Ваксина против грип?

  • 4 066
  • 15
детето ми боледува през 3-4 дена когато е на градина.на 3 годинки е,мога ли да сложа ваксина и каква?
Виж целия пост
# 1
По- добре давай имуностинуланти и не ваксинирай.
Виж целия пост
# 2
По- добре давай имуностинуланти и не ваксинирай.
         И аз така мисля и съм против тези ваксини, защото моята дъщеря получи алeргия от противогрипната ваксина Инфлувак .Беше на 2 г и8 месеца когато я подготвях за детска градина и лекарката ни препоръча да я ваксинираме. Дали не я прегледа обстойно, малка ли беше или самата ваксина не беше добра ,не зная, но като се започна първо хрема ,после отит, след това конюктивит, бронхит, едно след друго. Накрая се сдобихме със сенна хрема. Въпреки твърденията на лекарите ,че не е виновна ваксината ,аз съм на друго мнение, защото не бяхме единствени .
Виж целия пост
# 3
Нашата лекарка ни препоръча "Вакси Грип Джуниор" и аз мисля да я използвам. Това била единствената ваксина, която ставала за малки деца (дъщеря ми е на 2 години и 6 месеца). Дано да помогне, защото в противен случай ходенето на градина става невъзможно.
Виж целия пост
# 4
Нашата лекарка ни препоръча "Вакси Грип Джуниор" и аз мисля да я използвам. Това била единствената ваксина, която ставала за малки деца (дъщеря ми е на 2 години и 6 месеца). Дано да помогне, защото в противен случай ходенето на градина става невъзможно.

не е единствената ваксина, подходяща за малки деца.
аз тази сутрин купих инфлексал за моите деца - за деца над 6 месеца е.

нали знаете, че ваксините трябва да се съхраняват в хладилник (или поне онези от тях, на които съм попадала досега)?
Виж целия пост
# 5
Моята дъщеря е на 7 години и от 3 годишна я ваксинирам против грип.Страшно съм доволна.
Последните две години слагаме Инфлексал В и нямаме никакви оплаквания.
Малкия е на 3 години и тази година го почвам и него!
Виж целия пост
# 6
Детето ми е на 10г.До сега не съм и поставяла ваксина против грип;но съм решила да и поставя.Каква ваксина да и поставя?И след колко време след настинка може да се прави
Виж целия пост
# 7
От две годишен го ваксинирам с " Вакси грип",тази седмица сложихме за трета поредна година и дай Боже от здраве да не се отървем.А предните две години детето ми не е боледувало през целите зими и грипни епидемии. smile3521 smile3521 smile3521 smile3521
Виж целия пост
# 8
Вчера сложихме "Вакси грип". За първа година слагаме и се надявам всичко да е ок. Виктория тръгна на ясла и за мен поради тази причина беше задължително да й се сложи.
Виж целия пост
# 9
Има ли ваксина против грип за 10 месечно бебе?
Виж целия пост
# 10
Има ли ваксина против грип за 10 месечно бебе?


Има да!Трябва да питаш личния лекар!Мисля че инфлексал!
Виж целия пост
# 11
Моята дъщеря е на 7 години и от 3 годишна я ваксинирам против грип.Страшно съм доволна.
Последните две години слагаме Инфлексал В и нямаме никакви оплаквания.
Малкия е на 3 години и тази година го почвам и него!
newsm10 smile3521 smile3513

Би ли казал какво мислиш в случая? Одобряваш или не? newsm78
Виж целия пост
# 12
Да, разбира се одобрявам. Ползвам я широко, макар и избирателно:
*деца на детска градина за 1 година-задължително я поставям
*астма и астматични бронхити-също задължително
*деца, които са ми боледували често през зимата-повече от 3 антибиотика.

Много, много им помага, особено във възрастите под 4 годинки.
По принцип се слага от 12 месечна възраст нагоре.

Не се страхувайте от ваксините-само се информирайте за добрите.
На този етап се произвеждат много качествени ваксини-"Ваксигрип", "Флуарикс", "Инфлексал".
Виж целия пост
# 13
Много полезна тема. Дъщеря ми е на почти 5г. и досега никога не съм смеела да я ваксинирам, а и нашата педиатърка е категорично против. Вие ме накарахте да се замисля. Писна ми вече, всеки есенно-зимен сезон, два три грипа, въпреки всички закалявания, имуностимуланти. Аз самата си бия ваксина и съм супер цяла зима.
Виж целия пост
# 14
Не се страхувайте от ваксините-само се информирайте за добрите.
На този етап се произвеждат много качествени ваксини-"Ваксигрип", "Флуарикс", "Инфлексал".

А Инфлувак?
Доколкото съм запознат с ваксините не мисля че трябва да се пренебрегва.
Все пак е субединична, а Флуарикс вече не се внася в страната.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия