Петкратно хранене - от кога?

  • 595
  • 4
От около 2 дена моят мъник сам си промени режима, като от 3 часов интервал стана на 3 1/2. Досега изяждаше по 100-110мл, а сега стига до 140мл кърма. Въпросът ми е да премахна едното хранене или да му давам през нощта, досега не съм го хранила през нощта. Искам да доуточня, че се роди 2200 и още сме под нормата - 5300кг. 
Виж целия пост
# 1
kerry, и моята принцеса сама си направи режим на 3-4 часа и нощем спи по 9-10 часа. Та така се връзваха 5 кърмения на денонощие. Но понеже качи само по 300 гр. през последните два месеца, аз малко посъкратих интервалите, та поне храненията да станат 6.
Ако става въпрос за норма - Ени също е под нормата, защото сега тежи 5.050 кг., а е на 4 месеца. Та, в сравнение с нея, твоят бебок си е направо супер.
Така че, не се притеснявай излишно. Ако с изградения от него режим бебко се чувства добре, значи всичко е ок. Показатели за това, както знаеш, са пълните памперси и жизнеността на бебето. Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Малката вече от 3 седмици е на 5 кратно кърмене така че смятам че около 3ият месец си променят режима. Иначе качените килограми са следните 1м. - 1,200кг, 2м. - 1,500кг, 3м. - 0,700кг може и броят храненията да се е отразило през 3ият месец но и 700гр. са доста добро постижение.
Виж целия пост
# 3
и ние като бяхме около 3-те  си променихме режима , но те съветвам да дигнеш количеството храна толкова колкото трябва да поема за деня просто по малко хранения.За да не ти изостава с теглото, и не го храни нощно  време   ....свикват.Ние спим по 10 до 12 часа през нощта и нито веднъж не съм я хранила през нощта.
Виж целия пост
# 4
Докато кърмех синът ми беше на 6 кратно хранене горе-долу, като имаше тенденции да се увеличава, не да намалява.Това до 5,5 месец, докато не се наложи да отбия.Мисля че ако все още кърмех пак щеше да яде по повече от 6 пъти в денонощие.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия