Замразяване на карфиол?

  • 6 076
  • 11
Бланширан или суров?
Благодаря ви предварително,момичета! Hug
/дано не бъркам мястото на темата  Embarassed/
Виж целия пост
# 1
Аз карфиол не замразявам, но този който купувам замразен е суров.
Виж целия пост
# 2
Ако замразяваш нещо го бланширай, защото после като се размрази и става на каша. Аз лично го правя в буркани с моркови маникоф много ги обича да и хрупкат. Peace
Виж целия пост
# 3
Сварявам, изцеждам, замразявам
Виж целия пост
# 4
Благодаря!   bouquet
Вече е във фризера! Laughing
Виж целия пост
# 5
аз го сложих суров във фризера
Виж целия пост
# 6
аз го сложих суров във фризера
И аз, дано да нямаме проблеми, че другите мами май не правят като нас  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Става и по двата начина. Майка ми бланшира, аз-не.
Виж целия пост
# 8
Аз също сложих суров. Вече съм го ползвала и не мисля, че има някакъв проблем. Не съм забелязала да се променя.
Виж целия пост
# 9
Бланширам винаги!
Технологията е следната:
Отделяш розичките, а останалото изхвърляш. Пускаш розичките във вряща вода за 2-3 минути, след което изцеждаш водата и веднага ги слагаш в подготвен предварително съд с ледено студена вода (наистина ледена. Аз слагам 20- 30 бучки лед вътре. Така се съхраняват голяма част от витамините.), след което ги вадя и ги разстилам на чиста кърпа или кухненска хартия, за да се отцеди водата. Чак тогава ги прибирам във фризера. Grinning
Виж целия пост
# 10
Нищо не бланширам  Naughty В момента във фризера имам торбички с червени и зелени чушки, карфиол, броколи, ябълки, грах, тиквички. Прибирам ги измити, нарязани и подсушени. При готвене не ги размразявам, а ги слагам направо.
Виж целия пост
# 11
слагам го бланширан,но купения е суров
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия