мисля че бебчо има запек-какво да правя

  • 1 185
  • 23
мили мами видях че има такива теми но търсачката ме изхварля и не мога да проверя,какво пише,затова ви моля да ми кажете  ако някои е имал такав проблем как се справяте.От два дни го гледам как се напъва и почервенява целия.да кажа че е само на кърма  и даваме капки бейбинос за коликите.Та вапроса ми е како мога да му давам има ли някакви чайчета илинещо друго което да давам без да има проблеми.БЛАГОДАРЯ ВИ.
Виж целия пост
# 1
Защо реши, че има zапек?Само zащото се напъва и почервенява ли? Колко често се иzхожда и как е като консистенция и количество акото?
Хапни първо ти няколко круши, сливи, овесени ядки и виж как ще му се отраzи на бебока...По принцип капките zатягат малко коремчето.
Виж целия пост
# 2
и ние имахме същия проблем не ходеше по три дни хпни нещо разхлабващо можеш да му дадеш "Дуфалаг"(но не е за предпочитане)да му купиш АМ Frizawom ние само със него се оправихме
да пробваш да го изакаш със термометър (но мен ме беше страх и затова майка ми помогна) ако се сетя друго ще ти пиша newsm78
Виж целия пост
# 3
Много сте мънички още и затова давай лекарства и други само ако си сигурна, че има запек (т.е. не е акало от 2 дни). И по-добре Дуфалак (но и той действа чак след първия ден) отколкото термометри и отвари от овесени ядки (внимавай с това последното, че може да докара алергична реакция). А най-добре наистина е ти да хапнеш тиква, круши и други с подобнен ефект    Peace
Виж целия пост
# 4
и ние имаме същия проблем но сме по големи и сме на АМ , но някъде бях чела от една майка че когато е на кърма детето било възможно да не ака повечко дни понеже усвоява кърмата.Моята педиятърка ни беше предписала Дуфалакс когато бяхме на почти 1 месец тогава давах но действа на 2 ден иначе термометър но не е желателно много.Успех
Виж целия пост
# 5
   Аз мога само да гарантирам ефекта на тиквата!  Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Здравей!Относно проблема със запека на детето моята педиатърка ми препоръча чай "Blevit L".Много съм доволна,защото помогна и на моето дете.855
Виж целия пост
# 7
Защо реши, че има zапек?Само zащото се напъва и почервенява ли? Колко често се иzхожда и как е като консистенция и количество акото?
Хапни първо ти няколко круши, сливи, овесени ядки и виж как ще му се отраzи на бебока...По принцип капките zатягат малко коремчето.
PeaceПонякога кърмените бебета акат рядко, защото усвояват почти всичко от млякото.Ако коремчето е меко и спокойно, не се тревожи,но акое твърдо и подуто-най-добре да ви види педито,а иначе може да се опиташ да движиш краката на бебето сякаш кара колело,това помага на бебо да се изходи Peace
аз лично бих изчакала с чайчетата
Виж целия пост
# 8
искам да попитам понеже и ние сме с такъв проблем от каде купихте чая Блевит не мога да го намеря никъде
Виж целия пост
# 9
4ай от лайка-много е ефикасен!     зехтин се вари на водна баня 30мин.  и се дават 3-4 капки сутрин и ве4ер   на гладно. препоръ4ано ми е от педиатър!
Виж целия пост
# 10
1. мисля че може и да са колики. Това че даваш капки не ти гарантира липсата им.
2. Ако наистина е запек и е само на кърма:
2.1. неакането дори до 7-8 дни не е притеснително.
2.2. Ако чак пък толкоз мислиш че трябва да се изака- коригирай собственото си хранене: овесени ядки- в пром. количества, грозде- все още има, другите са ти писали и за тиква, сини сливи(сладко, сухи), круши...
3. Медикаментите, чайчетата и изакването с термометър са последната мярка, към която не ти препоръчвам да посягаш. Погрижи се първо за 1. и 2. , като медикаментите са само с лекарско предписание, нали знаеш?

isi_kam , раздаваш ли рецепти?
Виж целия пост
# 11
И ние го имаме този проблем,но пия през ден чай "Сена-Майчин лист",който притежава слабително действие.Разхлабва и мен и беборана само не прекалявай,че ще трябва да дежуриш в WC Tired.Аз така в началото като исках за кратко време да успокоя беба го направих концентриран и познай....??!!Успех!!! Simple Smile
Виж целия пост
# 12
И ние сме същите  Mr. Green!Акахме на 3 дни веднъж(и то как  Crazy) и знам,че при кърмените бебоци това е нормално  Peace!Обаче наскоро не беше акал от 5-6 дена и всеки ден се напъваше,гърчеше и пропищяваше от зор.Накрая дадох Дуфлалак и на другия ден направо се обсра,чак до вратлето  Joy Joy Joy!После започна да си ачка всеки ден  Laughing
Виж целия пост
# 13
Ох и ние сме така вече месец и половина. И масажчета правим, 2-3 пъти пробвах с термометър (не акаше веднага от него, т.е. не зная дали ефекта е бил от термометър). Сега пием Блевит Л, пак няма файда. Уж не е запечен, консистенцията на акото му е редичка до пастообразна, но все працка и това не му харесва особено. Мислех че са ни минали коликите, но оня ден пак напомниха за себе си. Вече не знам какво да правя. Казват че не трябва да се притеснявам, че за кърмено дете е нормално, ама как да не ака по 3-4 дена?
Виж целия пост
# 14
пий сок от круша Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия