2-годишната ми щерка пикае на всеки 15-20 мин.

  • 882
  • 8
Махнахме памперса през деня преди около месец.

Проблемът е, че не  може да стиска- в момента, в който поиска гърне, трябва да сяда, иначе- на пода! Ако изпие например 300 мл вода на един път следващия половин час се ходи 3 пъти на гърне. Още по-лошо е, че явно чувства нужда и сяда превантивно на гърне, като може да прекара там 15-20 мин. и нищо не  е в състояние да я накара да стане.
Застудяването влоши нещата.

Какво да правим и как да я накараме да разбере, че освен да иска гърне, трябва и да контролира процеса  Thinking

Питах педиатърката ни, но отговорът не ме удовлетвори / това, че ще се научи след известно време/

Споделете и дайте съвет, моля!
Виж целия пост
# 1
Тривиално, но наистина ще се научи скоро да контролира процеса. На моя приятелка сина вече втори месец е така, но казва, че и с първото дете е отнело доста време и не я притеснява. Личният ми опит не е показателен - и двамата се научиха за около 10 дни, НО сина беше на почти 3 години, а Вяра сама го разкара /памперса/ на 1 г. и 9 м.
Виж целия пост
# 2
Да наистина ще се научи.И ние вм началото бяхме така,но сега вече не е така.
Виж целия пост
# 3
Да наистина ще се научи.И ние вм началото бяхме така,но сега вече не е така.
Peace
Виж целия пост
# 4
ТАка са, споко. Аз дъщеря ми точно на такъв интревал я слагах- на 1г10м беше.
Виж целия пост
# 5
И ние точно като махнахме памперса пишкаше доста често. С течение на времето ще се научи да го контролира. А забелязваш ли пишкането да и е болезнено?
Виж целия пост
# 6
И ние точно като махнахме памперса пишкаше доста често. С течение на времето ще се научи да го контролира. А забелязваш ли пишкането да и е болезнено?

Не, в противен случай би имало явен проблем - цистит или нещо др. от сорта

А за колко време децата минават този период, защото при нас продължава вече 1 месец.
Виж целия пост
# 7
И ние точно като махнахме памперса пишкаше доста често. С течение на времето ще се научи да го контролира. А забелязваш ли пишкането да и е болезнено?

Не, в противен случай би имало явен проблем - цистит или нещо др. от сорта


А за колко време децата минават този период, защото при нас продължава вече 1 месец.
Според мен детенцето ти още не е готово да контролира тези процеси.Не се притиснявай,то само ще си покаже кога е готово,при всяко дете това е на различна възраст.Не мисля,че ще можеш да я накараш.............,просто не насилвай нещата.  bouquet
Виж целия пост
# 8
Ами при Светли това стана постепенно не изведнъж. С течение на времето все по-рядко ще и се пишка. Щом няма болка мисля, че всичко е нормално. Ако обаче много се притесняваш вземи си направление за специалист.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия