операция на дискова херния!

  • 224 303
  • 604
имам дискова херния L4-5 ,предстои ми операция....някой правил ли си е такава интервенция?
Виж целия пост
# 1
Толково ли си зле. Не е най-доброто решение, ако не си мноооого зле.
Виж целия пост
# 2
ами май е доста зле..... Rolling Eyes
имам стара която е много голяма,калцифицирала...и върху нея се е отворила втора...
пила съм Мидокалм,Милгама заедно с инжекции Ултрадемопласт + Профенид без да ми успокоят болката за 1час,да не говорим за един ден...и вече три месеца съм се изкривила на една страна...
ако това не е злееее.... Cry
Виж целия пост
# 3
Да, не си добре, от колко време си така. В ортопедията в Горна Баня ли ще я правиш?
Трябва да попаднеш на добър лекар и не е чак толкова тежка операцията. Разбира се не е  и леко, операция е все пак.
Виж целия пост
# 4
Стискам ти палци всичко да е ОК Praynig!Майка ми е с такава диагноза и следя какво публикуват други хора в такова положение!Бог да е с теб!
Виж целия пост
# 5
операцията ще е в Плевен..
благодаря kanesta   bouquet
Виж целия пост
# 6
kamelia77, стискам ти палци  Praynig, всичко да мине успешно  Praynig

Божееееее, как не те е страх  Rolling Eyes И на мен ми предложиха операция и аз съм с дискова херния на Л4-Л5, но си умирам от страх от операционна интервенция... още повече, че и с нея няма никаква гаранция  Tired

Много те моля, като имаш възможност после да ни опишеш, как протича и как се възстановяваш  Praynig

Още веднъж - от сърце късмет  Heart Eyes   bouquet
Виж целия пост
# 7
здравейте на всички  Simple Smile
искам да кажа,че операцията не е толкова страшна....
на 19.10 ме оперираха,вечерта вече трябваше да се раздвижа...в болницата се стои 3 дни,но аз на другият ден имах желание да си ходя и ме изписаха...
сега трябва повече да лежа,да не вдигам тежко около 2 месеца
дано всичко след това да бъде наред..... Praynig
Виж целия пост
# 8
Пожелавам ти да се възстановиш бързо и да забравиш за тази операция!!!  bouquet
Виж целия пост
# 9
и аз стискам палци да се възтановиш час по-скоро и да нямаш вече никакви болки  Peace

като имаш време и желание, би ли описала с подробности процедурата  Praynig
Виж целия пост
# 10
ШАНИ,какво да напиша....
първо се правят някои изследвания (след скенера,разбира се),кръвна картина,ЕКГ,вътрешен кабинет и анестезиолог....
моята операцията беше 1ч.и 40мин.-четири часа след това ми казаха да ставам да се раздвижа
но всичко зависи от състоянието ти,в смисъл че аз не съм имала изтръпване на краката...имаше такива които останаха в болницата за рехабилитация.
боли ме все още ( операцията),но предпочитам тази болка от предишната.в момента ходя изправена,а не прегърбена и тази тежест в гръбначния стълб я няма.а и докторът каза че това изкривяване (сколиозата) ще се оправи.след 10 дни трябва да отида да ми свалят конците.
много ме беше страх,но все пак като се разрових в нета за последиците след 10г. ooooh!няма и за ден и се реших...а докато чаках да ми влеят упойката  #Crazyанестезиологът ми задава въпроси,а на мен езикът ми се надул и едвам говоря...първото нещо след упойката беше да си раздвижа пръстите на краката ..да вида дали усещам...но всичко беше минало нормално
не правя пропаганда,но все пак живеем в 21век,аз съм за операция ако ти кажат че се налага-по добре я направи,за да не съжаляваш един ден
не мога да повярвам на разни консервативни методи-аз от лекарства не се повлиях,а и не виждах как с калцифицирала херния ако отида на Павел баня или там и който да е санаториум да са ми помогнали..
сега си пазя хернията в едно шишенце Joy Joyголемината и е колкото 2\3 от показалеца.
п.п.извинявам се за хаотичното писане,но все още не ми е удобно да пиша дори и на лаптопа,в легнало положение не е много добре  Heart Eyes


Виж целия пост
# 11
Бравооооооооо, радвам се на смелостта ти  Party

Аз също четох и най-вече разпитвах... Оказа се, че шефът на неврохирургия - Пирогов, се е подлагал 4 пъти на операцията  Shocked, заради рецидив. И направо онемях  Sick

Затова така ще си карам. Превита, скимтяща от болка и т.н. Ходих на физиотерапевт. УсещаХ известно подобрение, но май вече  - НЕ  Confused

Ще опитам един ден и с балнеолечение.  Grinning

Пак пожелавам скорошно възстановяване. От време на време ни информирай как си  Grinning
Виж целия пост
# 12
Браво на теб, бързо възстановяване. Аз за сега нямам смелост. Но ще следя темата, надявам се и след време да споделиш как си.
Виж целия пост
# 13
Да ти пожелая бързо възстановяване и никакви болки оттук нататък.

Аз съм против операция. Имах и изтръпване и пареза. Караха ме да се оперирам, но се пооправих. Не препоръчвам на никого операция заради рецидивите. Все още тук в България няма повече от 60% оспеваемост.
Виж целия пост
# 14
мерси момичета за пожеланията  bouquet
май само аз съм  Crazy за да се оперирам Joy Joy,но така е-всеки решава сам!

Бравооооооооо, радвам се на смелостта ти  Party

Аз също четох и най-вече разпитвах... Оказа се, че шефът на неврохирургия - Пирогов, се е подлагал 4 пъти на операцията  Shocked, заради рецидив. И направо онемях  Sick
ШАНИ,аз пък имам един познат с 8операции,лелееее как звучи само... #Crazy мъж към 50годишен,но някога е тренирал борба....сега зиме-лете все с елечета ходи,но ще го разпитам по подробно и ще напиша.това ще бъде когато започна да излизам  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия