раничка на шийката на матката

  • 5 030
  • 14
Здравейте!Първо се извинявам ако темата ми не е за тук, но съм толкова притеснена и бързам да споделя!Вчера бях на преглед при д-р Н. Генов, във връзка със проследяване на поликистозата-там всичко е ок!Проблема е че ми прави цитонамазка но резултати ще се готови след три дни...незная как се казва точно но ми оцвети с нещо шийката на матката и я гледахме на екрана...виждаше се голямо бяло петно, което на места ставаше по удебелено...каза това което виждаш в бяло прилича на плака и трябва да се изгори..положението хич не е добро....и аз се уплаших..как така..на нераждала жена препоръчително ли е..и дали наистина трябва да се махне....надявам се някой да ми каже наистина ли е много сериозно положениетоооо..и какво да правяяяя
Виж целия пост
# 1
Здравей! Не се шашкай толкова-първо има много теми за раничка на шийката.Прочети ги и вероятно ще намериш онговор на доста принципни въпроси. Аз също имах- и то бях на 19 години като ми я откриха. Да се чудиш ш мааеш откъде-нито раждала / абсурд пък тогава/, сексуален живот-почти никакъв на тези години-ама найсе..Гориха ми я с азот ако се не лъжа във Варна-и да чукна на дърво - никакви проблеми..Хайде спокойно!!
Виж целия пост
# 2
Първо ти благодаря за успокоителните думи Simple Smileпрочетох всички теми в които е писано тук за раничка на шийката на матката!доста неща ми се изясниха но имам няколко въпросчета!всъщност раничката не е раничка в истинския смисъл на думата а изменение в епителните клетки....на екрана както и аз видях бяло петно..някъде срещнах думата левкоплакия....това по страшно ли е или е същото..и после само горенето ли е възможно лечение или може с мазане, тъй като едно от момичета пише че при нераждали не е добре горене тъй като после ще имат проблеми със самото раждане Rolling Eyesи пак ми е объркано..дори резултатите от цитонамазката да са ми добри, трябва да се направи нещо след като има бели петна..така ли?!?
Виж целия пост
# 3
Не знам какво е това бяло петно, което са ти показали. Горенето с лазер на ранички е много широко разпространено, за да не стане по-голяма раничка и да не се развият предракови клетки, т.нар. дисплазия. Но до нея не винаги се стига, доколкото съм чела. Лазерното горене не боли и минава за няколко минути. Не знам дали има някакъв начин за лекарствено лечение на раничките. Не се шашкай от това, че хората пишат, че след горене може да има "проблеми" с раждането. Като гледам много мами си раждат смело секцио по техен избор и се възстановяват много бързо.
Дано резултатите да са ти добри.   bouquet
Виж целия пост
# 4
ами значи във вторник ще разбера какви са резултатите от цитонамазката и ако неви досаждам ще споделя за да ми ги разясните Thinking....първо той каза че ме маже с нещо за да стане цветна повърхността и да се види ако има нещо нередено по повърхността..и се виждаха бели петна, които приличат на плака...
Виж целия пост
# 5
Стискам палци резултатите да са ок.  bouquet
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай предварително  Hug.
Аз имам горена раничка, беше колкото 50ст./ по определението на лекаря/,
гориха ми я преди 10-на год. по стария метод, не с лазер.
Ами мина си  Grinning, бях родила само първата ми дъщеря, после съм нямала проблеми с второто раждане и родих нормално, не секцио.
И ако това ще те успокои - доста жени са минали през тази процедура, като горенето.
Така че дори да се наложи да ти я обгорят - няма страшно
и най -важното - стискам палци резултатите от цинонамазката да са добри  Hug.
Виж целия пост
# 7
Извинявай, но за  кой Николай Генов става въпрос? Имам недобри впечатления от д-р със същото име от София, МЦ"Панацея" ooooh!
Виж целия пост
# 8
преди да гори каквото и да било е редно да ти направи цитонамазка и биопсия. чак тогава да си позволява подобни действия.
Виж целия пост
# 9
преди да гори каквото и да било е редно да ти направи цитонамазка и биопсия. чак тогава да си позволява подобни действия.

И аз исках да ти напиша същото, преди горене е добре да се направи и биопсия (представлява взимане на малки късчета тъкан от проблемното място). Дано резултатите от цитонамазката са добри. Стискам палци.
Виж целия пост
# 10
Извинявай, но за  кой Николай Генов става въпрос? Имам недобри впечатления от д-р със същото име от София, МЦ"Панацея" ooooh!
мда абсолютно за същото име иде реч!за това няма да предприемам нищо за сега...утре живи и здрави ще разбера резултата от цитонамазката и трябва да потърся второ мнение задължително..но незная вече към кого да се насоча...
Виж целия пост
# 11
здравей  mery popins и от мен,малко със закъснение се включвам ,просто искам да те успокоя
,аз също ходя при този лекар в софия и съм изключително доволна от него,каквото и да говорят другите момичета,незнам аз имах сериозна гъбична инфекция ,която той ми я излекува за 2 месеца(в бургас 1 година ме "лекуваха",и така и не успяха напротив по-зле станах,дори искаха и операция да ми правят ,но това вече е друга тема) ,та исках да ти кажа че май месец на мен също ми изгори раничката ,и предварително всички изследвания си ми беше направил д-ра и цитонамазка и т.н ,сега нямам и помен от раничката .
само не се шашкай ,ако искаш ти да си си по- спокойна ,иди и при друг гинеколог за мнение ,но не ми се вярва Генов да те подведе
като цяло процедурата трае 1-2 мин търпима е болката
всичко ще е наред не се притеснявай ,пожелавам ти всичко да е ок
 Hug
Виж целия пост
# 12
Не се притеснявай. На мен си появи няколко месеца след раждането и доки ми я обгаря. Не е болезнено. Стискам палци резултатите от цитонамазката да са добри!!!!  bouquet
Виж целия пост
# 13
ами резултата е добър ПАП2
дори и при такъв резултат ли се налага горене..след като с колпоскопа според него трябва горене...не ме е страх от процедурата просто ме е страх да не е грешка....трябва да намеря втори специалист но коооооййййй Praynig
Виж целия пост
# 14
Ако искаш ще ти пратя на лични тел. на д-р Тюфекчиева. Гори ми пред ракови клетки и сега всичко ми е ок. Тя си има колпоскоп в частния кабинет. Приема в понеделник и в сряда. Кабинетът е на бул. "Витоша" 51. Прегледът е 25 лв. Ако нямаш записан час в понеделник приема без записване след 18 часа. Стискам палци да се разминеш с лазера.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия