Рецепти за дребни сладки с/без яйца

  • 12 368
  • 11
Мили дами за събота ми трябват няколко лесни и вкусни рецепти за дребни сладки. Ако може помогнете ми и с рецепти без яйца. Повода е празнуване на Дивали (индийската нова година). Традицията е да се подаряват сладки. За съжаление единствената рецепта която знам е за курабийки. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Локумки и една тема, за такива без чйца, а с яйца потърси в Готварската тема или на търсачката.... има много.
Виж целия пост
# 2
Didka_M, поразгледай тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18914.0;all
 а и в някоя от коледните теми имаше доста различни видове меденки,сладки и  т.н.........
Виж целия пост
# 3
Много ви благодаря, след обяд запретвам ръкави. Дано не се изложа много Joy
Имам няколко въпроса. Може ли вместо мас в рецептите за масленки да се сложи масло и може ли да се използва безалкохолна бира вместо обикновената (тези неща не се продават тук Sad)
Виж целия пост
# 4
Привет! Аз като върл фен на дребните сладки смятам, че мога да дам адекватен съвет Mr. Green
Най-вкусни и "пръхки" стават с мас, опитай да намериш. А бирата можеш да заместиш с газирано безалкохолно. Ако не намериш мас, направи меденки, те се правят с олио. Успех!
Виж целия пост
# 5
...адекватен съвет Mr. Green
Най-вкусни и "пръхки" стават с мас, опитай да намериш. А бирата можеш да заместиш с газирано безалкохолно. Ако не намериш мас, направи меденки, те се правят с олио. Успех!

Абсолютно!   Hands Thumbsup
Виж целия пост
# 6
Пълен провал Embarassed
Опитах да направя ето тази рецепта:

Кокосови топчета без яйца

100 г масло със стайна температура
200 г брашно
100 г захар
50 г кокосови стърготини
4 с.л. мляко
Маслото се смесва с брашното. Добавят се останалите съставки и се замесва меко тесто. Правят се топчета, слагат се в тавичка, застлана с хартия за печене. Пекат се в предварително загряна фурна при температура 180 градуса, 20-25 мин.



Обаче топчетата се спльокаха 5-6 минути след поставяне във фурната. Всичко се сля и заприлича на блат за торта.

Моля за съвет защо се получи така newsm78
Виж целия пост
# 7
Ето я моята рецепта за меденки. Стават страхотни и са мноооого лесни за приготвяне. Желая ти успех в посрещането на празника.
Продукти:
2 яйца
150мл. олио
150г. захар (аз слагам по малко че ми стават много сладки)
300г мед
1 ч.л. сода бикарбонат
брашно
За глазурата:100г. шоколад
Яйцата се разбиват със захарта до побеляване. Прибават се олиото, медът, содата смесена с брашното. Замесва се меко тесто, което се разточва на кора дебела около 1см. Изрязват се с водна чаша кръгчета и се нареждат в намазнена тава. Изпичат се в фурната на около 200 градуса.
Шоколада го разтопявам на котлона с малко вода и топя изпечените меденки. Оставям ги да изтинат и да засъхне шоколада и ги поднасям.
Да ви е сладко Hug
Виж целия пост
# 8
Пълен провал Embarassed
Опитах да направя ето тази рецепта:

Кокосови топчета без яйца

100 г масло със стайна температура
200 г брашно
100 г захар
50 г кокосови стърготини
4 с.л. мляко
Маслото се смесва с брашното. Добавят се останалите съставки и се замесва меко тесто. Правят се топчета, слагат се в тавичка, застлана с хартия за печене. Пекат се в предварително загряна фурна при температура 180 градуса, 20-25 мин.



Обаче топчетата се спльокаха 5-6 минути след поставяне във фурната. Всичко се сля и заприлича на блат за торта.

Моля за съвет защо се получи така newsm78

Жалко, най-мразя като се старая много и в резултат едно голямо нищо... Мисля, че брашното ти е било малко, щом са се разтекли курабийките. Ако не е късно пробвай тези (рецептата е на Скарлет):

Маслени топчета с конфитюр

Продукти:
120гр.масло
65гр.захар
1яйце
1 ванилия
140гр.брашно
щипка сол
100гр печени лешници или други ядки
1/2 чаша конфитюр от малини или друг по избор

С миксер се разбива маслото със захарта,да се получи пухкава смес.Добавя се жълтъка и ванилията.В брашното се прибавя щипката сол,а след това,брашното се добавя към маслената смес.Всичко се рабърква добре,да се оформи хубаво и гладко тесто,което се слага в хладилника.
В купа се разбива белтъка на сняг,а в друга се слагат натрошените на едро ядки.
Взимаме от тестото малко парче,оформяме като топка.Първо потапяме в белтъка,а после в ядките.Поставяме в намазнена тава.С палеца натискаме вече наредените в тавата топки,така,че на всяка да се получи вдлъбнатина.
Печем за 9-11 мин. при 180 грдуса.
След като извадим сладките,ги оставяме малко да се охладят,а после с лъжичка поставяме конфитюр на всяка сладка,във вдлъбнатината,която направихме с палец,преди печенето.

Аз ги правих с мас де, но са невероятно вкусни и лесни Peace
Виж целия пост
# 9
Благодаря ти anomalia  още днес ще ги пробвам, не е късно. Hug
Ако не те затруднява само да  ми кажеш колко е горе долу 140 гр брашно? Една чаена чаша?
Виж целия пост
# 10
Сладките станаха много хубави, само трябваше да ги пека доста повече от 10 мин, за около 30 мин станаха готови. Харесаха на всички. Grinning

Много благодаря за рецептата  bouquet
Виж целия пост
# 11
Страхотно, радвам се, че са се получили Simple Smile Извинявай, че не отговорих на питането ти, нещо връзката ми беше ужасна през уикенда и чак сега видях въпроса ти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия