След поредната консултация:Как да постъпя???

  • 483
  • 9
 Пак моля за съвет опитните кърмачки! Вчера бяхме на консултация-така и не разбрахме колко е наддал Божидар поради разлика в кантарите, с които го мериха предния път и сега (сега е 7,550 , а предния месец излезе 7,700кг.). И за пореден път педиатъра ми каза, че детето не е наддало как разбра това  newsm78   и настоява да дохранвам, защото нямам кърма, детето било гладно.....а можело да е от това, че  е по-подвижно...  newsm78 Знам, че някои ще кажат:" Не гледай кантара, а детето!" Така е, но ме притеснява, че нощем реве и не зная дали не е гладен (аз го отдавам на зъби). Кърмя го по 2-3 пъти нощем, към 6ч., после към 10ч. и вечер, около 21ч. Пробвах да се изцеждам, за да видя колко кърма имам, но не успях и с трите  помпи, които имам (никога не съм и успявала да се цедя). Как мога да разбера какво количество мляко суче. Сещам се единствено за контролно кърмене.
 Толкова искам да си го кърмя още! Започна ли да го дохранвам, ще се отбие. Помогнете със съвети!
Виж целия пост
# 1
На 8 месеца, явно сте захранени - значи ако е толкова гладен би наваксвал с твърдата храна (т.е. пюрета, каши и т.н.). А ако наистина е така и кърмата не му стига, и си наваксва с твърда храна, значи наддаването си е в норма.
Що се отнася до подвижността - ние като спортуваме отслябваме, същото е и с децата.
Но за твое лично успокоение ще споделя - моя съседка (чието бебче сега ще стане на 1г.) имаше подобни "проблеми". 7-9 месец детето или ненаддаваше или отслабваше (беше захранено и на АМ). И изведнъж в 10-11 месец наддаде по над килограм. Така че смело напред и не се притеснявай.
Успех Grinning
Виж целия пост
# 2
Недей да се притесняваш!И ние имахме период на задържане на кг-те, но мойта педи каза да не се притеснявам тогава(чак да не повярва човек), да му давам да суче колкото иска, без да му давам АМ или нещо такова.На височина колко е порастнал?Не се знае и предишния кантар дали нямаше да го измери 7и800 -900 примерно.
Наистина гледай детето как се чувства, ако е спокоен, мокрите памперсите добре всичко е наред.По това време зъбките няма как да не ви мъчат......при нас въпреки, че почти безпроблемно излизат до сега, пак си суче по цяла нощ.Дано да съм ти помогнала.Ще се включат и по опитните мами със съвет!Само бъди спокойна и успех! Hug
Виж целия пост
# 3
Не се поддавай и не дохранвай с АМ, сама знаеш че ще се отбие ConfusedПослушай майчинският си инстинкт, въоръжи се с търпение и ще видиш, че ще има резултат Hug
Виж целия пост
# 4
Как мога да разбера какво количество мляко суче.

За да разбереш как и колко суче, най-лесно ще е да видиш колко пишка. Ако имаш възможност (ако е достатъчно топло у вас), съблечи го по дупе и гледай как пишка Laughing докато бършеш локвички.
Ако не - можеш махнеш памперса и да броиш броя напишкани дрешки. Трети начин - парче тоалетна хартия в памперса и проверяваш начесто кога е мокра, съответно я сменяш (защото памперса абсорбира и може да не разбереш колко често пишка).
Ако има 5-6 добре опишкани памперса за един ден - нямаш тревоги за кърменето Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Здрасти, при нас ситуацията е абсолютно същата. Вчера бяхме на консултация /Ева е на 6м./и е наддала само 100 гр. Лекарката каза, че може да дохранвам, но може и да е от зъбите. Аз реших да проверя как стои въпроса  с дохранването и снощи се опитах да й дам но тя отказа категорично и даже се нервира, че й давам шише с мляко. През нощта я кърмих 2 пъти и сутринта в 6 пак. Към 7 си казах, че пак ще я пробвам, при което се случи следното - тя не искаше, аз бутах шишето, тя изпи със зор 50 мл  и повърна. След това си казах окончателно че няма да си тормозя детето с дохранване и така.Незнам какво да правя, но засега продължавам да кърмя/иначе се кърмим точно като вас/.
Виж целия пост
# 6

Незнам какво да правя, но засега продължавам да кърмя/иначе се кърмим точно като вас/.
Ами да кажа какво направих снощи-бебе се насука хубавичко и реших за "десерт" да му дам банан-той го обожава. Все пак банана засища или поне при мен е така. Хапна си и в 2 часа започна да мрънка. И това, което ме впечатлява от известно време (откато се замислих дали не е гладен) е, че май не суче много нощем, а по скоро си играе. И аз реших да си карам както си знам до сега, че иначе се изтормозих 2-3 дни от разни мисли...
Виж целия пост
# 7
Аз например когато вече бях спряла да се цедя(първите двa месеца се цедях след всяко хранене) и така си задавах подобни въпроси без да имах притеснения за килограмите . Веднаж на три дена (с  помпичката ми беше трудно) и се цедях на ръка. CrazyОбаче като изкарвах по двеста грама се успокоявах.
Не знам колко е точен кантара вьв вашата консултация.Проблема може изобщо да не е в теб.
Виж целия пост
# 8
И моето буби не иска да пие адаптирано мляко, а докторът настоява за 160 мл, затова слагам в млякото няколко лъжички безмлечна каша,за да си я изяде с лъжичка, и после кърмя. Не се събужда за ядене.
Виж целия пост
# 9
Когато им растат зъби, децата са кисели, хранят се по-зле и наддават малко, независимо дали са на кърма или на АМ. Тези на АМ примерно си чешат венците с биберона, като само го хапят, без да пият млякото.
Ако ти се кърми, кърми. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия