Режим на бременната жена

  • 2 090
  • 28
Здравейте,
ако има бременна  по-богат опит от моя нека ми отговори моля Simple Smile
Имам следните въпроси:
1.Знам че не трябва да се пуши,но ако се продължава,по колко цигари най-много на ден?
2.Ако попадна в компания за празник или нещо друго,какъв алкохол и колко може да се пие.
3.Колко време след зачеването може да се праве секс?
4.Аз съм в много ранен стадий бременна-може би 3та седмица,утре ми предстои обстоен преглед-но искам и вас да попитам.
Гогато отида при гинеколожката ппрегледът ще включва ли стандартният на магарето Sad Нали се правил вътрешен видеозон-ехография.? При вас така ли е било?
5.Правят ли се някакви изследвания-кръв,урина и т.н.
6.Завеждат ли ти специален картон
7.Често ли ще започна да посещавам кабинета.
 EmbarassedВсе пак се тревожа ,за първи път ми е.
...и друго да споделя..много ми се спи и яде Wink
благодаря на всички майки,които ще ми отговорят.
здраве ви желая и на бебенцата.
Виж целия пост
# 1
1. СПИРАШ цигарите, защото ако пушиш една- две, пак си си пушачка. Има и жени, които избират да продължат, мнението съм си казала в друга тема.
2. Чаша вино или чаша бира или 50г разреден концентрат при повод
3. Ако нямаш проблеми- сексът не е забранен от началото до края
4. Едва ли си 3 та седмица, изчисли си срока от първия ден на последната М, линкът към каклкулатъра не работи Sad

Вагинално може да те прегледат еднократно, на вагинален ехограф ща те гледат до 12 г.с., след това- през корема.
5. Правят се изследвания- ПКК, Урина, полово предавани болести- когато лекарят ти прецени.
6. Да, записват те на женска консултация и
7. Ходиш на преглед веднъж месечно, ако не е необходимо друго.

Лека бременност   bouquet
Виж целия пост
# 2
Здравей,
1.За цигарите не мога да ти отговоря, защото аз ги спрях изцяло откакто съм бременна.
2.Алкохол доколкото ми е известно може - бира /аз пия по 1 понякога/ и 1 чаша червено вино. Друг не е разрешен.
3. Ако нямаш забрана от доктор и не ти е неприятно може да се прави секс, на мен специално ми препоръчаха да се въздържам, но то зависи от организма
4. Не се прави стандартен преглед на магарето. Мен ме гледаха с т.нар. вагинален видеозон, ама и за него казваха, че не трябвало да се прекалява в началото
5. Провят се изследвания на кръв - СПИН, Васерман, кръвна група и разни заболявания предавани по полов път /не можах всички да ги запомня/, както и урина /отчита със сигурност бременността/
6. Завеждат ти специален картон, когато си избереш гинеколог, който да ти следи състоянието
7. Мен ме преглеждат веднъж в месеца /и аз си ходя допълнително по веднъж на частен преглед/

Ми това е, аз нямам опит и на мен ми е за първи път  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
1.Аз пушех по 2-3 цигари на ден.
2.Алкохол не пиех.
3.Секс можеш да правиш ако нямаш забрана от док.
4.Мене в началото на вагинален видеозон ме гледаха.
5.Правят се изследвания, но това всеки доктор ще ти го каже.
Всеки месец ме преглеждаха.
Виж целия пост
# 4
Здравейте:)
Благодаря ви,толкова сте мили,че ми отговорихте.Трогната съм.
Ето,все пак вече имам начална база информация,което не е никак малко:)
Нали е по-добре да си пишем тук,отколкото да купуваме книги?
Така ли е или греша:)
Целувки
Виж целия пост
# 5
Здравей  и от мен,
1.Спрях цигарите докато бях бременна. Но имам позната,която си позволяваше по 2/3 цигари дневно.
2.Алкохол може в умерени количество-пропоръчително  бира или чаша червено вино.
3. От секс се въздържах първите 3/4 месеца,защото имах проблеми в началото,но ако нямаш проблем може.
4. Не са ми правили  вагинален преглед. Гледаха ме на ехограф.
5. Провят се изследвания на кръв - СПИН, Васерман, кръвна група и разни заболявания предавани по полов път, както и урина,но тези изследвания ги правих когато бях в 3-ти месец.
6. Завежда ти се  картон, от гинеколога, който ще ти следи състоянието
7. Мен ме преглеждаха веднъж в месеца,последния месец ходех всяка седмица.
Виж целия пост
# 6
1. Цигарите са забранени, но всеки си решава - аз лично ги бях спряла още преди да забременея.
2. Малко бира или винце, но рядко - при повод.
3. За секса няма проблем - освен ако лекарят не е забранил
4. Пак те качват на магарето, но прегледа си е с вагинален ехограф, няма нищо притеснително в него и не е вреден! Докторите си знаят работата.
5. Изследвания се правят - кръв, урина...
6. Завежда ти се картон или те пращат да се запишеш в женска консултация и там ти правят картон.
7. Ходи се всеки месец - теглят те, мерят корема, кръвното, има разни текущи изследвания, които се правят. Имаш 3 видеозона - на корема  Wink
Има курсове и лекции за бременни - можеш да се запишеш и на тях.
Леко бременеене   bouquet
Виж целия пост
# 7
Нали е по-добре да си пишем тук,отколкото да купуваме книги?
Така ли е или греша:)
Целувки

определено Peace,на мен много ми помага форума Hug
Виж целия пост
# 8
Здравей, всичко което са ти отговорили е напълно изчерпателно. И на мен много ми се спеше в началото, непрекъснато.  Laughing
Желая ти лека бременност, умихвай се и се радвай .... бъди щастлива !!!   bouquet
Виж целия пост
# 9
Здравей, всичко което са ти отговорили е напълно изчерпателно. И на мен много ми се спеше в началото, непрекъснато.  Laughing
Желая ти лека бременност, умихвай се и се радвай .... бъди щастлива !!!   bouquet
Аз съм малко по-крайна и за алкохола. За мен е недопустим за бременни.
Виж целия пост
# 10
Ами на мен не ми се и пиеше като бях бременна.
Виж целия пост
# 11
не мисля че има още какво да се каже и аз съм на това мнение че цигари НЕ категорично алкохол може умерено и рядко и т.н. за всичко останало нормално е да ти се спи и хапва прави ги и двете щом ти се прави .Успешна и лека бременност
Виж целия пост
# 12
Нито ми се пиеше, нито ми се пушеше, защото до четвъртия месец си повръщах постоянно  Sick , може би това до голяма степен ми помогна да спра да пуша, а след това вече бях свикнала и просто сега не паля  Simple Smile , виждам наистина доста жени, които си позволяват да пушат и то не по една две цигари, като комини си пушат, според мен не е редно и ако можеш по-добре ги откажи, поне за сега. За алкохола - напоследък си позволявам по една две глътки вино или бира, колкото да си кажем наздраве, по принцип казват, че може по чаша вино или бира, но аз си мисля , че ако изпия малко повече и ще ми стане пак лошо, пък и защо да вредя излишно на бебчо, няма да умра нито без цигари, нито без алкохол. За секса, стига да нямаш проблеми знам че може до края. Моя док никога не ми е правил преглед на магарето и аз съм много щастлива, от 6г.с. си ме гледа само на видеозона. Изследват се кръв за: Васерман, СПИН, кръвна група, кръвна картина и урина. Да завеждат те на женска консултация и ходиш на преглед всеки месец в началото, в края на 2 седмици.
Леко бременеене и успех Grinning
Виж целия пост
# 13
Да, да ,да....Simple Smile
Всички ми казвате мъдри неща,полезни...
А вие като разбрахте,че сте бременни /имим предвид тези които не са раждали/, не се ли шокирахте,или изведнъж почувствахте щастието.
Аз да ви кажа се притесних,е,усмихнах се на себе си...но и до ден днешен не мога да разбера какво се случва с мен,странно ми е.
Нервна съм,което не е добре..може би ме изнервя и факта,че съм с мъж,който не е любовта на живота ми,по-скоро е компромисен вариант:(
Е,мечтаех за едно в живота,а се случи друго.
Знам,че живот и здраве детенцето ще бъде най-светлият ми лъч.
Малко се отклоних от темата,но исках да ви споделя:)
Виж целия пост
# 14
Здравей и от мен Simple Smile
Другите майчета са ти отговорили доста изчерпателно, само да кажа, че според мен трябва да изключиш цигарите през цялата бременност и алкохола през първите 3-4 месеца. Лично аз след тези месеци си позволявам само по чашка бира или винце, никакви концентрати, но всеки решава сам за себе си !
Термина ми е след около 3 седмици и искам да ти кажа, че когато направих теста за бременности и видях  EFP просто щях да се пръсна от щастие, за първи път ми е, но бях много, многооооо щастлива и до момента не съм била шокирана от бременността. Претеснена дали всичко с бебчо е наред, но нито за миг не съм помисляла, че съм направила грешка.
Отпусни се и се наслаждавай на бремеността, пожелавам ти леко и безпроблемно бременеене, успех !!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия