н.). После пак с помощта на съседката ги смъквах . Имало е и моменти когато съм ги оставяла и набързо количката и после тичам за тях и двамата заедно ( бая се озорвах докато заключа ). По цял ден навън и пазарувах в големите магазини за Варна Пикадили бе идеален просто - влизах с количката - бебетата зяпат а аз слагам продуктите под тях в кошниците. После малко се озорвах докато добутам тежката количка ( деца+продукти за седмица) . И в къпането се специализирах . Храненето (ако не е кърмене) - не е много препоръчително , но ги  хранех с обща лъжица докато едното дъвче бутам на другото в устето .Ох това е засега че малко дългичко стана  Laughing
Виж целия пост
# 9
Специална помощ така да се каже "отвън" нямам и никога не съм търсила.
За близнаците ми помагат големите деца - пазаруват понякога сами или с таткото, мият чинии и се включват в други по-малки мисии когато не са на училище. Поне с това не се занимавам - да не ви казвам откога не съм ходила до магазина. Гледам да не прекалявам, все пак и те са деца, имат доста и да учат, но и най-малката помощ понякога ме спасява да не ми отиде цялата организация на кино. Давам си сметка, че без тези дребни неща би било доста по-трудно.
Виж целия пост
# 10
срахотна тема:-)поздравления!!!
много ми е интересно да разбера с подробности как си отглеждате сами децата. Аз имам помощ от 12до 17ч/едната им баба ми помага/, но ми се иска да я освобождавам, по куп причини. Така, че всяка една подробност е важна, напр. как ги приспивате, ако и двамата искат да спят долу-горе по едно и също време. Въобще всякакви рационализации и хитрини по спестяване на време и сили ще са ми в помощ.
Виж целия пост
# 11
И аз сам гледала моите близначета савсем сама .Майками почина преди 9 години свекъва ми живее близо до нас ,но не иска да ни помага ,но и без нея се справяме чудесно.Нашият тати ни помага много и ние сме на 4 етаж но нямаме асансьор и количката седеше във гаража сама си ги смъквах за да идем на разходка и да пазаруваме.Сега са на 2години и 11 месеца и баба им  иска да ги гледа за по 1 час ,но като се приберат у дома неслушат затова предпочитам да си ги гледам сама.От 2 годинки ги пуснах на градина  сега сам на работа и пак се справяме сами.Така,че мами на близнаци не се притесняваите не е болка за умиране.
Виж целия пост
# 12
Въобще не му мислете толкова. Хората са казали - "Камък се пука - човек не". Не е толкова трудно колкото си мислите, важна е организацията. Аз живея на 6 ет. и количката ми също не се побираше в асансьора. Свалях я сгъната и я оставях в коридора и тичах да сваля и децата - слава богу никой не ми я открадна. А за приспиването  - малко рев - 2 дни и ще се научат да си заспиват сами. Не правете грешката с приспиване на ръце, независимо дали е е едно или са две деца. Най-важното според мен е да немерите собствен ритъм - между твоя и този на децата, да си добре организирана и ще се справиш без чужда помощ. Ние така правим вече почти 4 години- без чужда помощ от първия ден, и така ни е много добре. Каквито ида са ми децата, знам че аз съм виновна за това и не обвинявам никой друг!
Виж целия пост
# 13
И аз си гледам сама моите момчета вече 4 месеца. Най-трудно ми е къпането, защото тогава едното е пренебрегнато. Най-доброто което измислих е да сложа това което не го къпя в шезлонгче при нас в банята, но това не помага повече от 5-10 мин. Все пак е по-добре отколкото да го оставя сам в стаята. Иначе нямам тук проблеми с количката и асансьорите. Честото кърмене и недоспиване вече започва да ми дотяга доста, та започвам да ги захранвам тези дни, дано се подобри малко положението. Иначе и двамата отказват да приемат адаптирано млако, за съжаление не знаех че ако искам в един по-ранен момент да сменя кърменето с адаптирано мляко, трябва да им давам по 1-2 шишета на седмица. През останалото време съм шоуменка (май няма такава дума  Grinning ) опитваща се да заинтригува две ужасно любопитни и лесно отегчаващи се момчета  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
На мен в началото за кратко ми помагаше майка ми, а и сега си взе 1 седмица отпуска по празниците. През останалото време се справям сама. Единствено понякога идва в обедната й почивка моята баба и ги разхождаме заедно (проблемът е, че нейното идване дори ми създава повече работа, защото тя идва по-скоро като на гости - да види децата и да им се порадва - хубавото е, че така има кой да стои с децата, докато сваля количката и после ги сваляме двете едновременно), а 1-2 пъти в седмицата след работа майка ми помага с къпането.
Моя грижа си е чистенето, готвенето, гладенето, прането, гледането на бебки и т.н. (само за миенето на прозорците идва майка ми, че много го мразя това нещо  Embarassed  Sick ). Хубавото е, че Еса и Киса са много кротички и не ми създават много грижи.
Хубавото е, че те имат много стабилен режим, според който спят непробудно от 22 до 9 часа и после от 13 до 17 - т.е. остава ми време да свърша много неща и дори да си почина, а и режимът на двете е абсолютно еднакъв, което допълнително ме улеснява (особено за смяната на памперсите и за храненето).
Рада, на къпането съм му измислила "цаката" като ги къпя в хола пред телевизора - така, докато къпя едната, другата с голям интерес гледа шарените картинки. По принцип, гледам да не им давам да гледат телевизия, но в тези моменти това е най-лесният и бърз начин да ги укротя.
"Номерът" с храненето е да се дава едновременно - така ги правех и докато кърмех, и сега - слагам ги в столчетата и давам едновременно шишетата. Само с лъжичката ги храня отделно, защото (не знам как го правят) точно тогава започват да "пеят" и се омазват целите (с всеки изминал ден обаче ядат все по-чисто и скоро ще почна и с лъжичка да давам едновременно).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия