Акупунктура при гадене-помага ли???

  • 1 955
  • 9
Има ли мама между нас, която да си правила акупунктура в началото на бременността срещу гадене? Помогна ли?
Имам чувството, че това ми е последната надежда  ooooh! Бях на системи с витамини, според лекарката ми супер помагали, при мен резултата като че ли беше обратен.  Sick
Благодаря ви!  Hug  Heart Eyes
Пускам темата тук, а не в здравния, защото от отчетните теми оставам с впечатление, че този метод не е много разпространен в БГ.
Виж целия пост
# 1
Има ли мама между нас, която да си правила акупунктура в началото на бременността срещу гадене? Помогна ли?
Имам чувството, че това ми е последната надежда  ooooh! Бях на системи с витамини, според лекарката ми супер помагали, при мен резултата като че ли беше обратен.  Sick

Ама защо си била на система, толкова ли ти беше зле? Аз все си мисля какво ли ще правя ако стане непоносимо - е понасям засега. Акупунктура съм правила само срещу безплодие, ама безуспешно (мисля). Даже със страничен неприятен ефект - разстрои ми се цикъла. Ама пак не знам дали от това, то тази акупунктура не можеш я обясни как действа? Не бих рискувала. Това лошо е от хормоните, на мен ми действа ужасно на стомаха, ама не мога да си представя какво може да му повлияе  newsm78. Обяснението е, че до към 14та седмица хормоните се произвеждат в тялото на жената и циркулират из кръвта и,  докато после това става в плацентата и наистина след 14та седмица съм значително по-добре.
Виж целия пост
# 2
Шоши, вземи си Vertigo Heel. Върши чудна работа. Или нещо друго хомеопатично
Нямам опит с акупунктурата, но би трябвало да помогне.
Виж целия пост
# 3
Аz правих...не ми помогна...смучех и някакви глобули Воксномика или Ноксвомика бяха, но и те не ми помогнаха...има хора на които помагат тия работи, пробвай все пак след като си се иzчерпала...уффффффффффф дано ти мине скоро, че като се сетя колко zле бях на никого не пожелавам подобни иzживявания Sick. Hug
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви за отговорите  Hug
Меги, не съм обезводнена или нещо такова. Системите са с витамини и според лекарката ми облекчавали повръщането за 2-3 дни. После-нова доза. Явно аз пак съм изключение от правилото, защото не ми помагат.  ooooh!
Междувременно питах и в 2 немски мамешки форума и там момичетата препоръчаха акупунктурата. Сигурно ще я пробвам другата седмица.  Thinking
surfline, помиш ли колко курса трябва да се правят? Къде слагат иглите?
Виж целия пост
# 5
Шоши, не мога да ти помогна по въпроса, но искам да ти пожелая по-нататъшна лека бременност и едно сладко бебе през юни  Hug
Виж целия пост
# 6
_ШоШи_, правих 7(4+3) процедури(при мен спря гаденето в 16 г.с.), иглите ми ги слагаха на краката(около и под колената) и по ръцете...май имаше и някакви в основата на очите, но може да бъркам zа това, zащото после правих и предродилна АП(тогава бяха 4 процедури веднъж седмично), и след родилна против хемороиди(май бяха пак 4 процедурите) Embarassed, та са ми малко объркани спомените...опитай докато си бременна не се zнае какво ще ти помогне...Помня също, че ми бяха каzали върху яденето да си слагам Ingwer-това май помагаше, щото само с тая подправка можех да ям месо Mr. Green.
Виж целия пост
# 7
_ШоШи_, правих 7(4+3) процедури(при мен спря гаденето в 16 г.с.), иглите ми ги слагаха на краката(около и под колената) и по ръцете...

Мисля че в 16та седмица и без иглите би ти минало Simple Smile. За ингвер и aз  съм чувала от живeeщи в Англия, ама като не го понасям Sad
Виж целия пост
# 8
ШоШи, и при мен гаденето и повръщането са огромен проблем. Единственото което ме успокоява е, че докторката каза, че е добър знак - бебето се развива добре. Така че се опитвам да си внушавам, че щом ми се гади, бебчето си играе....  Mr. Green Иначе на мен ми предписаха едни свещички Примперан - всяка сутрин по една си слагам и до към 17 часа ми е само леко лошо, но след това се почва пак в пълна сила. Поне мога да работя през деня ... горе долу.  Tired

Дано акупунктурата да ти помогне и скоро да се оправиш (дано и аз и всички други момичета с такива неразположения)! Леко и безпроблемно бременеене!
Виж целия пост
# 9
Мамче Щрумпф, благодаря ти  Hug
Сърфлайн, мерси за инфото, сигруно ще пробвам. За ингвера (джинджифил май е на бг  newsm78) знам, но го недолюбвам.  Sick
Елф, ох, и аз непрекъснато срещам из книгите, че колкото повече ти се гади, толкова по-малък е риска от спонтанен аборт...да, това може да е единственото успокоение  Outta Joint Лека и на теб!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия