на 5 месеца-нормално ли е да огладнява толкова често?

  • 588
  • 6
Здравейте, от седмица насам имам чувството, че Радина огладнява повече, на 1.30 - 2ч. Може да расте, може да са зъби, а може и да си внушавам, но притеснението ми идва от това, че напоследък не се храня добре, отслабнала съм много и се притеснявам дали кърмата ми е пълноценна. Чела съм, че няма нехранителна кърма, но нали някой вещества в нея са свързани с хранителния прием, а някой идват от запасите на моя организъм, който пък няма много такива (42 кг съм). Вчера си взех витамини Пре-Натал. Иначе кърма имам, бебка пълни памперсите нормално и наддава по 400гр последните 2 месеца (сега е около 7кг.) От няколко дни и давам по малко зеленчуково пюре веднъж на ден, досега бяхме само на кърма.
Споделете, моля, дали имам основание за притеснение и ако да - какво да предприема (освен балансирано хранене, защото това си го знам, но нямам нито време, нито енергия Sad
Виж целия пост
# 1
Щом бебка си наддава и пълни пампите мисля, че нямаш основание за тревога.  Peace
Сигурно са зъбки, моят като го замъчат също суче доста начесто, после преяжда, лудницата става пълна...  Crazy Ще отмине, не се безпокой, ще си разреди сама храненията, като нищо не я боли.
А ти се стягай и хапвай повече (+течности!) Правиш го заради нея, това е най - важно в момента!  Naughty И се разпиши при нас в МАЙски, чудим се какво става с теб, ние ще те "вкараме в релси" бързо - бързо... Mr. Green Laughing Blush
Виж целия пост
# 2
Зъбите са най-вероятната причина, но е възможно и да е бум в растежа- детето има нужда от повече мляко и затова с по-честото цокане сигнализира на гърдите да произвеждат повече мляко.
Другият по-малко вероятен вариант е да е така нареченото nibbling- детето си похапва по малко, не се наяжда и съответно огладнява по-бързо. Ти сама можеш да прецениш по това, колко пълни остават циците след ядене и дали дечко папа с апетит или просто си похапва. Ако е второто, хубаво е да не се поощрява, защото  свикват и е много досадно. #Silly


Светозар е на 1г. и 3м.
Виж целия пост
# 3
И аз мисля,че от зъбките,а и щом надава добре и пълни пампите не мисля,че има за какво да се безпокойш.
Другият по-малко вероятен вариант е да е така нареченото nibbling- детето си похапва по малко, не се наяжда и съответно огладнява по-бързо. Ти сама можеш да прецениш по това, колко пълни остават циците след ядене и дали дечко папа с апетит или просто си похапва. Ако е второто, хубаво е да не се поощрява, защото  свикват и е много досадно. #Silly
Светозар е на 1г. и 3м.
PeaceМоже и това да е.А има и друго,забелязала съм ,че щом се въведе пюре или каквато и да е друга храна(каши и пр.) повечето бебоците сякаш почват да огладняват по-бързо(за гърда имам впредвид).
Виж целия пост
# 4
И аз мисля, че няма защо да се притесняваш щом наддавате нормално. Жасмина и тя беше така, но качи само 150 г. между 4 и 5 месец. Захраних я и оттогава си огладнява на 4 часа - мисля, че си оставаше гладна.
Виж целия пост
# 5
Тук при нас термин като нехранителна кърма няма. Кърмата си ти е абсолютно наред, единствено количеството може да не е достатъчно за бързия растеж на детето, затова и да си иска повече. Не си ли мислила да въведеш кашите - овесена и оризова? Тук смятат че са по лесно усвояеми за стомаха на бебето и не предизвикват колики.
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви, при нас положението се нормализира засега. Май не беше глад, а просто често похапване. За връзката със захранването и апетита за кърма, и аз забелязах нещо такова.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия