Внезапно дълбоко вдишване....

  • 3 334
  • 2
Здравейте
аз не съм точно мама Wink но да си задам въпроса и да си кажа болката пък може и някой друг да е минал по този път....

Щерката, 3г и 8м, преди седмица в офиса след детската градина я забелязах че както си седи спокойно и гледа филмче и дишането и  е нормално изведнъж прави едно пълно вдишване, сякаш се опитваш да си напълниш дробовете докрай..... после пак спокойно и нормално вдишване и през 2-3 вдишвания пак така с пълен обем.....
Понеже веднъж на годинка и малко беше правила белодробен псевдо-круп  и бая страх брахме тогава, я взех под мишница веднага и прескочих набързо до основната и лекуваща лекарка ,известен в града хомеопат, тя я огледа внимателно, преслуша я още по внимателно, гърло-мърло както си му е реда... Категорично отхвърли притесненията ми за круп или астма или някакви подобни, да не дава господ никому, и предположи че най-вероятно се касае или за някаква алергична реакция или за психо моторен ефект от стрес преживяно или каквото там.... гърлото и беше напълно чисто, дробове идеални както се изрази
Пи три-четири дена Ериус и някакви леки хомеопатични седативи и като че ли проблема отпадна... до снощи когато забелязах отново че както си диша нормално пак прави едно пълно вдишване та чак с физическо усилие и пълнене на макс, като този път направи и серии от по няколко такива вдишвания.... въобще вече беше набиващо се на очи
Силно притеснени разбира се веднага в колата и към спешното, там в дежурния детски кабинет една мила госпожа ни изслуша внимателно, наблюдавайки я прикрито през цялото време докато и обяснявахме какво-що.... после внимателно и слуша гърдите и сърцето
Междувременно от 2-3 дена, мисля след като на гости ни бяха приятели и тяхното хлапе се оклюма и зачерви за нула време буквално пред очите ни, сме болни от гнойна ангина... деня след гостито леко температура, нощта вече силна и на другия ден гърло и език обложени и хайде отново на антибиотик...
Та дежурната лекарка категорично отхвърли всякакви шумове или каквото и да е откъм белите дробове, за притесненията ми от астма абсолютно категорично не.... това което ме по-разтревожи е че каза въпреки че почти не дочувала шум от сърцето за наше спокойствие да минем един детски кардиолог  (на местна почва светилото май е д-р Шивачев) за да се отхвърлят евентуално съмнения че поривите на дълбоко вдишване са вследствие промени в ритмичната сърдечната дейност.
Това което умишлено загледах аз, е че докато спи няма подобни дълбоки вдишвания, свирене или хрипове от гърдите също няма, храчки, кашлици и т.н. няма. Според мойте наблюдения е по-скоро пристъпно отколкото целодневно или поне интензитета на вдишването намалява до толкова че е невъзможно да бъде разбран.
Другото което умишлено следих е дали има връзка между това къде и как се случва, и не открих такава зависимост т.е. вътре на топло или вън на студено не прави едното или другото да причинява или спира тези пориви за вдишване
Инак детето е жизнено, на въпроса защо дишаш така дълбоко - " ми едно човече я натискало тука и правело тууп-туууп" и показва гърдите си
Записах час при кардиолога за петък..... тогава имаше свободно....
дано не е някой подобен проблем, че....

Ако някой от Вас се е сблъсквал с нещо подобно нека сподели, поне може да ме наведе на конкретна мисъл или идея за конкретен специалист....
та така

предварително Ви благодаря
Виж целия пост
# 1
Пиша Ви само, за да Ви пожелая успех на прегледа при кардиолога! Дай Боже всичко да е наред със сърцето и да не се притеснявате!

Моето момиченце има постоянна цианоза покрай устенцата (посиняване) което е доста характерно при деца със сърдечна недостатъчност и затова посетихме кардиолог.Преслуша я обстойно, опита се да й направи кардиограма, но малката постоянно шаваше и не се получи добър запис, но все пак ни успокои че всичко е наред.
Това което ни попита е дали се затруднява със сукането на биберона, дали се измаря по време на хранене, дали се задъхва при някакво усилие. Вие имате ли подобни наблюдения за детето? Обърнете внимание, за да отговорите като ви попита специалиста.

Още веднъж Ви пожелавам всичко най-хубаво!
Ще се моля за детенцето Ви!!!
Виж целия пост
# 2
Ами подобно посиняване по лигавиците не съм виждал поне досега, за задъхването като че ли до 4-тия етаж май аз съм по-задъхания, за уморяемост една разходка от примерно 2-3км я умаря и и се иска да седне или някои ако и се върже да я поноси Wink ма на подобна разходка и аз се умарям
тича скача, като цяло е бледа, по принцип си е бледа
снощи лекарката и мери пулса каза около 100-110 удара било лееко по нагоре но на фона че е болна все пак в момента.....

незнам, ще ми се да е следствие от ангината, но пък защо го видях и преди нея?!...
еи това ме тревожи...

поздрави
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия