Кашлица при кърмаче - може ли да мине без лекарства?

  • 3 804
  • 15
  Моето бебе днес се разкашля - не много често, но достатъчно много за да е ясно, че се е разболяло. Няма грам сопол или друг симптом - само дрезгава кашлица и ако доколкото мога да преценя - малко зачервено гърло (не съм сигурна в това).            Естествено утре ще отидем на лекар, но все пак да питам - дали при някой се е случвало да мине от само себе си?На 5 мес. и половина сме и само на кърма. 
 Питам това, защото преди 2-3 седмици имаше температура и някои майки от форума ме посъветваха да не давам никакво лекарство. Аз така и направих и на другия ден нямаше и следа от температурата, но този път като е кашлица ми се струва по-сериозно.
Виж целия пост
# 1
дай на бебо малко вит.С, и чай от лайка с малко захар.Ако почнат сополи лайка с 0,5 ч.л.сода и 0,5 захар като капки за нос след физиологич.разтвор
Виж целия пост
# 2
Напълно възможно е да мине без лекарства, поне при моите деца често се случва. Ако е вирусче, и да даваш сироп, и да не даваш, ще си кашля известно време и след това ще мине. Разбира се, ако видиш, че зазлява (което за мен означава не толкова температура, сополи и т.н., а детето видимо да изглежда отпаднало, уплашено, нервирано), бягате на доктор.
Бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 3
Знам, че е по-добре без лекарства, но понякога се налага Hug
Аз ликувам Криската със сироп от живовляк на др Тайс. Много е ефикасен -само с една две лъжички и кашлицата отшумява, а и е на билкова основа Hug

Все пак дано се размините без лекарства!
Бързо оздравяване  bouquet
Виж целия пост
# 4
Знам, че е по-добре без лекарства, но понякога се налага Hug
Аз ликувам Криската със сироп от живовляк на др Тайс. Много е ефикасен -само с една две лъжички и кашлицата отшумява, а и е на билкова основа Hug

Все пак дано се размините без лекарства!
Бързо оздравяване  bouquet
И ние сме много доволни от сиропа от живовляк на д-р Тайс Peace
Виж целия пост
# 5
Забравих да допълня - тъкмо пробиват двете първи зъбчета - дали е възможно да е от тях (довечера сме на лекар за тези които ще отговорят питай педиатъра си Wink). Чувала съм за температура от зъби, разстройство от зъби, но кашлица и то дрезгава от зъби май не съм чувала. Вие да знаете такъв случай?
Имам по-голямо дете, на което не разбрах кога никнеха зъбите - пълно спокойствие, цяла нощ сън и т.н. така че нямам никакви лични впечатления от съпътстващи състояния при зъбоникненето, но понеже гледам майките се оплакват от това доста та сега ми хрумна да питам възможна ли е такава връзка.
Виж целия пост
# 6
Каква лайка на 5-месечно, че и в носа даже Confused
Дарлинг, това може да е чудесно средство за възрастни или за по-големи деца, но не и за толкова малко бебе  Peace
Лайката е много силен алерген и е опасно да се дава на тази възраст- още повече, че бебето до момента е само на кърма (за съжаление говоря от личен опит).
Иначе- да, кашлицата може да е от зъбките; може и да е от сополки, които се стичат назад и дразнят гърлото. Наблюдавай детето и поддържай връзка с педиатъра- ако не настъпи подобрение, обади му се.
Виж целия пост
# 7
Досега настинките са ни минавали без лекарства / мисля че имаш предвид антибиотици/, само със сироп от мащерка и чай от мащерка.
Но разбира се, е задължително да се преслушат гърдите.
Виж целия пост
# 8
дай на бебо малко вит.С, и чай от лайка с малко захар.Ако почнат сополи лайка с 0,5 ч.л.сода и 0,5 захар като капки за нос след физиологич.разтвор
#Crazy
На такова малко бебе (под годинка) не трябва да се дава ни лайка, ни захар, ни вит. С....
Виж целия пост
# 9
Мъни, стига, бе! Вит. С- то не е проблем. Една ампула дневно, но не виждам то какво би помогнало за кашлица newsm78
Виж целия пост
# 10
Изписаха ни само сироп Фитолор, аз купих д-р Тайс че много е прехвален тук във форума за кърмачета специално. И физиологичен разтвор, макар че аз сополи не виждам - лекаря каза че някъде по-назад имало някакви корички. Но - много реве от него , страшна работа. Други бебета как го понасят?
Виж целия пост
# 11
Може!
 Дъщеря ми беше на месец и половина, когато загуби гласа си , а на следващия ден започна да кашли. Заведохме я на лекар веднага, но за мое голямо учудване доктора каза "Никакви лекарства, вероятно е вирус, наглеждай я и ако вдигне температура над 39 обади ми се. Ако кашлицата не изчезне до 7-10 дни - ела пак. Ако е вирус - лекарства няма да помогнат. Дай и време да се пребори сама.". След около седмица нямаше и следа от кашлицата.

 Аз съм в САЩ и тук по принцип лекарите не дават антибиотик, освен ако не си с бронхит или нещо по-сериозно. Голямата ми дъщеря израстна в Бг на антибиотик на всеки няколко месеца. Може би не уцелихме на доктор... не знам, но сега се уверих сама, че настинките минават от само себе си.

Бързо оздравяване Simple Smile
Виж целия пост
# 12
За физиологичния разтвор - аз пръскам Стеримар в носа което си е горе-долу същото. В началото на всяка хрема щерката реве и се тръшка и е много трудно да и го впръскам. На третия ден сама си подава носа и стои кротко. Не знам дали е, защото свиква, или защото вече не и дразни толкова, като и докосвам носа, но е факт. До следващата хрема, когато започваме наново Simple Smile
Бързо излекуване!
Между другото, не е задължително сиропа на д-р Таис да има отличен ефект. Има различни кашлици, и различни моменти от боледуването, в които дори не е особено полезен. Знам, защото и аз си имам един такъв, купен без препоръката на педи.
Виж целия пост
# 13
Ама как Стеримар в носа на бебе - то нали му е малък отвора, а накрайника е дебеличък? Как му го пъхаш в носа?
Виж целия пост
# 14
Крайчето е тъничко. Само трябва да имаш предвид, че продължава да пръска секунда след като си спряла да натискаш, така че задръж за малко под носа.
А като подходящо са ми го препоръчвали трима педиатри. Аз повече се притеснявах за химическия състав и заради силното налягане, под което праща струята. Оказа се, че няма за какво да се притеснявам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия