Какви билки са безопасни за бебе?

  • 14 517
  • 13
В отчетната ни темичка се завъртя чуденка какъв билков чай може да се дава на бебе. Аз засега не се очертава да давам чай, но темата ми стана интересна, знам че доста майки дават а и в попари слагат. У дома ползваме билки умерено, опитвам се да пием само неща, които добре познавам, вкл. и страничните им ефекти, а дори най-безобидните билки имат такива, например тъй популярната лайка, която е силничък алерген... И се зачудих каква билка е подходяща, ама наистина подходяща, за чай за бебе? 

Значи впроса ми не е какво вие сте давали и не сте имали проблеми, защото това си е до дете, а ако някой е по-навътре да каже нещо повече за самите билки и откога могат да се дават на бебе.
Виж целия пост
# 1
Тези, които се ползват за колики, стават чудесно и за чай за пиене - копър, анасон. Също чаят Ройбос - той е и много полезен. Но аз не съм навътре в билките - може би има и други, но от най-популярните май са тези, за които може да се счита, че са безобидни.
Виж целия пост
# 2
Хедра,абе този Ройбос не е ли малко тонизиращ?Помня ,че баба ми го пиеше по едно време newsm78

Мецанка,благодаря за темата  bouquet
Виж целия пост
# 3
шипка при всички положения, също става и липа.  Grinning
Виж целия пост
# 4
Понеже Борис е с атопичен дерматит, аз самата също имам алергии всякакви, така че внимаваме какво консумираме. Та по въпроса за чайовете и билките, нашият пердиатър (на когото имам доверие и се е доказал) каза, че може чай от "корен, листо, плод", като препоръча да избягваме чайове от "цвят", тъй като алергените обикновено се намират точно там. Simple Smile
Виж целия пост
# 5
До момента съм давала шипка, липа и  мащерка.
Виж целия пост
# 6
Чела съм, че чая от шипка е много препоръчителен, особено за попари.
Виж целия пост
# 7
Мецанке, и аз незнам за бебоци какви чайчета може. Понеже сок не давам, реших поне да си ползвам чая на Хип за коликите. Тя тогава хич не го хареса, ама сега си го пийва с удоволствие.
Виж целия пост
# 8
Абе никой ли незнае за тези пусти билки???
Виж целия пост
# 9
Ей тук има една статия:

Някои билки са опасни

Аз давам чай от липа, шипка, мента, мащерка - по-слаба концентрация.
В съдържанието на детския чай Хип има лайка, липов цвят, маточина, портокалов цвят, лимонена трева.

Предполагам има и по-подробна информация за билките, просто нямам време да търся с Гугл.
Виж целия пост
# 10
Free Soul-Благодаря ти:)
А в този чай на Хип няма ли и захар?
Виж целия пост
# 11
Не мисля, че бебето има нужда от чай.
Като е малко - е на кърма, като порасне...  newsm78
Никакви не съм давала, лайката е алерген, и нашата лекарка казва да се внимава с нея, шипката леко запича... Пият си чиста вода, и попарките ги правя  гореща вода.
Малкият вече не е толкоз малък, а си обича попарки.
Това с коликите и чайовете за колики май си е направо мит - мамите дават ли, дават чайове, бебоците си имат колики. Като не съм давала чай, и с колики не съм имала проблеми... Не знам дали е от това.
Виж целия пост
# 12
Да, чаят на Хип има и захар, и лактоза, затова не съм го давала преди годинката. После го купих, но съм правила само 2 пъти от него.

Чай започнах да й давам съвсем отскоро - това лято бяхме на почивка високо в планината и аз си купих чай, а Мариела веднага ме заврънка - опита го и много й хареса. Беше на година и 9 месеца. Оттогава чат-пат през няколко дни се сеща за "чайче" и си пийва, но в по-слаба концентрация.

Попара с чай не яде. То и без чай не я яде, де.  Wink

На малко детенце и аз не бих дала чай - особено на дете под 1 годинка.

Виж целия пост
# 13
Чувала съм,че не трябва зда пие мента.Аз давам мащерка.Може оше и шипки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия