Кашите "Слънчо"

  • 10 856
  • 12
Мами, моля споделете опита си.

Моята кукличка е захраних преди 1 седмица с каша на "Слънчо" - зеленчукова - с ориз, царевица, картоф и морков.
Избрах "Слънчо", защото тук съм чела че кашите на Нестле са много сладки,както и на Фризо, исках да започна с каша на Блевит, но всичките съдържаха  цитруси, мед или глутен.

Въпросната Кашата на "Слънчо" пише че съдържа захар, но никаква захар не се усеща. Какво ви е мнението за Слънчо.
Май сега повечко пръцка детето, дали е от царевицата, или защото беше малко хремава - изобщо добра ли е идеята, че захраних и с царевица?

Мога ли да давам каши и пюрета, които съдържат цитруси преди годинката?

Детето не е много ентусиазирано от лъжицата и новия вкус, предполагам че е нормално, започнах постепенно с 1-2 кафени лъжички и увеличавам дозата. Също да спомена, че "подобрявам" вкуса с мляко.

Изцяло сме на адаптирано мляко от месец и половина вече!

Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Аз с каша Слънчо захраних, мисля, в 5 месл, тъй като захранвах по стандартната за Б-я схема (сега не бих бързала, но тогава нямаше кой да ми каже, но това е друга тема). Аз започнах с млечните каши, като гледах първите да са без глутен, макар да нямаше голямо разнообразие, само 2-3, май. Дадох цяла порция, тъй като преди това бях захранила със зеленчуково пюре. Както и да е, беба много харесваше кашата, изяждаше си я винаги докрай. Но, някъде към 9 мес, започна да я яде по-малко каша, може би защото кремчетата от кухнята й се услаждаха повече.
Виж целия пост
# 2
нашата педиатърка е против цитрусите до 1 година, аз също ползвам каши Слънчо , но само млечните не зеленчуково- млечни и според схемата яденето в 6 часа вечерта е от каша. за глутена според мен няма проблем щом е на адаптирано мляко.
Виж целия пост
# 3
Цитат на: Anonymous
за глутена според мен няма проблем щом е на адаптирано мляко.

Глутенът няма нищо общо с адаптираното мляко, така че изчакай с него поне още един месец. Царевица, ориз, елда и просо са безглутенови.
Цитруси не давай до годинката.
Не знам дали си видяла забодената тема за домашно приготвените каши, ако ти се прави, можеш да пробваш. Имат много добра хранителна. А иначе не блевит кашите са ужасно сладки.
Успех:)
Виж целия пост
# 4
Ние също ядем кашите на Слънчо - най-вече бананова, защото е без глутен, пък и май е най-вкусна. Мисля, че са добри. Скоро за първи път купих и елда на Беби - също не е много сладка.
За цитрусите не знам, но и аз съм чувала, че трябва да се изчака с тях.
Виж целия пост
# 5
Моя син много обича Слънчовите каши. До сега сме яли бананова и прасковена. От всички каши, които дегустирах тези ми се струват най-малко сладки. Ядем също и елдата на беби, както и оризова. От няколко дни давам пшенична каша на Слънчо, но не и се радва нещо Sad
Виж целия пост
# 6
Цитат на: Valery
От няколко дни давам пшенична каша на Слънчо, но не и се радва нещо Sad

и Ния не я хареса, но аз и слагам плод някакъв - настърган или от пюре- и я омита бързо-бързо:)
на Блевит, макар и сладка/някаква зеленчукова бях взела/, не я яде изобщо:(
май най-обича аз да и правя кашите:) тогава няма проблем:)
Виж целия пост
# 7
Слънчовите каши са хубави, поне на моя хубостник му харесват, макар че не е ял кой знае колко вида от тях.
За захарта не мога нищо да ти кажа.
С цитрусите по-добре изчакай.
Виж целия пост
# 8
Ние бяхме голям фен на кашите Слънчо. Цвета беше много злояда и кашите бяха едно от малкото неща които харесваше. Давах и ги с плодово пюре - 1..2 лъжички, смесени, абе изобщо мислех комбинации и винаги и харесваше. Много са хубави и дано не са им влошили качеството от преди 5 години, щото от тогава ми е спомена. Що се отнася до цитрусите, по-добре изчакай до годинка, щото алергията е страшна от тях.
Виж целия пост
# 9
Аз съм пробвала само кайсиевата на Слънчо и малкия много я харесва. Смятам, че тя е достатъчно сладка.
Виж целия пост
# 10
Големият ми син си хапваше Слънчо с удоволствие.Бебока ,обаче,нещо не я възприе.Захраних го с банановата.Ставаше му тежко и всеки път повръщаше до следващото хранене.Сега му взимам на Хип или Нестле/не ,че ми е по-евтинко Embarassed / и си ги хапва.Нямам обяснение дори за себе си.... Thinking
Виж целия пост
# 11
Моята дребосъчка на "Слънчо" харесва само ябълковата каша, другите ги заплюва. Бананова яде на Humana, при това с голям апетит. Обаче на Humana има една с бъз и ябълки, дето и аз не бих я яла... Та кучетата май ще хапнат кашичка от бъз... Днес ще пробваме гречката на Bebi, дано я хареса, че кучетата ще станат като прасета от толкова каши и пюрета.  Wink
Виж целия пост
# 12
И аз взех, че пробвах една каша на Слънчо, по-точно пшеничената, безмлечната, нали били по-малко сладки......Да, не сладнееше, обаче не се разтваряше добре и ми оставаше на буци. Бебка не показа дали я хареса, но тя ядене не отказва Wink , а и аз винаги слагам жив плод в кашата......пък и вече минахме на овесени ядки, за какво са ми повече каши?!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия