Как да направя картофено пюре?

  • 29 248
  • 18
Днес ще правя картофено пюре за детето за първи път. Моята педиатърка ми написа една рецепта, но все пак искам да се консултирам с вашия опит. Моля, споделете как приготвихте картофеното пюре за първи път на дечицата си!
Виж целия пост
# 1
1.Сваряваш катофа-предварително обелен и почистен старателно Peace
2.Слагаш го после в купата за пасиране и добавяш малко АМ(придварително разтворено в преварена вода-напр.30гр.) Peace
3.Добавяш малко масло
4.И пасираш всичко
Става много вкусно  chef После залягате над папането feeding
Така го правя аз-затова ти прецени как да го приготвиш  bouquet
Виж целия пост
# 2
Като за начало на захранването , аз не бих сложила масло. Сваряваш хубаво картофа , до разваряване и после пасираш.Добавяш толкова АМ колкото е необходимо за да достигнеш нужната гъстота.
Не знам каква рецепта ти е дала педиатърката , но ако включва нещо от сорта на мъничко сол или захар или не дай си боже пък сиренце , то направи пюре за вас. Wink
Даваш лъжичка две от пюрето и после си доизпивате млякото. Laughing
Виж целия пост
# 3
Обелвам картофите, нарязвам ги на парченца и им слагам вода, колкото да ги покрие. След като ги сваря ги намачквам докато са още топли, заедно с малко от водичката, в която са вряли и им добавям разтворено АМ. Аз лично не съм слагала масло, сол и други подправки.
Виж целия пост
# 4
Като за начало на захранването , аз не бих сложила масло. Сваряваш хубаво картофа , до разваряване и после пасираш.Добавяш толкова АМ колкото е необходимо за да достигнеш нужната гъстота.
Не знам каква рецепта ти е дала педиатърката , но ако включва нещо от сорта на мъничко сол или захар или не дай си боже пък сиренце , то направи пюре за вас. Wink
Даваш лъжичка две от пюрето и после си доизпивате млякото. Laughing

Подкрепям newsm10
Виж целия пост
# 5
Слагах само картоф и неразтворено АМ, без сол, захар, масло и т.н.  ooooh!
Виж целия пост
# 6
И аз съм съгласна,че не трябва да даваш масло.
Според мен сте малки,аз дадох масло някъде към 6 месец. smile3503
Виж целия пост
# 7
Момичета много ви благодаря.
Рецептата която ми даде педи е със сол и захар и масло и АМ на прах.
така като гледам май само АМ ще сложа и то не на прах. А ние сме на кърма още. Но педи изрично ми каза не кърма, а АМ.
Виж целия пост
# 8
Момичета много ви благодаря.
Рецептата която ми даде педи е със сол и захар и масло и АМ на прах.
така като гледам май само АМ ще сложа и то не на прах. А ние сме на кърма още. Но педи изрично ми каза не кърма, а АМ.
Педито ти  #2gunfire. Що пък не кърма?!
Виж целия пост
# 9
Сложи му кърма на детето, щом има  Hug Е.ати педиатърката  ooooh!
Виж целия пост
# 10
И аз това я попитах, но тя измънка нещо , но аз и не спорих, защото и без това не ми се цеди.
Направих пюрето само със сварен пасиран картоф и 60мл АМ. Днес ще дам само малко да го опита, но ако не му хареса утре може а сложа и малко масло или поне захар.
Виж целия пост
# 11
И аз това я попитах, но тя измънка нещо , но аз и не спорих, защото и без това не ми се цеди.
Направих пюрето само със сварен пасиран картоф и 60мл АМ. Днес ще дам само малко да го опита, но ако не му хареса утре може а сложа и малко масло или поне захар.
Недей да слагаш още нищо, мен ако питаш.Нека е чисто къртофче.По-добре сложи кърмичка, за да му е познат вкуса.Тя е сладичка /вместо захар/.Тя за нас е вредна захарта камо ли за бебо.На него не му харесва, защото е нов вкус и за пръв път пробва подобно нещо, резлично от маминото млекце, а не защото не е овкусено.Майчетата тук са ти написали същото нещо.Ти си майка - ти си прецени, но го казвам за доброто на бебечето ти.
Виж целия пост
# 12
Само картоф и АМ, слагам.
Виж целия пост
# 13
И моята бебка не хареса картофа от първия път,но не съм слагала нищо друго освен АМ.И една лъжичка да опита си е достатъчно за да следиш за реакция.Все пак няма да се наяжда с него,а втория продукт след картофа може да и хареса повече и да ги смесваш.
Виж целия пост
# 14
Наистина ли мога да смесвам!? След картофа давам плодово пюре. него си го яде с кеф. Картода малко яде малко плю, мръщи се , но все пак и в гърлото му влезе нещо де.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия