За силата и слабостта,или чувствате ли се глезени жени

  • 3 202
  • 58
От известно време ми се въртят в главата едни размишления и обобщения ,дали е от есента или от това ,че имам много свободно време,но съм зациклила с едни негативни мисли ,а от опит знам ,че това не води към хубаво. Аз съм мама с малко по-голям семеен стаж от повечето пишещи тук,но не се чувствам различна от вас.Имам вече пораснали деца и съпруг,който работи в друг град,но всяка вечер се прибира при мен.През всичките тези години съм се грижила сама за децата,справяла съм се с домакинството и съм ходила на работа.Заплатата ми  винаги е била почти двойно по-малка от неговата ,но не това ми е мисълта.В къщи аз съм взимала почти винаги всички решения свързани с децата,с това какво да се купи и какво да се направи по дома.Той  си донася заплатата ,оставя я при моята и нататък е моя грижа какво ще купувам.Най -добре се чувствува ако не го занимавам със семейни проблеми,а като се прибере го оставя да погледа малко  телевизия и да си лягаме.Мен това ме дразни,защото винаги е поставял работата си на първо място,а в къщи е едно пораснало дете.Иска ми се той да взема решения,да ме глези ,да не мисля аз за всички битовизми.До толкова ми позволява да правя каквото аз реша ,че понякога си мисля ,че му е безразлично -само да не го занимавам.Иначе когато е в къщи и го накарам нещо ми помага,но мен ме дразни,че чака да го накарам. Иска ми се да направи нещо сам,но това се случва много рядко и в повечето случаи на мен не ми харесва,а като му го кажа се засяга.Оплаках се,вие какво мислите,как е във вашите семейства
Виж целия пост
# 1
Да ти кажа и при нас горе долу е така. С тази разлика че като ми помага не мрънка а напротив. Не мога да се сърдя при положение че изкарва пари Naughty Пък и щом работи в друг град явно даста е уморен вечер. Знаеш ли до като не беше на работа мноого ми помагаше, но повярвай по ме устройва като вади пари а аз да се занимавам с битовизми Peace от колкото да сме на майчинството #Crazy
Виж целия пост
# 2
Аз смело мога да кажа, че съм главата на семейството. Единствено мъжът ми носи много повече пари от мен. Като се замисля в почти всичките ми връзки преди аз съм била силната половина. Не се оплаквам, но понякога наистина имам нужда да съм слаба, но за съжаление почти никога не ми се случва.
Виж целия пост
# 3
Аз съм от глезените жени - във всякакъв смисъл...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Все едно пиша аз само с тази разлика,че освен всичко останало в по-голямата част от времето аз изкарвам повечето пари.Понякога откачам,чувствам се даже малко използвана,но това са редки случаи. В края на краищата живеем заедно повече от 10г. така,че сме си свикнали.Не знам,но ми се струва,че не бих понесла мъж да ме командори за всяко нещо. Не,че понякога не се опитва,но по негови думи усул-усул чикиджийската Embarassed пак съм си правила каквото аз си искам.
Виж целия пост
# 5
Аз не се чувствам глезена, ни най-малко. Семейни сме от едва няколко месеца, но сме заедно от 8 години.
Той работи много, наистина много - по 12-14 и повече часа. Прибира се вечер, вечеряме, малко пред тв-то и сяда на компютъра.. поне 2 нощи през седмицата не спи..
Аз се занимавам с ВСИЧКО в къщи - пазаруване, чистене, готвене, гладене, колата, ремонти и ходя на работа естествено.. Още нямаме дете. Не знам как ще бъде когато имаме.
Много пъти ми писва всичките битовизми да са моя грижа, сърдя се, но как да го занимавам него като не му остава време дори да се наспи.. В работата си от най-добрите, но вкъщи - както казва djily - голямо дете.
За парите които изкарва нямя да коментирам, защото не са сравними с моята заплата.
Дали съм силна жена ли - ами опитвам се да бъда, не успявам винаги... имам си моите моменти на слабост, добре че ТОЙ ги усеща и ме тогава ме подкрепя, понякога се налага да му напомням, че ставам и слаба..
Виж целия пост
# 6
В момента аз съм тази, която носи повече пари вкъщи. И АЗ ИСКАМ  да мисля за тези неща. НЕ ИСКАМ  да ми се меси той за домакинство - какво ще се купува. Ако го слушам него, само хляб и кренвирши Леки ще ядем (на мен са ми най-отвратителни).АЗ ИСКАМ ДА РЕШАВАМ какво ни е нужно.И въобще - аз да се оправям с бюджета, той не ги разбира тия неща Rolling Eyes Само да почне работа и да носи повече пари от мен Mr. Green Прекалено инатлива и силен характер съм, за да го оставя да ми зависи домакинството от него. А иначе в другите отношения съм глезена - много ме гледа и се грижи за мен, защото съм малко кекава в здравето, купува ми разни лиготии, на които се радвам, романтичен е (макар че и двамата твърдим, че не сме). Малко ме е страх, че когато се появят децата няма да ми остави такава власт , кактоо сега ми оставя да оправям парите. Има едни планове за горките ни отрочета, от които ми настръхват косите...Но с малко дипломация смятам, че и там ще наглася нещата Laughing
Виж целия пост
# 7
Не се чувствам принцеса, макар в някои отношения да съм галеник на съдбата. Мъжът ми носи парите вкъщи, взима голяма част от решенията вкъщи(финансови),  големите покупки за дома избирам аз, във възпитанието и грижите за децата сме едно цяло... Иначе, пазаруваме и двамата, ремонти и майстори са моя грижа. Допитва се до мен, но особено щастлива ме прави фактът, че абсолютно мога да разчитам на него, във всяко отношение.
Виж целия пост
# 8
Аз съм с осем години по-малка от съпруга ми, а и това за него е втори брак (след първи, продължил един месец?! на неразумните 19 години Wink). Общо взето и двамата сме изключително заети и почти не ни остава лично време. Но винаги се трогвам, когато ме изненадва с неща, за които "в движение" съм споменала, че много ми харесват (да ги имам, да ми се случат,.. ) и най-неочаквано ги получавам или се оказва, че се е подготвил и те се случват Grinning! Ако това минава за глезене - да, чувствам се.
Виж целия пост
# 9
Мисля че е вярна тази приказка--Мъжа е главата на семейството-жената е шията Laughingнакъде я завъртиш натам гледа.
Джули какъв ти е проблема--представяш ли си съпруга ти да реши какъв шкаф ще има в кухнята или пък с какъв цвят чаршави ще спите.Ти си шефа Laughing
Потънала съм до шия в битовизъм--даже и с майстори се разправям ,а моя звъни по тел да пита дали са си тръгнали че да се прибере на спокойствие Laughing
Това положение изобщо не ме притеснява--той да си гледа неговата работа -аз моята.
И какво разбираш под глезена жена--да мърка като котка по цял ден ли?Ми на една такава жена ако и се стовари по сериозен проблем ша се гътне --каква сигурност ще има мъжа с нея?
Моя мъж много често е казвал--тя жената знае-тя жената може и т.н.
Виж целия пост
# 10
Не трябва ли мъжът да е по -силния,а не жената да го дундурка(така ли се пише тази дума)и да го утешава
Виж целия пост
# 11
Аз съм от глезените жени - във всякакъв смисъл...  Rolling Eyes
И аз Peace
Виж целия пост
# 12
Въобще не се чувствам глезена.Моят мъж също много работи и се прибира късно.За всичко се грижа аз-готвене,пазаруване,чистене,грижа покрай детето.Като вземе заплата ми я дава,но решаваме заедно какво ще се купи и как ще се направи.Мисля  ,че съм по-силния характер от него.Даже понякога имам чувството ,че аз съм мъжа ва семейството.Напоследък гледам повече да го увличам  в битовизмите,защото понякога ми тежи.Все едно отглеждам две деца-едно на 5 и едно на 30.Вечно съм заета и понякога нямам и 5 мин.за себе си .Иначе и аз съм голям инат и почти винаги е по моему.
Виж целия пост
# 13
Ха, то май 90% от семействата са така Laughing Мъжете , освен да изкарват пари, друго не им се отдава hahaha
И все пак, чувствам се глезена, да Heart Eyes Поема домакинството, когато се размрънкам, че съм уморена. Гледа детето...понякога Laughing Купува ни всичко, което ни хрумне.
Всичко останало върша аз Joy
Виж целия пост
# 14
Оффф, и аз се смятам за силна, но съм убедена, че е по-добре да си глезена. Но като не ми иде отвътре?!  Rolling Eyes  Според моя нетолкова голям опит, глезанките се оправят много по-добре. Става въпрос, за жените които са умни и хитри и прилагат различни женски номера и глезене за да получат внимание, помощ и т.н.
Моят мъж работи до късно, по 11 - 12ч. на ден,    Cry, включително и събота, а понякога и в неделя или с други думи почти го няма вкъщи.  Ние сме от скоро семейство и определено ми липсва, че не ми отделя внимание и че не се интересува от нещата вкъщи. Мислим за ремонт например, но той по никакъв начин не се включва в идеите и обсъждането, май аз сама мислено си го правя.  И се чувствам малко самотна, честно казано. Аз не искам да ми се меси в домакинството, по-скоро да участва по някакъв начин в семейния живот. Деца нямаме още, понякога му казвам, че като имаме един ден, сигурно няма да ги познава, докато порастнат.
Ама, нали аз съм си го избирала, какво да правиш?!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия