24 гестационна седмица

  • 13 757
  • 5
Моля да ми кажете 24 г.с. на кой месец от бременността отговаря? Според един доктор отговаря на 5, според друг на 6, обърквам се. Четох тук, че 5 месец включва 21,22,23,24,25 г.с., но май се получават раминавания  Thinking
Виж целия пост
# 1
6-ти месец! (24 г.с. , 25 г.с. , 26 г.с. , 27-ма г.с.)   Wink

Разминаванията, за които говориш се получават в зависимост от броенето на седмиците, а те биват 2 вида:
- бр. седмица от началото на последната менстурация
- бр. седмица от оплождането

В 1-вия случай се говори за лунарен месец (които са общо 10 за цялата бременност)

Ако си пуснеш търсачката във форума, ще откриеш доста изписано по темата. Дано да съм ти била полезна с отговора си Wink
Виж целия пост
# 2
и аз съм в 24-та г.с. (брои се от първия ден на последния цикъл) и току що влязох в 6-ия месец. за кога ти е определен термина?
Виж целия пост
# 3
Началото на 6.
Виж целия пост
# 4
Ами аз от толкова четива и инфо разбрах едно- датата на термина ти е горе долу деня на оплождане след като ти е започнал цикъла. Например последния ти цикъл е започнал на 01.01, а датата на термина ти е 16, като дата и  един вид оплождането е станало на 16.01. Надявам се и с това да не съм в грешка ама аз така го разбирам. Ако бъркам, моля да ме поправите, за да не се заблуждават останалите.
Виж целия пост
# 5
Най-общо термина се опеделя така: броиш 3 месеца назад от ПРМ и добавяш 7 дни.
Ако цикъла е бил на 01.04, 3 месеца назад е 01.01 + 7 дни се получава евентуален термин 08.01

А на въпроса за гс на кой месец отговаря, зависи дали се броят календарни или лунарни месеци.
Най-лесно е да се брои по датата на термина. Ако е 08.01 то на всяко осмо число започва новия календарен месец.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия