Захар във водата?

  • 3 917
  • 81
Защо педиатрите препоръчват да се слага захар във водичката, която пие бебето /поне нашата така каза от самото начало/?  newsm78 В началото слагах 1 ч.л. на 100 мл. вода, но престанах /не че много пие, но има пристъпи на жажда понякога/, защото знам, че може да предизвика кариеси в бъдеще...
Виж целия пост
# 1
Бебетата нямат нужда от вода и инстинктивно я отказват. За да ги накарат да пият, българските педиатри прибягват до такива глупости. Не съм чула подобно нещо да се дава по света, поправете ме, ако греша.
Виж целия пост
# 2
Захарта или глюкозата се слага по принцип за "преодоляване " на физиологичната жълтеница - друг е въпросът, че с тях или без тя си отминава Wink
Виж целия пост
# 3
Никол както винаги е абсолютно права Peace!Като раждах даваха само АМ,вода никой не е предлагал.Някои родилни домове започват да влизат в час.
Виж целия пост
# 4
На големия ми син съм слагала само в първия месец и после реших ,че не е нужно. Simple Smile
На мъничкия никога не съм слагала.
Захарта или глюкозата се слага по принцип за "преодоляване " на физиологичната жълтеница - друг е въпросът, че с тях или без тя си отминава Wink
точно  Peace
Виж целия пост
# 5
Заради жълтеницата. Но аз отказах да слагам, а той и без това не искаше да пие вода. Като му дойде времето пропи без захар.
Виж целия пост
# 6
Захар във водата  ThinkingНапоследък много я отричат  за деца до 1 годинка .
Виж целия пост
# 7
Бебетата нямат нужда от вода и инстинктивно я отказват. За да ги накарат да пият, българските педиатри прибягват до такива глупости. Не съм чула подобно нещо да се дава по света, поправете ме, ако греша.
Peace!
Виж целия пост
# 8
Бебетата нямат нужда от вода и инстинктивно я отказват.
Не съм съгласна с това. Бебетата се нуждаят от вода, независимо дали са на кърма или не. Опитах да НЕ давам вода на моето бебе / защото това да не се дава вода сега е новост/, но то не се успокояваше от нищо друго. Иска ми се да знам как са се чувствали бебенцата, чиито майки не са им давали водичка в големите жеги newsm78 Просто не мога да си го представя!!! Ако може някой да ми изтъкне убедителни аргументи за това, че бебетата не се нуждаят от вода.  newsm10
Виж целия пост
# 9
Захарта или глюкозата се слага по принцип за "преодоляване " на физиологичната жълтеница - друг е въпросът, че с тях или без тя си отминава Wink

Всъщност физиологичната жълтеница минава, когато се изхвърли мекониумът, който се натрупва в червата на бебето. Първите катранено-черни изпражнения са тези, с които се изхвърля.
А за да се изходи детето, има нужда от храна - не вода, била тя и със захар.
Виж целия пост
# 10
... Иска ми се да знам как са се чувствали бебенцата, чиито майки не са им давали водичка в големите жеги newsm78 Просто не мога да си го представя!!!

Прекрасно се чувстваше цели 2 лета, предлаганите шишета с вода (след като е нахранена, разбира се), биваха избивани от ръцете ми, а ако случайно се е прекарала да дръпне веднъж го плюеше.


Ако може някой да ми изтъкне убедителни аргументи за това, че бебетата не се нуждаят от вода.  newsm10

Мнение на практикуващ педиатър:

*не даваме и не препоръчваме да се дава вода на деца кърмени или на АМ. Освен в много горещите месеци тук (45-50 градуса), но дори и тогава малко деца (0м-6м) желаят и пият.
*абсолютно забранено е да се дават подсладени водни разтвори на бебета. Нито за жълтеница, нито за утоляване на жажда. Още по-малко да се оставят биберони с вода -"на поискване".
*водата, която е нужна на детето се доставя от кърмата или АМ. Единствената причина да е жадно наистина едно бебе (0м-6м) е или опити да давате подсладени разтвори, или да приготвяте АМ по неправилен начин (твърде концентрирано->>не "режем" мезурата с нож, а я "уплътняваме"), или детето да има температура. Здраво дете, поемащо нужното количество кърма или АМ, без повръщане и диария НИКОГА не може да се дехидратира. Е, ако го обличате като за Сибир, а в помещението е 23-24 градуса-но това е друга история...

Тъжно е да се чува че педиатър препоръчва водни разтвори на деца (0м-5.5-6м) за задължителна употреба. Още по-малко-сокчета и др. подобни преди 5.5-6 м.
Виж целия пост
# 11

Мнение на практикуващ педиатър:

*не даваме и не препоръчваме да се дава вода на деца кърмени или на АМ. Освен в много горещите месеци тук (45-50 градуса), но дори и тогава малко деца (0м-6м) желаят и пият.
*абсолютно забранено е да се дават подсладени водни разтвори на бебета. Нито за жълтеница, нито за утоляване на жажда. Още по-малко да се оставят биберони с вода -"на поискване".
*водата, която е нужна на детето се доставя от кърмата или АМ. Единствената причина да е жадно наистина едно бебе (0м-6м) е или опити да давате подсладени разтвори, или да приготвяте АМ по неправилен начин (твърде концентрирано->>не "режем" мезурата с нож, а я "уплътняваме"), или детето да има температура. Здраво дете, поемащо нужното количество кърма или АМ, без повръщане и диария НИКОГА не може да се дехидратира. Е, ако го обличате като за Сибир, а в помещението е 23-24 градуса-но това е друга история...

Тъжно е да се чува че педиатър препоръчва водни разтвори на деца (0м-5.5-6м) за задължителна употреба. Още по-малко-сокчета и др. подобни преди 5.5-6 м.

Незнам този "педиатър" от къде ги знае тези интересни неща???
Който иска да му се доверява. Аз съм изгледана с вода, голямото ми дете пиеше също много вода, колкото и да се страраех да я ограничавам. Сега не виждам защо трябва да "мъча"/ ако така мога да се изразя/ бебчо, след като я приема с охота и се успокоява от нея. Всеки има право да избира кое е най-добро за детето му. smile3521
Виж целия пост
# 12
Думите на този педиатър са 1:1 с тези на педиатрите от всички други държави.
Виж целия пост
# 13
Бебетата нямат нужда от вода и инстинктивно я отказват. За да ги накарат да пият, българските педиатри прибягват до такива глупости. Не съм чула подобно нещо да се дава по света, поправете ме, ако греша.
Peace!
Peace
Виж целия пост
# 14
И аз мисля,че за да накарат бебетата да пият вода ни карат да слагаме захар.Аз не съм слагала и тя не искаше вода.Може би със захар щеше да пие,незнам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия