Каква храна избягвате, ако кърмите?

  • 1 937
  • 25
 Казаха ми да не пия сокове от кутия, газирано и да не ям един куп неща...Общо взето повече готвено и прясна,без салами и полуготови неща, бобови ит.н... Вие какво ядете??
Виж целия пост
# 1
Погледни тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=131026.msg2459126#msg2459126 и тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=116123.0 и тук в Библиотеката има доста статии   Simple Smile
Избягваш храни , дразнещи стомаха, но си проследи бебо как реагира на това, к` ядеш и сама ще прецениш. При различ. бебета е различно
Виж целия пост
# 2
Никакви Peace!За пет месеца сме нямали проблем,дано и за напред да е така.
Виж целия пост
# 3
аз не ям варива / боб, леща, грах/ , кафето намалих - само едно сутрин, газирано, чесън, прясно зеле . От всички без кафето, се получават газове и бебчо го боли повече коремчето. Все пак ако нещо много ти липсва опитай мъничко, виж на бебо как му понася и ако няма проблеми тогава си го яж както обикновено.
Виж целия пост
# 4
Аз спазвах доста сериозен режим до 3-тия месец-без шоколад, кафе, газирано,боб, леща, зеле, цитрусови плодове, прясно мляко, мед. След 3-тия си позволих по малко шоколад и бобови. Сега, след 6-тия въведох кафето. Wink
Виж целия пост
# 5
Погледни тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=131026.msg2459126#msg2459126 и тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=116123.0 и тук в Библиотеката има доста статии   Simple Smile
Избягваш храни , дразнещи стомаха, но си проследи бебо как реагира на това, к` ядеш и сама ще прецениш. При различ. бебета е различно

Наистина при всяко бебе е различно.
От самото начало изключих от храненето си само силните подправки, прясното мляко и кафето - всичко друго си хапвах. Не съм имала проблеми и продължавам да кърмя.
Виж целия пост
# 6
Бебето се е запознало до голяма степен с всичко, което яде майка му още в корема - в околоплодните води се пренася до голяма степен вкусът на храната, която майката яде.
Общо взето може да се яде всичко. За храните, които се считат традиционно 'проблемни' ключът е - опитване и умереност Simple Smile Рядкост са свръхчувствителните бебета, при които нещо, което е яла майката, ще се окаже проблем.
Виж целия пост
# 7
Категорично отбягвам шоколад и кола,черен чай също,а също и храни,които образуват газове и на мама ,и на бебе Laughing
Виж целия пост
# 8
Единственото, от което се лишавам, са яйцата, защото дъщеря ми направи три пъти видима алергична реакция, и трите пъти бях яла яйца. След други храни, които съм приемала, не съм забелязала нещо обезпокоително.
Виж целия пост
# 9
Никакви Peace!За пет месеца сме нямали проблем,дано и за напред да е така.
Peace Не съм се ораничавала от нищо,но аз като цяло ям повече зеленчуци.Само кафе и цигари спрях още с бременноста.
Виж целия пост
# 10
  Спряла съм само бобовите храни,по едно кафе на ден сутрин пия,всичко останало си хапвам и разбира се рядко алкохол,много рядко.Виж биричка по често съм пийвала,но не прекалявам.
Виж целия пост
# 11
Бебето се е запознало до голяма степен с всичко, което яде майка му още в корема - в околоплодните води се пренася до голяма степен вкусът на храната, която майката яде.
Общо взето може да се яде всичко. За храните, които се считат традиционно 'проблемни' ключът е - опитване и умереност Simple Smile Рядкост са свръхчувствителните бебета, при които нещо, което е яла майката, ще се окаже проблем.
е точно така процедирах и аз.Единственото , което избягвах до края на 3-тия месец беше прясното мляко .Не знам внушение ли беше , съвпадение ли , но Нана плачеше от колики Thinking
Виж целия пост
# 12
Хапвам и пийвам всичко което ми се иска, вкл. варива, шоколад и понякога газирано. Нищо не съм ограничила, просто по принцип не пуша, не пия кафе и рядко пия газирано...
Бебока ми мисля, че не е имал колики досега и е доста спокойно дете.
Цоцка си кърма на поискване съвсем хаотично...

В началото и аз се шашках от дългия списък със "забранени" нещица и направо се чудих какво ще ям..., но после бързо възвърнах разума си Wink

Всяко дете е индивидуално, а и както Бу е казала - свикнало е все пак с вкусовите предпочитания на мама още от утробата и.
Виж целия пост
# 13
Кърмих успешно 8 месеца. Simple Smile
Хапвала съм това което исках.Сядам наяждам се стабилно и после ела да гледаш млекоцентралата как бачка. Mr. Green
Е разбира се ,не ядях люти чушки Laughing
Виж целия пост
# 14
Хапвам си всичко,но без пикантни неща,понякога по една скилидка чесън,но люто-не.А прясно мляко.кола,шоколад редовно си похапвам.Пия по едно кафе на ден.Само бобови не съм яла,но скоро мисля да си сготвя,щото ми се яде зрял фасул
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия