Отново разочарование

  • 1 602
  • 24
Здравейте,
Не знам дали е необичайно да ви пише мъж, но определено се чувствам съпричастен с темата. С приятелката ми преживяхме един спонтанен аборт в 9-та гестационна седмица и сега лошата съдба е на път да се повтори. Първият път плода беше спрял да се развива и се наложи интервенция. Сравнително бързо се възстановихме от стреса и разочарованието, изчакахме 5 месеца и на втория от подновяването на опитите ни, отново имахме положителен тест. Не смеехме да се зарадваме, поради преживяното от преди. Според изчисленията, сега трябва да сме в 7-ма гестационна седмица, на за наше съжаление, на ултразвука се вижда празен плоден сак, без ембрио. И двамата сме се настроили за "кухо яйце", въпреки, че според гинеколога съществува някакъв минимален шанс след седмица да се появи развитие с оглед на по-късна овулация.
Не възлагаме големи надежди и се подготвяме за неизбежните генетични изследвания. Самият израз "генетична несъвместимост" ни звучи шокиращо и обричащо, може би, защото не сме запознати с неговата същност. Предполагам, че е писано и преди по темата, за което се извинявам, но наистина искахме да се допитаме до Вас.
Молим ви за съвет откъде да започнем с изследванията, какви точно да направим и къде (живеем в София)? Наистина ли "генетичната несъвместимост" означава край на надеждите ни да имаме "наше бебе"?
Моля да ме извините, ако съм Ви отегчил! Благодаря Ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Не знам за гинетичните изследвания почти нищичко, но доколкото съм чела има добри отзиви за Плевен за доц. Конова.

Много съжалявам за случилото се, но силно стискам палци този път да не се повтори и да е късна овулация.

Успех!
Виж целия пост
# 2
Щом сте от София, най-добре се консултирайте с доц. Кременски от Майчин дом - 14 ет. Не е необходимо предварително записване, просто отивате сутрин и се консултирате с него лично или с някой от другите генетици. Там ще ви назначат необходимите изследвания.
Незнам обаче дали във вашия случай не трябва да направите и имунологични изследвания. За тях според мен е най-добре да се обърнете към доц. Конова от Плевен.
На заглавната страница на сайта на "Зачатие" www.zachatie.org има координати.
Успех Grinning
Виж целия пост
# 3
Много ви благодаря за пожеланията и полезната информация!
Гледаме да не се отчайваме, прекалено е рано за такива черни мисли, но държим да направим това, което зависи от нас.
Хубав ден и успех на всички!
Виж целия пост
# 4
Не мога да давам съвети,но мога да ви пожелая много здраве и дано,дано този път всичко е наред.
Виж целия пост
# 5
Щом сте от София, най-добре се консултирайте с доц. Кременски от Майчин дом - 14 ет. Не е необходимо предварително записване, просто отивате сутрин и се консултирате с него лично или с някой от другите генетици. Там ще ви назначат необходимите изследвания.
Незнам обаче дали във вашия случай не трябва да направите и имунологични изследвания. За тях според мен е най-добре да се обърнете към доц. Конова от Плевен.
На заглавната страница на сайта на "Зачатие" www.zachatie.org има координати.
Успех Grinning
Влез непременно в www.zachatie.org! Там ще можеш да прочетеш много, много важни неща. В публикуваните статии и най-вече в подфорума Имунологични, генетични и неизяснени причини за стерилитет
Виж целия пост
# 6
Сърдечно благодаря на всички!
 Знам, че не сме първите, нито ще бъдем последните, а и сигурно има много по-страдащи и огорчени двойки от нас, но наистина ни "ограмотихте" за доста неща. Всъщност, незнанието и неизвестността плашат най-много.

Хубава вечер на всички!
Виж целия пост
# 7
Присъединявам се към мненията на останалите. Тук и в Зачатие има много полезна информация и най-вече възможност за обмяна на опит и съвет.
Успех!

п.п. Лично признание за загрижеността ти! Peace
Виж целия пост
# 8
Вчера пропуснах да ви кажа, че приятелката ми има всички признаци за бременност, дори гаденето и повръщането започнаха преди 3-4 дни. Все по-често и е лошо, гърдите и са подути и болезнени, но предполагам, че е възможно просто организмът и да се "заблуждава" и още да поддържа тези симптоми.
Но, не искам да ви занимавам повече, ще изчакаме още няколко дни и всичко ще бъде ясно.
Виж целия пост
# 9
Здарвей Simple Smile,

Това са добри призначи.
В първият си постинг пишеш че евентуално сте Simple Smile в 7-ма седмица, но при преглед с ултразвук няма да се види ембриона на този етап. Рано е! Може само да се чуе сърчице евентуално.

Идете пак на преглед! И този път ако не се чуе сърчицето направете кръвен тест! Успех!
Виж целия пост
# 10
Благодаря ти, Танче!
 Дано да си права! Плодният сак бил доста голям според лекаря, но понякога стават и чудеса.
Направихме и кръвен тест за хормон на бременността (не му помня съкращението), ще го направим и другата седмица, за да видят дали се повишава.

Хубав ден!
Виж целия пост
# 11
Искам да ви се извиня за погрешното заглавие! Вчера емрионът се появи на монитора, видя се и сърдечна дейност. Не можехме да повярваме на очите си, толкова щастливи се почувствахме!
Танче, специално ти благодарим за окуражителните думи!
Надяваме се всичко да е наред, сега дишаме по-спокойно.
От все сърце желаем на всички здраве, успехи и да се сбъднат мечтите ви!
Виж целия пост
# 12
Бравооооо Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Чудесна новина.
Пожелавам и на двама Ви Wink много лека бременност и едно прекрасно и здраво бебче Simple Smile

Честито!
Виж целия пост
# 13
Браво!
Честито!   bouquet Само хубави емоции ви пожелавам отсега нататък!
Виж целия пост
# 14
Честито за добрата новина  Grinning  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия