Малко тъп въпрос за мюслито, ама като не знам, да питам.

  • 2 049
  • 8
Прошка за незнанието, моля, обаче искам да питам- мюслито вари ли се???
Казвали са ми, че не, а се накисвало цяла нощ във вода и сутринта се заливало с мляко.
Но един път като си купих, толкова твърдо ми се стори, че го сварих, а то стана отвратително на вкус Confused
Виж целия пост
# 1
Не, не се вари. Да, можеш да го киснеш от предната вечер, става вкусно. Ние, понякога, сутрин го заливаме с гореща вода и след около 15тина минутки е готово. Е, не е на масло омекнало, но нас ни е вкусно така.
Виж целия пост
# 2
Аз Мюсли казвам на комбинацията - овесени ядки, някакъв корнфлейкс и плодове. Така го продават - те не се варят, само се заливат с каквото искаш.
А ако става въпрос само за овесени ядки - или ги накисвам от вечерта с кисело мляко или ги кипвам с прясно мляко - на котлона или в микровълновата.
Виж целия пост
# 3
Обичам мюслито с кисело мляко/приготвено от предната вечер/ , а мъжът ми си го вари с прясно в MW.
Накиснато вечерта с вода  и залято сутринта с прясно мляко е т.н швейцарска здравословна закуска/ колко е швейцарска, незная, но с това име съм я срещала доста често в книгите за здравословно хранене.
Обичам мюслито и печено.
Варят се овесените ядки /вода или мляко/- т.н овесена каша /американците си падат по нея - гъста и лепкава/
Виж целия пост
# 4
Обичам мюслито и печено.

Печено?  Simple Smile Как точно го приготвяш?
Виж целия пост
# 5

Накиснато вечерта с вода  и залято сутринта с прясно мляко е т.н швейцарска здравословна закуска/ колко е швейцарска, незная, но с това име съм я срещала доста често в книгите за здравословно хранене.

точно така се 3акусва тук  Grinning
Виж целия пост
# 6

Накиснато вечерта с вода  и залято сутринта с прясно мляко е т.н швейцарска здравословна закуска/ колко е швейцарска, незная, но с това име съм я срещала доста често в книгите за здравословно хранене.

точно така се 3акусва тук  Grinning
 
Wink значи си е швейцарска закуска
Виж целия пост
# 7
Аз съм за варианта с кисело мляко. От предната вечер слагам 3-4 доста препълнени лъжици в половин кофичка кисело мляко, чувала съм че може да сложиш и малко мед. Варените версии стават леко лепкави и май не са ми много вкусни.
Виж целия пост
# 8

Печено?  Simple Smile Как точно го приготвяш?

Тези дни правих с тиква, но по принцип става с всякакъв плод /ябълки, сливи, череши, смокини, кайсии, праскови..../ Правила съм със всеки плод, който се сетя  /

Десерт с тиква и мюсли

500 гр. настъргана тиква
1 ч.ч захар
1 ч.л канела
3/4 ч.ч смл. орехи
2 ч.ч мюсли
1 ч.ч пр.мляко
 2 яйца

Смес: Настърганата тиква+орехи+канела+1/2 ч.ч. захар+мюсли  - размесват се добре
Смес:  Яйца+1/2 ч.ч захар - се разбиват добре. Прибавя се млякото.
Двете смеси се смесват и се изсипват в тавичка с тефлоново покритие./без мазнина и брашно/
Поръсва се с кристална захар/тя се карамелизира/
Пече се 30-40 мин. на 175 градуса

Тавичката е малка - 20 до 24 см.  Аз го пека в тавичка сърце на Д-р Йоткер


ПП. Канелата се слага само на плодове, които и подхождат/напр. ябълка/ за другите - ванилия

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия