бебето ми тръгва на ясла.

  • 566
  • 9
От 30 този месец сме на ясла. Записани сме в 57 ясла- зад Румънското посолство. има ли някой който си води детето там? Притеснена съм, защото е много малко-10 м. Моля за отзиви- с какво ги хранят, как се грижат за тях и др. Благодаря ви предварително
Виж целия пост
# 1
Дано му е хубаво там на мъничито и по-малко болести!!!!  bouquet
Виж целия пост
# 2
ОХ,НЕ Е ЛИ МНОГО МЪНИЧКО?ДАНО ВСИЧКО ДА Е НАРЕД newsm10
Виж целия пост
# 3
Дано яслатаму понесе добре. Относно грижите - не знам тази ясла, но общо взето лелите се грижат добре за децата - това за зверовете, които ни тормозят децата е някакъв мит. Ние по стечение на обстоятелствата сменихме две ясли, но и на двете места служителите са професионалисти и си гледат добре работата. Относно храната - това може да е проблем, защото тя определено не е съобразена за бебета. Синът ми сега е на 2год и за него храната е ОК, но миналата година като беше на годинка и нещо не ми се струваше нормално да му дават сандвич, а не каша или попара на закуска напр. Храната е съобразена с по-големите деца и за мъничетата не смятам, че е подходяща. Закуската ти можеш да избягваш като го граниш сутрин вкъщи, за да не се налага да яде сандвичи в яслата (е понякога дават юфка и т.н., но е рядко), на обяд е ОК - винаги има супа + второ + салата - така че бебето ще може да си яде супата евентуално надробена с хляд + понякога второто като му го намачкат с вилица, ако още не дъвче. Седобедните закуски пак няма да са добре за бебе - дават понякога сухи пасти, вафли и т.н., но понякога има и по-читави неща. Ти обаче за селдобедите ще можеш да му оставяш от вкъщи да речем кисело мляко или нещо подобно и ще се справите.
Не се тревожи, казват, че по-малките се адаптират по-лесно, така че успех!
Виж целия пост
# 4
Ще ти гледат детето не се тревожи.Най-вероятно ще го държат в кошарка.Давай си кураж.Първият ден като го оставих той не плака,ама аз такъв рев му дръпнах отвън.Вече втора седмица е на ясла и все го хвалят,че е много спокоен,не плаче,храни се.С една дума отличник.Вярно,че е малко детенцето ти,но мисля,че ще се справи.Относно храната-попитай ги.Успех.
Виж целия пост
# 5
И аз мисля, че нямаш основание да се тревожиш за грижите. Щом взимат толкова малки, значи са ОК. В нашата градина толкова малки не взимат, а и не само в нея. Вероятно е и храната да е съобразена с този факт, но това е само предположение. При нас е ОК за малките групи на градината, а предвид, че в яслата не взимат под годинка и 2-3 месеца, и за бебетата не е толкова зле. По-зле е за големите дечица, защото едно дете на 6-7 години определено има нужда от по-голяма порция.
Ранното тръгване си има и едно голямо предимство: детето не разбира почти нищо и свиква много по-лесно. Споко! Wink
Виж целия пост
# 6
Здрасти! Беба е в тази ясла! И тя тръгна мъничка-беше на 11 месеца. Досега/вече 6 месеца/ не е боледувала. Зависи си и от детето, но аз съм писала доста за тази ясла и съм много доволна от отношението. Тя е в 4 група. Обикновено там започват най-малките, защото се излиза директно на площадката. Доста малки бебета тръгнаха през есента там-има много кошчета и колички Laughing
 Ако искаш повече информация може да ми пишеш на лични за телефон или да се видим Wink
 Има още няколко "форумски" деца там и мисля, че ще сте много доволни от избора! Успех и не се тревожи-всичко ще е наред. Wink
Виж целия пост
# 7
Хайде успех и по-малко тревоги. Ние в понеделник тръгваме, а сме на 11 месеца. Много ми е зле, а не ми е за първи път. Някакси преди бях сигурна че баткото ще се справи, а сега с Калюшката съм много притеснена. Да не ми я тормозят, че мие много мъничка още.
Яденето е едно от нещата, които ме притеснява най- много. Закуската ще я избегнем, но обяда..., тя просто не може да седи на стол. Ще им кажа, че предпочитам да стои гладна, отколкото на всчка цена да я нахранят. Ще ги питам дали може да донеса шише с мляко или каша в шкафчето. Ох, много ми е притеснено.
Яслата, която аз съм избрала е само за малки деца до година и половина. Дано поне да се съобразяват, че това са си бебета.
Ше пиша как е минало.
Виж целия пост
# 8
Дано му харесва там Hug
Виж целия пост
# 9
Успех - дано му хареса.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия