Суче само 5 мин, а е на 25 дни

  • 362
  • 6
Ами това ми е въпроса, малкия е на 26 дни и от 4 - 5 дни суче само по 5 мин и после заспива, но не пуска гърдата още около 5 - 10 мин, но не засуква нищо. Е, аз го "ръчкам" да суче, но не много успешно. Храним се на поискване, събират ни се 8 - 9 хапвания на денонощие, не давам нищо друго (вода ...) Малко ми е съмнително да се нахранва толкова бързо, не е ли още малък newsm78 За първите 15 дни наддаде добре - 420 гр от най - ниското тегло, а сега не знам точно, в четвъртък ще го водя на консултация, но се чудя нормално ли е. Плаче не много често, но има колики и не знам от какво е плаче понякога
Виж целия пост
# 1
А при плач успокоява ли се, ако му предложиш гърдата?
Не е ненормално да намали времетраенето на сученето - ако е ефективно и съсредоточено сучещо бебе и кърмата ти потича бързо, за 5 мин може да се нахрани съвсем добре. За да си сигурна дали папка достатъчно - памперсите ще ти дадат цялата необходима информация Laughing 5-6 добре напишкани и поне 2 акани памперса за 24ч са показател за добре хранещо се бебе Grinning
Виж целия пост
# 2
Хедра, мерси за отговора   bouquet
Ами при плач се успокоява, да, но и само с гушкане често се успокоява (аз предпочитам да предложа гърдата за по - сигурно - хем се успокоява, хем стимулация). Дали е съсредоточено сукане през тези 5 мин - бих казала да, разбира се с малки почивки да подиша. А за памперсите - всички са мокри (преобуваме се при всяко хранене), но днес имаме проблем с аканите - във всеки по мъничко, но не пълни. Иначе до сега си бяха пълни по всички показатели. И друго нещо ми прави впечатление - нощем суче мнооого съсредоточено, денем се разсейва и поспинква повече, дори и през тези 5 мин
Виж целия пост
# 3
Куки, не се притеснявай, важно е как, а не колко дълго суче. През първия месец от раждането на Марк майка ми и свеки ме побъркаха, че детето не си дояжда - той винаги е сукал по 5-7 минути. Ейй, наистина много се бях притеснила, но накрая наддаде 1260 от раждане, плюс 300те грама, загубени в болницата.. Желая ви същото, но не забравяй, че за първия месец са достатъчни 600 гр, ако те интересува статистика. Давай по-често гърдата, задължително нощем, почивай си и не се притеснявай. Успех!
Виж целия пост
# 4
И аз това бих ти казала - почивай си и не се тревожи за нищо .Предлагай гърдата толкова често колкото малчо иска и всичко ще е наред.Аз благородно ти завиждам- дъщеря ми висеше с часове на цицата не можех дори да пишкам от нея  Embarassed
Виж целия пост
# 5
Няма нищо притеснително,и ние сметака от раждането на беба,и се кърмим на поискване Peace
Виж целия пост
# 6
Няма от какво да се притесняваш - нашата хубавица също хапва за 5 мин и спи три часа - така е от първия ден Hug За първия месец беше качила 1 400 г

Смело продължавай да кърмиш! Ако не достига на детенцето храна - то само ще си покаже Hug
Успех!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия