Възможно ли е?

  • 587
  • 7
Питам за една позната с бебче на 1 месец...възможно ли е беба да не иска да суче поради това че са и давани капки Сап с лъжичка...чуствам се малко кофти , защото аз и дадох съвет да дават капките с лъжичка...и сега се оказва че бебата не искала да суче..незнам има ли връзка...може да ви се стори глупаво питането...но ако имате идея?Чуствам се ужасно! Sad
Виж целия пост
# 1
Мила аз не съм все още мама, но от позната знам че тя също даваше капките с лъжичка и нямаше никакви проблеми, бебето си суче без да се опъва!
Виж целия пост
# 2
аз поне не съм чувала за такъв случай. даже се препоръчва на кърмени бебета, ако се налага да се дават други течности, това да се прави с лъжичка или с чашка, за да не се отбият. може да е кърмаческа стачка. има статия в Библиотеката на "Кърмене и захранване на бебетата".
Виж целия пост
# 3
Сученето няма нищо общо с даването на лъжичка!!! Дори даването с лъжичка е най-добрия вариант, за да се дава нещо на бебче и то да НЕ се отучи да суче!

Така, че дишай спокойно и знай че си й дава правилния съвет!
А за сукането и причини за отказ можеш да прочетеш в другия форум причини колкото си искаш, но не й лъжичката!!!
Виж целия пост
# 4
Цитат на: stpetrova
Питам за една позната с бебче на 1 месец...възможно ли е беба да не иска да суче поради това че са и давани капки Сап с лъжичка...чуствам се малко кофти , защото аз и дадох съвет да дават капките с лъжичка...и сега се оказва че бебата не искала да суче..незнам има ли връзка...може да ви се стори глупаво питането...но ако имате идея?Чуствам се ужасно! Sad


Не, напротив, добре си я посъветвала. Всъщност какъв друг вариант има за даване на капки?
Бебето може да не иска да суче поради много причини - употреба на биберон залъгалка, пиене на вода и чаеве от биберон, пиене на адапирано мляко от биберон, кърмаческа стачка, отит, млечница, мастит,  страх и пр. Повече материали за тези случаи можеш да намериш във форума за кърменето.
Успех!
Виж целия пост
# 5
Цитат на: emi_bademi
Сученето няма нищо общо с даването на лъжичка!!! Дори даването с лъжичка е най-добрия вариант, за да се дава нещо на бебче и то да НЕ се отучи да суче!

И аз съм на това мнение.
Оги е изпил сума лекарства докато беше на кърма - все с лъжичка съм му ги давала и нямаше никакъв проблем със сукането.
Виж целия пост
# 6
Даже напротив. За да не се отучи да суче, дори водата се дава с лъжичка. Ето защо това не може да бъде причина да се откаже бебето от сучене. Лично мнение, разбира се.
Виж целия пост
# 7
Не не е възможно според мен.
Аз също давам капките Саб с лъжичка, след това бебо засуква като за световно, никакъв проблем. Даже е по добре да се дават с лъжичка според мен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия