повторно приемане в болница в рамките на месец - защо се плаща?

  • 3 718
  • 9
Здравейте,
имам следния въпрос на който докторите не можаха да ми отговорят - само свиват рамене и казват че касата е виновна.
лежах в болница по обясними причини около три седмици и след като ме изписаха ми казаха че в рамките на един месец от датата на приемането ми в болницата ако се наложи повторно да лежа след като са ме изписали първия път се налага да си поемам всичките разноски по престоя в болницата, които никак не са малко.
недоумявам - здравно осигурена съм и си плащам редовно осигуровките. също така и риска при мен е доста голям.
защо това е така?
за щастие ми се размина повторно влизане в рамките на него месец... но ако беше станало нещо друго?
Виж целия пост
# 1
По лентичката ти съдя, че си бременна Simple Smile
Щом си и здравно осигурена, не би трябвало да плащаш нищо за престой в държавна болница. Поне на мен не са ми искали пари за 10-дневния ми престой.
Дано не ти се налага да влизаш пак, успех!  Peace
Виж целия пост
# 2
първото влизане за здравно осигурена е наистина безплатно - но второто се заплаща.
в АГ-то във Варна на партера има даже напечатана брошура със съдържание в този смисъл...  пише че един леглоден струвало 35 лева.
и аз си мисля че няма да ми се налага да плащам но явно не е така:(
Виж целия пост
# 3
ОООХ, да това е поредната простотия. Не можеш по една и съща диагноза да лешиш в болница повече от един път в рамките на един месец. Но по различни можеш.
Виж целия пост
# 4
Значи ако се наложи да лежиш втори път ( и дано да не се налага  Praynig) те приемат просто с друга диагноза и това е.  Peace
Виж целия пост
# 5
в АГ-то във Варна на партера има даже напечатана брошура със съдържание в този смисъл...  пише че един леглоден струвало 35 лева.

За държавна болница ли става дума?!?! Пациентката по 35лв. ли плаща или част от тях се поемат от ЗК?
Виж целия пост
# 6
да за държавното АГ - 35 лева и нито един не поема касата при повторно приемане.

ОООХ, да това е поредната простотия. Не можеш по една и съща диагноза да лешиш в болница повече от един път в рамките на един месец. Но по различни можеш.
това за различните диагнози е добра идея - стига и докитата да са навити:)
лошото според мене е че трябва да се стига до такива акробатики - по добре ли ще е да лежиш 28 дена или два пъти по 4-ри дни? кое ще излезе по евтино на касата? според мен втория случай е къде къде по изгоден за тах.
сещам се за една поговорка - скъпи на триците - евтини на житото...
Виж целия пост
# 7
Както е казала Гери не можеш да лежиш два пъти в болница за един месец с едно и също заболяване, защото здравната каса отпуска пари за 5 или 10 дни болнично  лечение. Ако ти се наложи пак да влизаш в болница за същия месец със същата диагноза трябва да си платиш. Тези допълнителни дни не се поемат от касата. Работя в здравно заведение и можеш да си 100% сигурна в това което ти казвам. За съжаление е така Money
Виж целия пост
# 8
ОООХ, да това е поредната простотия. Не можеш по една и съща диагноза да лешиш в болница повече от един път в рамките на един месец. Но по различни можеш.

може с една диагноза, но по различна клинична пътека
Виж целия пост
# 9
Боже, Боже- поредната простотия на здравната каса
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия