Зачервени тестиси ?

  • 11 460
  • 5
Снощи забелязах, че тестисите на моето момченце са зачервени. Но не подсечени, а по- скоро запарени. Той е още с памперс и предполагам,че се е претоплил. Оставих го известно време по голо дупе и мислих, че ще му мине. Когато го сложих да спи ,отново му сложих памперса и на сутринта като го махнах пак беше зачервен. Чувала съм, че това може да бъде опасно. Някой сблъсквал ли се е с този проблем и какво се прави в такъв случай?
Виж целия пост
# 1
Обърни се веднага към уролог! Гледам , че сте малки, но имах подобен случай с моето момче - беше на 10 години, когато скочи от масата на земята, на другя ден -болки и зачервен и подут тестис, добре, че го заведох веднага на лекар - получавало се усукване и закачване на тестиса. оперираха го по спешност, за да спасят тестиса и да няма по-късно проблеми. Обясниха ми , че операцията е безобидна, но задължително тряба да се направи навреме.
Дано да не е това, но все пак се консултирай с лекар!
Виж целия пост
# 2
Наистина може да възникне усукване на тестиса, но по принцип това не става едновременно на двата. Ако торбичките на тестисите са зачервени, но не болезнени, може (както точно е наблюдавала мама Надка) това да се дължи на запарване от памперсите.
Но, има ли рязка болка, оток и зачервяване на един от тестисите, бягайте при специалист - а те са: на първо място детските хирурзи, после уролозите и накрая общите хирурзи (казано общо Laughing)
Виж целия пост
# 3
 Благодаря ви! Доктор Оги, мисля, че при нас не става въпрос за усукване- няма болка и са зачервени и двата тестиса. Но това запарване ме притеснява. Не знам какво друго да направя, освен да го държа колкото може повече без памперс. Чухме се с педиатърката по телефона и тя каза да му направим баня с калиев перманганат или смрадлика и ако зачервяването не премине, утре да отидем при нея. Направихме банята с калиев перманганат, но аз си мисля, че той няма да помогне, защото случаят ни е друг newsm78.
 Има ли нещо специално, което мога да направя? Какво е лечението при запарване и има ли последствия, ако не се вземат мерки навреме?Чувала съм, че прегряването и запарването могат да доведат до стерилитет, затова съм така притеснена.
Виж целия пост
# 4
Вероятно това е контактна екзема. Влажните памперси правят доста бели.
Опитайте с крем или разтвор Еуцерин три пъти дневно докато отмине зачервяването, после използвайте Дерматоп 0,25 %. Това е по съвет на Birdie.
Виж целия пост
# 5
и на нас ни се е случвало но това е просто от прегряване,сменяи памперса по често и мажи с дефламол,помага изпитала съм го с 2 момченца
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия