За детските лагери и 5-годишните

  • 1 016
  • 7
В детската градина на голямата ми дъщеря (5 г.) организират лагер в началото на ноември. Ще бъде в санаториум на Момин проход.
Този есенен лагер го провеждат от много години там, а лятото ходят на Китен.
Отзивите на познати мами с дечица, които вече са ходили, са силно положителни.
Та въпросът ми е има ли други мами с деца на тази възраст, които са ходили на лагер (есенен, летен) и какви са впечатленията ви. Моля споделете.
Виж целия пост
# 1
Ако имаш доверие в учителките, пусни я - няма да съжаляваш. Големият ми син отиде на първия си лагер на планина именно в детската градина и се върна очарован и доволен. Ние сме 4 членно семейство и нямаме нито време, нито възможност да водим децата из страната толкова много колкото ни се иска, и всички възможни лагери и екскурзии са добре дошли. Особено ако природата е по-различна от тази около вашия град.
Виж целия пост
# 2
Моята на 5 г. ходи на летен лагер и зелено училище. Остана много доволна. От всички момиченца само на едно му е било мъчно за вкъщи. Моята е много привързана към мен и я пуснах със свито сърце и убеждението, че ще трябва да ходя да я прибирам предсрочно. Обаче се откза, че си е прекарала страхотно. Върна се доволна и горда от себе си и половин час по късно, по повод на някаква моя забележка, ми заяви, че на лагера било по-хубаво Wink.
Ако имаш доверие на г-жите, пускай без да се замисляш Grinning
Виж целия пост
# 3
Страхотно е че ви организират лагери в детската градина.Тук във В. Търново не съм чувала някоя детска градина да е водила деца на лагер. SadА ще е страхотно изживяване за малчовците според мен Peace
Виж целия пост
# 4
Страхотно е че ви организират лагери в детската градина.Тук във В. Търново не съм чувала някоя детска градина да е водила деца на лагер. SadА ще е страхотно изживяване за малчовците според мен Peace

И аз мисля така. Само дето не съм от Търново  Peace
Виж целия пост
# 5
Ама разкажете повече! Как се оправя само 5-годишното? Как си носи целия багаж? Колко ебагажът, сам по себе си, като детето не може да си изпере нищо? Как се справя с къпането там?
Дъщеря ми ходи в танцов клуб и това лято имаха лагер, но аз не посмях да я пусна (на 4 и половина), защото останалите деца щяха да са между 7 и 15 годишни и си се оправят сами. Големите се кълняха, че ще помагат на малките, но никоя майка с по-малко дете не посмя да си прати отрочето. Даже и повечето 7-годишни си останаха при мама Wink
Виж целия пост
# 6
Оправят се някак Grinning Моята е изключително несамостоятелна /дори в повечето случаи аз я обличам и вчесвам Embarassed/, но не е имала проблеми. На морето беше една от най-малките. Багажът им го носят учителите, а най-необходимото се слага в малка раничка, която по време на пътуването е при тях /вода, кърпички, играчка/. Желателно е на сака да сложиш етикет с името. Бях приготвила много дрешки - по един комплект за всеки ден + допълнителни и голям черен плик за всичко, вече носено. До колкото разбрах сутрин са им казвали най-общо какво да облекат - дълъг панталон + блуза или къси панталонки + тениска или рокля и съобразно това, те са избирали.
Моята е абсурд да изпeрe нещо, но аз и бях дала достатъчно дрехи. Детето на моя приятелка го бяха прали г-жите.
Помагали са им при къпането - момичетата от една стая /в единия случай 4, в другия - 2/ са минавали една след друга през душа и са ги къпали, но един път моята и сама си е измила косата /разбира се учителката е била там/ и беше много горда с постижението. Сушили са ги и със сешоар.
Пари на ръка не сме давали - по 10 - 15 лв. на учителките. Там са им купували сладоледи и подобни, а на морето  дори ги бяха завели по сергийките да изберат подарък за родителите си /получих гривна, а таткото - морска звезда Wink/.
Всяка вечер се обаждах на учителката да чуя как е. Нямаше и проблем да говоря с нея, но не го правих, за да не се разстрои.
С една дума е било толкова интересно и динамично, че моята много, много не се е сещала за мен.
Виж целия пост
# 7
Благодаря за отговорите.

Инна, и на нас ни казаха това, което Лекси вече ти е написала.
Слагаш по един кат дрехи и бельо за всеки ден и една голяма торба, където си слагат мръсните дрехи.
Моята се оправя с обличане/събличане и сутрешен тоалет. С вечерния тоалет и къпането обаче все още не се справяме, та това ми беше едно от съображенията, но ми казаха, че всяка вечер госпожите им мият дупетата, а след басейна ги къпят всичките наред.

Багажа го носят госпожите и персонала на санаториума, а децата си носят в тях само една малка раничка с нещо за ядене, води и кърпички.

За джобните - на нас ни казаха 5 лв., които да ги дадем на госпожите и те ще имй купуват.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия