Обичате ли еднакво децата си?

  • 2 753
  • 25
От малка винаги усещах разликата в обичта, която родителите ми даваха на мен и брат ми. Майка винаги е била по-загрижена към него, а баща ми (лека му пръст) изразяваше по-голяма обич към мен.

Сега аз самата съм майка на две дечица от различен пол, но ей Богу, обичам ги с една и съща сила и внимание. Докато бременнех с малката се чудех дали ще я обичам, както батко й, но ето че се получава и няма разлика в обичта ми. Докато при съпруга ми е друго. Винаги е искал синове, но откакто малката се роди просто е друг човек. Прекарва часове затворен с нея, говори й, връзва й опашки (ние сме с впечатляваща коса за 9-те си месеца) и направо се е размазал. Това много ме радва, но се опасявам, че като пораснат ще си спомнят разликата в тази обич, като мен.

При вас има ли подобно нещо?
Виж целия пост
# 1
не разбира се,2ма различни човеци са;обичам ги много различно,с различен интензитет в определени моменти;грижата за всеки е различна и оттам и емоцията -темепраментите и душите им за различни
Виж целия пост
# 2
Майка ми и баща ми са ни обичали еднакво със сестра ми и никога не са ни деляли, никога!
Аз нямам деца, за сега, но никога не си представям да ги деля Naughty #Crazy.Нали ще са мои, за какво ми е да ги деля Shocked и наистина не го разбирам това-едното си дете да обичаш повече от другото #Crazy.
Виж целия пост
# 3
Аз също винаги съм знаела и усещала разликата в отношението на родителите ми към мен и брат ми... особено на майка, дори в един момент май спрях да се впечатлявам
Но може би затова сега знам, че не трябва да деля децата си, обичам и двамата ... до полуда май... но просто по различен начин изразявам любовта си към единия и другия ... поради голямата разлика във възрастта им.
Надявам се никога някой от тях да не се обърне и да кажа, че се е чувствал по-малко обичан, защото ще съм най-нещастната майка на света.
Виж целия пост
# 4
Обичам и двете еднакво силно, но по различен начин, защото самите те са различни по характер и темперамент (нищо, че външно си приличат много). Всяка има различни нужди и самата тя отдава и приема отношенията ни по различен начин.
Никога не съм и не бих ги делила, защото това са моите деца, в които съм безумно влюбена.
Виж целия пост
# 5
И двете ги обичам до болка, но... на голямата все й се струва, че е пренебрегната, откакто се появи малката. Не само от мен, а от всички... Изглежда ревнува малко Rolling Eyes Но тя е и по-дива, непослушна и непокорна и по-често се карам на нея... Но обичта ми е еднакво силна и към двете. Сама не бих се понасяла ако предпочитах едното пред другото Sick
Виж целия пост
# 6
Обичам ги и двамата от цялото си сърце и душа  Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 7
За мен е нормално. То не е толкова различна степен на обичане точно... Не съм виждала семейство, където имат две деца момче и момиче и бащата да не е 'размазан' по дъщеря си. Не го намирам за лошо.

Баща ми има 3 дъщери и винаги ми е било ясно, че сестра ми /най-голямата/ му е слабост. Какво да се прави - човек е. По стечения на обстоятелствата тя му беше сърдита към 6-7 години и почти не му говореше, но щом им мина той се направи, че нищо не е имало.  Laughing

Аз пък съм слабост на майка ми, което не означава че всичко м/у нас е цветя и рози.

Дори бях направила проучване и имам цяла теория, когато се отнася до 2 деца в семейството. Тя е следната: При две момчета - големия любимец на майката, малкия на бащата. При момче и момиче - момичето любимец на бащата, момчето на майката. При две момичета голямото момиче любимка на бащата, малкото на майката.

Виж целия пост
# 8
Теорията ти Иса я знам, но не я намирам за правилна в колкото и семейства да познавам.


Накъдееееееето ми видяяяяяяяяят очите  Flutter в родата и в моето семейство - всеки има равен дял обич и внимание.

По-близка съм с майка ми, а брат ми с баща ни (мисля, че е удачно) и може би след време ще се появи една такава по-голяма привързаност и в нашето семейство, но тя ще е разнополова (т.е аз и синчето, а мъж ми с щерката). Всъщност даже го има тоз модел и при 4-мата ми братовчеда. Гледам - няма страдащи...

Както и да е. Не разбирам как може да има майка, която да обича едното си дете повечко от другото..? Нали все под сърцето са й лежали?
Виж целия пост
# 9
Да обичам ги по равно , но си мисля дали и с годините ще е така? Sad
Виж целия пост
# 10
Теорията ти Иса я знам, но не я намирам за правилна в колкото и семейства да познавам.
.................

Както и да е. Не разбирам как може да има майка, която да обича едното си дете повечко от другото..? Нали все под сърцето са й лежали?

Е, да ама във вашето важи - нали?  Wink

 и аз не мисля, че е различна любов, просто различна близост. Децата са различни хора и естествено и родителите да изипитват различна близост с тях.
Виж целия пост
# 11
Да,обичам децата си по един и същи начин-мнооооооооого.
И аз до ден днешен виждам как майка ми е по-привързана към брат ми,от което мен винаги ме е боляло.Не бих го причинила на децата си!
Виж целия пост
# 12
теорията на Иса е доста вярна, имам почти същите наблюдения за доста семейства, и моето - родителите ми, дори и на мъжа ми семейството включително Rolling Eyes

За сега имам само едно... и надявам се да сме изключение в теорията  Blush
Виж целия пост
# 13
Засега имам едно дете и не мога да кажа какво ще е при следващото!
Искам само да споделя, че моите родители са много всеотдайни и ни обичат много и поравно двете със сестра ми, нищо, че вече сме големи жени, но наистина има разлика в отношенията, базирана на характерите - аз и майка ми можем до сутринта да си говорим и сме много близки, докато сестра ми понякога се дразни от нея и е по-близка с баща ни, с когото те пък могат да си говорят с часове. И сме едно много сплотено семейство.
Но ... имам близки при които е очевидно предпочитанието, и то обикновено на майката, към едно от децата. Това е много болно и тежко за пренебрегнатото дете!
Виж целия пост
# 14
Докато бях бременна с малкия ми син и аz се чудех дали Ще го обичам така силно   както обичам големия.Но Щом родих и гуШнах малкото топло телце,zабравих zа теzи мисли и питанки които ме мъчеха.Обожавам ги и двамата и не мога да си представя да пренебрегвам единия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия